
Kopers vuurwerklont zetten politie op spoor illegaal spul
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft op tientallen adressen honderden kilo's verboden vuurwerk en zelfgeknutselde explosieven in beslag genomen bij kopers van vuurwerklont. De kopers werden opgespoord via een bestellijst van een onlineverkoper.
In het midden van het land werd 850 kilo verboden vuurwerk ingenomen. Ook in onder andere Joure, Hoorn en Rotterdam vonden agenten tientallen kilo’s illegaal vuurwerk. Naast geknutselde explosieven en professioneel vuurwerk trof de politie ook siervuurwerk, cobra’s, nitraten en singleshots aan.
In het Gooi werden op veertien adressen verboden vuurwerk en lont in beslag genomen. In Nederhorst den Berg moest de Explosieven Opruimingsdienst Defensie er aan te pas komen om het vuurwerk af te voeren. Volgens de politie bleken de meeste kopers minderjarig en thuiswonend bij de ouders, die niet op de hoogte waren van het vuurwerk in huis.
Professioneel gebruik
Vuurwerklont is alleen toegestaan voor professioneel gebruik en kan gebruikt worden om een bestaande lont te verlengen of om meerdere stuks vuurwerk met elkaar te verbinden. Ook kan kruit uit vuurwerk hiermee worden gecombineerd tot nieuwe explosieven, aldus de politie. "De aankoop van dit soort vuurwerklont blijkt een goede aanwijzing dat er met verboden vuurwerk wordt gerommeld", volgens Erik Kooijker, vuurwerkexpert bij de politie.
Die bestellijst die de politie in handen kreeg bij een ander onderzoek, is verspreid onder alle politie-eenheden. "Tot de jaarwisseling kunnen nog meer kopers op bezoek van de politie rekenen", waarschuwt Kooijker.
Meer uit Binnenland
TEHERAN (ANP) - Nederlanders die weg willen uit Iran kunnen dat het best over land doen via Turkije of Armenië. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken in een bericht aan Nederlanders in het land. Wel zijn daar veiligheidsrisico's aan verbonden, benadrukt het departement. "De Nederlandse ambassade heeft geen zicht op de veiligheidssituatie in de verschillende delen van Iran of aan de grenzen."
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De gemeente Uitgeest kan verder met het plan voor 312 opvangplekken voor asielzoekers op een stukje land dat onder beschermd landschap valt. Een ruime meerderheid van Provinciale Staten van Noord-Holland stemde maandag in met het ontwerpbesluit van het college van Gedeputeerde Staten daar maximaal tien jaar wooneenheden te mogen plaatsen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA stelt voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky uit te nodigen om in de week van de NAVO-top in Den Haag de Tweede Kamer toe te spreken. De partij wil zo "een krachtig signaal van solidariteit" afgeven, en hoopt voor dit voorstel voldoende steun te krijgen van andere fracties.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Aant Jelle Soepboer wil niet opnieuw op de kieslijst van NSC bij de parlementsverkiezingen van 29 oktober. "Een weloverwogen besluit waar ik lang over heb nagedacht", laat het Kamerlid weten in een bericht op X. Een reden geeft de huidige onderwijswoordvoerder van de partij niet.
2 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bij de komende NAVO-top in Den Haag geen plaats bij officiële vergaderingen. Hij is wel welkom voor het diner op het paleis waarvoor de koning de NAVO-leiders heeft uitgenodigd, blijkt uit het officiële programma voor de top.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Wie de pabo-opleiding in Almere heeft afgerond, krijgt een fulltimebaan als leraar en een huis. Dat beloven de gemeente Almere, hogeschool Windesheim, de Almeerse schoolbesturen, woningcorporaties en een makelaar aan studenten. Afgestudeerden kunnen er vanaf september 2025 aanspraak op maken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido hebben maandagmiddag problemen met internetten, tv kijken en bellen via een vaste telefoon. Het probleem speelt volgens de telecomaanbieder op verschillende plekken in Nederland.
6 uur geleden