Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koper eet banaan op die als kunst aan de muur was geplakt

Koper eet banaan op die als kunst aan de muur was geplakt

HONGKONG (ANP/AFP) - De banaan die als onderdeel van een kunstwerk met ducttape aan de muur was geplakt, is door de nieuwe eigenaar opgegeten. De Chinese crypto-ondernemer Justin Sun kocht de installatie Comedian van Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan vorige week voor 6,2 miljoen dollar (omgerekend 5,9 miljoen euro).

Sun ontving een echtheidscertificaat en instructies voor het vervangen van de banaan. Kort nadat Sun de veiling had gewonnen, kondigde hij aan de banaan te zullen eten, als onderdeel van "deze unieke artistieke ervaring". Vrijdag was het zover. "Deze is zoveel lekkerder dan andere bananen", zei hij na zijn eerste hap, in het bijzijn van journalisten en influencers in een hotel in Hongkong. Er was ook een livestream.

Sun gaf voorafgaand een speech waarin hij Comedian "iconisch" noemde en vergelijkingen maakte tussen conceptuele kunst en cryptocurrency. De installatie debuteerde in 2019 tijdens Art Basel in Miami en er ontstond direct een discussie over of het werk wel of geen kunst is. De banaan is tijdens tentoonstellingen twee keer opgegeten. "Het eten ervan tijdens een persconferentie kan ook onderdeel worden van de geschiedenis van het kunstwerk", zei Sun.

De opgegeten banaan was niet dezelfde als die bij de veiling in New York. Dat exemplaar was gekocht bij een fruitverkoper net buiten de veilinglocatie in Manhattan. "Deze is net in Hongkong gekocht", vertelde Sun tegen The South China Morning Post. Alle aanwezigen kregen een rol ducttape en een banaan als souvenir.

Meer uit Buitenland

FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

14 minuten geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

21 minuten geleden
Zelensky belt met Amerikanen en Rutte over bestandsplannen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.

1 uur geleden
Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

2 uur geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

2 uur geleden
Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

3 uur geleden
Gestrande walvis voor Duitse kust opgegeven

WISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.

3 uur geleden