Kopecky ziet in Vos dé concurrente voor Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP/BELGA) - Marianne Vos heeft de afgelopen weken indruk gemaakt op Lotte Kopecky, de Belgische wereldkampioene die zondag als favoriet van start gaat in de Ronde van Vlaanderen. "Ze is terug op haar oude niveau", zei de kopvrouw van wielerploeg SD Worx-Protime tijdens een persbijeenkomst in het Centrum van de Ronde van Vlaanderen.
Kopecky won de afgelopen twee edities van de Vlaamse klassieker en kan de eerste vrouw worden die de Ronde van Vlaanderen voor de derde keer wint. De Nederlandse rensters Mirjam Melchers en Annemiek van Vleuten en de Duitse Judith Arndt staan met ieder twee zeges nu nog op gelijke hoogte. Vos, die in 2013 won, boekte woensdag in Dwars door Vlaanderen de 250e overwinning in haar imposante loopbaan. "Haar huidige conditie verrast mij niet", zei Kopecky. "Ze is al een hele tijd goed, anders win je ook de Omloop Het Nieuwsblad niet. Ik heb heel veel respect voor haar."
Ook de val van Wout van Aert kwam ter sprake. De Belgische favoriet bij de mannen ging woensdag zwaar onderuit en liep daarbij meerdere breuken op. Hij had zijn hele voorjaar afgestemd op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. "Ik ben blij dat ik niet voluit op twee wedstrijden focus. Ik probeer er gewoon zoveel mogelijk te staan. Ik heb al een mooi seizoen achter de rug", verwees Kopecky naar overwinningen in de UAE Tour, Strade Bianche en Nokere Koerse. "Het is natuurlijk bijzonder jammer wat Wout overkomt. Hij heeft zo hard gewerkt om in deze periode in topvorm te zijn. En opeens is dat voor niets geweest, door zo'n domme val."
Kopecky zegt niet de uitgesproken kopvrouw van haar ploeg te zijn. Ze schuift ook haar Nederlandse collega's Demi Vollering en Lorena Wiebes en de Zwitserse Marlen Reusser naar voren. "Het koersverloop onderweg zal veel bepalen. Ik ben zeker niet de uitgesproken kopvrouw binnen onze ploeg. Ik hoop op een zware koers. Na de Paterberg liggen de posities meestal vast. In die laatste kilometers moet ik nog mee zijn."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
9 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
15 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden