Kopenhagen maakt einde aan beroemde drugsstraat
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bewoners van de beroemde hippiewijk Christiania in Kopenhagen zijn begonnen met het verwijderen van kasseien in een straat die berucht was om zijn drugshandel. De actie volgt op meerdere dodelijke schietpartijen en moet een einde maken aan het dealen en de drugscriminaliteit. In draagtassen, Ikea-tassen en rugzakken namen mensen kinderkopjes mee uit de zogenoemde Pusher Street alsof ze stukken van de Berlijnse muur waren, melden Deense media.
De illegale verkoop van cannabis werd ruim vijftig jaar getolereerd in de voormalige legerkazerne die in de jaren 70 door hippies werd ingenomen. Vrijstad Christiania ontwikkelde zich tot een belangrijke toeristische trekpleister met ruim een half miljoen bezoekers per jaar. De toename van bendegeweld leidde zowel bij bewoners als autoriteiten tot nieuwe inzichten.
"We hebben altijd gezegd dat we vrije hasj steunen, maar dat is niet mogelijk", aldus een woordvoerder van Christiania. "We willen dat de straat weer van ons is." De burgemeester van Kopenhagen ziet dat ook zo: "Pusher Street moet sterven zodat Christiania kan leven."
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.
52 minuten geledenDAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.
54 minuten geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is onderweg naar Davos. Dat laat een bron weten aan persbureau Bloomberg en is later bevestigd door het kantoor van de president. Zelensky heeft er donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
8 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
8 uur geleden