Kopenhagen maakt einde aan beroemde drugsstraat
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bewoners van de beroemde hippiewijk Christiania in Kopenhagen zijn begonnen met het verwijderen van kasseien in een straat die berucht was om zijn drugshandel. De actie volgt op meerdere dodelijke schietpartijen en moet een einde maken aan het dealen en de drugscriminaliteit. In draagtassen, Ikea-tassen en rugzakken namen mensen kinderkopjes mee uit de zogenoemde Pusher Street alsof ze stukken van de Berlijnse muur waren, melden Deense media.
De illegale verkoop van cannabis werd ruim vijftig jaar getolereerd in de voormalige legerkazerne die in de jaren 70 door hippies werd ingenomen. Vrijstad Christiania ontwikkelde zich tot een belangrijke toeristische trekpleister met ruim een half miljoen bezoekers per jaar. De toename van bendegeweld leidde zowel bij bewoners als autoriteiten tot nieuwe inzichten.
"We hebben altijd gezegd dat we vrije hasj steunen, maar dat is niet mogelijk", aldus een woordvoerder van Christiania. "We willen dat de straat weer van ons is." De burgemeester van Kopenhagen ziet dat ook zo: "Pusher Street moet sterven zodat Christiania kan leven."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
3 uur geleden