Kopecky ziet in Vos dé concurrente voor Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP/BELGA) - Marianne Vos heeft de afgelopen weken indruk gemaakt op Lotte Kopecky, de Belgische wereldkampioene die zondag als favoriet van start gaat in de Ronde van Vlaanderen. "Ze is terug op haar oude niveau", zei de kopvrouw van wielerploeg SD Worx-Protime tijdens een persbijeenkomst in het Centrum van de Ronde van Vlaanderen.
Kopecky won de afgelopen twee edities van de Vlaamse klassieker en kan de eerste vrouw worden die de Ronde van Vlaanderen voor de derde keer wint. De Nederlandse rensters Mirjam Melchers en Annemiek van Vleuten en de Duitse Judith Arndt staan met ieder twee zeges nu nog op gelijke hoogte. Vos, die in 2013 won, boekte woensdag in Dwars door Vlaanderen de 250e overwinning in haar imposante loopbaan. "Haar huidige conditie verrast mij niet", zei Kopecky. "Ze is al een hele tijd goed, anders win je ook de Omloop Het Nieuwsblad niet. Ik heb heel veel respect voor haar."
Ook de val van Wout van Aert kwam ter sprake. De Belgische favoriet bij de mannen ging woensdag zwaar onderuit en liep daarbij meerdere breuken op. Hij had zijn hele voorjaar afgestemd op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. "Ik ben blij dat ik niet voluit op twee wedstrijden focus. Ik probeer er gewoon zoveel mogelijk te staan. Ik heb al een mooi seizoen achter de rug", verwees Kopecky naar overwinningen in de UAE Tour, Strade Bianche en Nokere Koerse. "Het is natuurlijk bijzonder jammer wat Wout overkomt. Hij heeft zo hard gewerkt om in deze periode in topvorm te zijn. En opeens is dat voor niets geweest, door zo'n domme val."
Kopecky zegt niet de uitgesproken kopvrouw van haar ploeg te zijn. Ze schuift ook haar Nederlandse collega's Demi Vollering en Lorena Wiebes en de Zwitserse Marlen Reusser naar voren. "Het koersverloop onderweg zal veel bepalen. Ik ben zeker niet de uitgesproken kopvrouw binnen onze ploeg. Ik hoop op een zware koers. Na de Paterberg liggen de posities meestal vast. In die laatste kilometers moet ik nog mee zijn."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
12 minuten geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
13 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
16 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
16 uur geleden