Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koperprijs stijgt tot boven de 10.000 dollar per ton

Koperprijs stijgt tot boven de 10.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is donderdag gestegen naar iets meer dan 10.000 dollar per ton, het hoogste niveau sinds oktober. De prijs van het veelgebruikte metaal wordt mede aangejaagd door de verwachting dat de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen op koper gaat invoeren. Handelaren slaan al veel koper in om naar de Verenigde Staten te verzenden voordat de tarieven ingaan.

Volgens persbureau Bloomberg steeg de koperprijs op de Londense metaalmarkt naar 10.046 dollar per ton, waarna de prijs weer iets terugzakte. Daarmee is die prijs in Londen dit jaar al ongeveer 14 procent gestegen. Trump gaf het ministerie van Handel vorige maand opdracht onderzoek te doen naar heffingen op koper. Zakenbanken als Goldman Sachs denken dat er importtarieven van 25 procent kunnen komen tegen het einde van dit jaar.

Koper wordt veel gebruikt in de industrie, bouw en telecomsector. Ook is het metaal van groot belang voor de energietransitie door gebruik in bijvoorbeeld laadpunten voor elektrische auto's, windmolens en zonnepanelen. Vanwege deze vele toepassingen geldt koper als barometer voor de wereldeconomie.

Zwakkere dollar

De koperprijs krijgt waarschijnlijk ook steun van de zwakkere dollar, omdat het metaal daardoor goedkoper wordt voor handelaren met andere valuta's. Dit leidt doorgaans tot een grotere vraag, wat de prijs kan opdrijven.

Door de prijsstijging wordt koper ook aantrekkelijker voor dieven, die bijvoorbeeld toeslaan op het spoor, op bouwterreinen en bij zonneparken en hoogspanningsmasten.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

8 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

9 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

10 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

11 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

11 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

12 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

13 uur geleden