Koper eet banaan op die als kunst aan de muur was geplakt
HONGKONG (ANP/AFP) - De banaan die als onderdeel van een kunstwerk met ducttape aan de muur was geplakt, is door de nieuwe eigenaar opgegeten. De Chinese crypto-ondernemer Justin Sun kocht de installatie Comedian van Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan vorige week voor 6,2 miljoen dollar (omgerekend 5,9 miljoen euro).
Sun ontving een echtheidscertificaat en instructies voor het vervangen van de banaan. Kort nadat Sun de veiling had gewonnen, kondigde hij aan de banaan te zullen eten, als onderdeel van "deze unieke artistieke ervaring". Vrijdag was het zover. "Deze is zoveel lekkerder dan andere bananen", zei hij na zijn eerste hap, in het bijzijn van journalisten en influencers in een hotel in Hongkong. Er was ook een livestream.
Sun gaf voorafgaand een speech waarin hij Comedian "iconisch" noemde en vergelijkingen maakte tussen conceptuele kunst en cryptocurrency. De installatie debuteerde in 2019 tijdens Art Basel in Miami en er ontstond direct een discussie over of het werk wel of geen kunst is. De banaan is tijdens tentoonstellingen twee keer opgegeten. "Het eten ervan tijdens een persconferentie kan ook onderdeel worden van de geschiedenis van het kunstwerk", zei Sun.
De opgegeten banaan was niet dezelfde als die bij de veiling in New York. Dat exemplaar was gekocht bij een fruitverkoper net buiten de veilinglocatie in Manhattan. "Deze is net in Hongkong gekocht", vertelde Sun tegen The South China Morning Post. Alle aanwezigen kregen een rol ducttape en een banaan als souvenir.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
2 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
14 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
15 uur geleden