Kopecky wint dankzij ritzege op slotdag opnieuw Ladies Tour
ARNHEM (ANP) - Lotte Kopecky heeft de Simac Ladies Tour gewonnen, een rittenkoers voor wielrensters uit de WorldTour. De Belgische wereldkampioene van SD Worx - Protime won de zesde en laatste etappe met start en finish in Arnhem. Dankzij de op de streep verdiende bonificatieseconden passeerde Kopecky de Duitse Franziska Koch, die in de leiderstrui aan de rit was begonnen.
Het sprintende peloton achterhaalde net voor de streep de ontsnapte Brabantse Silke Smulders, die lang op weg leek naar de ritzege. Achter Kopecky, die de Ladies Tour in 2023 ook al won, werd haar ploeggenote Lorena Wiebes tweede. De Belgische Marthe Truyen werd derde, Smulders vierde.
"Het plan was wel om via een sprint hier de eindzege te pakken, maar ik win 'm echt in de laatste centimeters", vertelde Kopecky in het flashinterview kort na de finish. "Silke was heel sterk. Onze hele ploeg heeft moeten rijden om het gat te dichten."
Lastigste hindernis
Na enkele ontsnappingspogingen passeerde een compleet peloton de streep in Arnhem waarna nog zeven lokale ronden, samen een kleine 60 kilometer, volgden. Daarin was de Zijpendaalseweg, een helling van 300 meter, steeds de lastigste hindernis. Smulders probeerde ruim vier ronden voor het einde weg te rijden. De renster van Liv-AlUla-Jayco was de rit als zevende in het algemeen klassement begonnen. Met een kleine 15 kilometer te gaan had ze zelfs 45 seconden voorsprong en was ze virtueel de leidster in het klassement.
Bij het ingaan van de slotronde voerde vrijwel de gehele ploeg van SD Worx - Protime het tempo op. De marge bedroeg nog amper een halve minuut, maar de 23-jarige Brabantse werd uiteindelijk pas centimeters voor de streep ingelopen.
Schaafwonden
Kopecky was zaterdag, in een door Wiebes gewonnen etappe, nog ten val gekomen en had flink wat schaafwonden opgelopen. "Het was verantwoord om vandaag te starten. Ik voelde me wel oké. Het is een mooie manier om het seizoen zo af te sluiten."
De Simac Ladies Tour is de enige rittenkoers in de Benelux die de status van WorldTour-wedstrijd heeft.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
10 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
18 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geleden