Koperdieven sloegen 450 keer toe op Duitse spoor in 2023
STUTTGART (ANP/DPA) - Koperdieven hebben vorig jaar ongeveer 450 keer toegeslagen op het Duitse spoor. Volgens Deutsche Bahn is dat een lichte toename in vergelijking met een jaar eerder. Door de diefstallen waren er op het gehele Duitse spoor ongeveer 3200 vertraagde of uitgevallen treinen. De totale vertraging bedroeg circa 40.000 minuten.
De schade bedroeg in totaal 7 miljoen euro, aldus Deutsche Bahn. Maandag waren er nog vertragingen en uitgevallen treinen op een traject tussen Frankfurt naar het zuidwesten van Duitsland door koperdiefstal.
De nationale spoorvervoerder zegt wel dat het aantal koperdiefstallen sterk is gedaald in vergelijking met tien jaar geleden, toen het nog ging om 3200 gevallen. Dat komt omdat steeds vaker andere materialen worden gebruikt in plaats van koper, bouwplaatsen beter worden beschermd en het spoor beter wordt bewaakt. Ook wordt er nauwer samengewerkt met de politie waardoor geregeld koperdieven op heterdaad betrapt worden.
Maar Deutsche Bahn erkent wel dat het onmogelijk is om het gehele spoornetwerk van Duitsland met een totale lengte van circa 34.000 kilometer te bewaken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.
18 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Nieuwbouwappartementen zijn in trek bij huizenkopers van 55 jaar en ouder. Als zij verhuisplannen hebben, willen ze vaker een nieuwbouwhuis dan andere leeftijdsgroepen en zijn ze vaker bereid verder weg te gaan dan jongere kopers. "Senioren zijn dus niet zo honkvast als gedacht wordt", concluderen onderzoekers van het Kadaster.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in 2025 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld vorig jaar verder toe.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
12 uur geleden