Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kopecky ziet in Vos dé concurrente voor Ronde van Vlaanderen

Kopecky ziet in Vos dé concurrente voor Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP/BELGA) - Marianne Vos heeft de afgelopen weken indruk gemaakt op Lotte Kopecky, de Belgische wereldkampioene die zondag als favoriet van start gaat in de Ronde van Vlaanderen. "Ze is terug op haar oude niveau", zei de kopvrouw van wielerploeg SD Worx-Protime tijdens een persbijeenkomst in het Centrum van de Ronde van Vlaanderen.

Kopecky won de afgelopen twee edities van de Vlaamse klassieker en kan de eerste vrouw worden die de Ronde van Vlaanderen voor de derde keer wint. De Nederlandse rensters Mirjam Melchers en Annemiek van Vleuten en de Duitse Judith Arndt staan met ieder twee zeges nu nog op gelijke hoogte. Vos, die in 2013 won, boekte woensdag in Dwars door Vlaanderen de 250e overwinning in haar imposante loopbaan. "Haar huidige conditie verrast mij niet", zei Kopecky. "Ze is al een hele tijd goed, anders win je ook de Omloop Het Nieuwsblad niet. Ik heb heel veel respect voor haar."

Ook de val van Wout van Aert kwam ter sprake. De Belgische favoriet bij de mannen ging woensdag zwaar onderuit en liep daarbij meerdere breuken op. Hij had zijn hele voorjaar afgestemd op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. "Ik ben blij dat ik niet voluit op twee wedstrijden focus. Ik probeer er gewoon zoveel mogelijk te staan. Ik heb al een mooi seizoen achter de rug", verwees Kopecky naar overwinningen in de UAE Tour, Strade Bianche en Nokere Koerse. "Het is natuurlijk bijzonder jammer wat Wout overkomt. Hij heeft zo hard gewerkt om in deze periode in topvorm te zijn. En opeens is dat voor niets geweest, door zo'n domme val."

Kopecky zegt niet de uitgesproken kopvrouw van haar ploeg te zijn. Ze schuift ook haar Nederlandse collega's Demi Vollering en Lorena Wiebes en de Zwitserse Marlen Reusser naar voren. "Het koersverloop onderweg zal veel bepalen. Ik ben zeker niet de uitgesproken kopvrouw binnen onze ploeg. Ik hoop op een zware koers. Na de Paterberg liggen de posities meestal vast. In die laatste kilometers moet ik nog mee zijn."

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

2 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

12 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

14 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

16 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

18 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

19 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

21 uur geleden