Kopenhagen maakt einde aan beroemde drugsstraat
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bewoners van de beroemde hippiewijk Christiania in Kopenhagen zijn begonnen met het verwijderen van kasseien in een straat die berucht was om zijn drugshandel. De actie volgt op meerdere dodelijke schietpartijen en moet een einde maken aan het dealen en de drugscriminaliteit. In draagtassen, Ikea-tassen en rugzakken namen mensen kinderkopjes mee uit de zogenoemde Pusher Street alsof ze stukken van de Berlijnse muur waren, melden Deense media.
De illegale verkoop van cannabis werd ruim vijftig jaar getolereerd in de voormalige legerkazerne die in de jaren 70 door hippies werd ingenomen. Vrijstad Christiania ontwikkelde zich tot een belangrijke toeristische trekpleister met ruim een half miljoen bezoekers per jaar. De toename van bendegeweld leidde zowel bij bewoners als autoriteiten tot nieuwe inzichten.
"We hebben altijd gezegd dat we vrije hasj steunen, maar dat is niet mogelijk", aldus een woordvoerder van Christiania. "We willen dat de straat weer van ons is." De burgemeester van Kopenhagen ziet dat ook zo: "Pusher Street moet sterven zodat Christiania kan leven."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
8 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
10 uur geleden