Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kopecky wint dankzij ritzege op slotdag opnieuw Ladies Tour

Kopecky wint dankzij ritzege op slotdag opnieuw Ladies Tour

ARNHEM (ANP) - Lotte Kopecky heeft de Simac Ladies Tour gewonnen, een rittenkoers voor wielrensters uit de WorldTour. De Belgische wereldkampioene van SD Worx - Protime won de zesde en laatste etappe met start en finish in Arnhem. Dankzij de op de streep verdiende bonificatieseconden passeerde Kopecky de Duitse Franziska Koch, die in de leiderstrui aan de rit was begonnen.

Het sprintende peloton achterhaalde net voor de streep de ontsnapte Brabantse Silke Smulders, die lang op weg leek naar de ritzege. Achter Kopecky, die de Ladies Tour in 2023 ook al won, werd haar ploeggenote Lorena Wiebes tweede. De Belgische Marthe Truyen werd derde, Smulders vierde.

"Het plan was wel om via een sprint hier de eindzege te pakken, maar ik win 'm echt in de laatste centimeters", vertelde Kopecky in het flashinterview kort na de finish. "Silke was heel sterk. Onze hele ploeg heeft moeten rijden om het gat te dichten."

Lastigste hindernis

Na enkele ontsnappingspogingen passeerde een compleet peloton de streep in Arnhem waarna nog zeven lokale ronden, samen een kleine 60 kilometer, volgden. Daarin was de Zijpendaalseweg, een helling van 300 meter, steeds de lastigste hindernis. Smulders probeerde ruim vier ronden voor het einde weg te rijden. De renster van Liv-AlUla-Jayco was de rit als zevende in het algemeen klassement begonnen. Met een kleine 15 kilometer te gaan had ze zelfs 45 seconden voorsprong en was ze virtueel de leidster in het klassement.

Bij het ingaan van de slotronde voerde vrijwel de gehele ploeg van SD Worx - Protime het tempo op. De marge bedroeg nog amper een halve minuut, maar de 23-jarige Brabantse werd uiteindelijk pas centimeters voor de streep ingelopen.

Schaafwonden

Kopecky was zaterdag, in een door Wiebes gewonnen etappe, nog ten val gekomen en had flink wat schaafwonden opgelopen. "Het was verantwoord om vandaag te starten. Ik voelde me wel oké. Het is een mooie manier om het seizoen zo af te sluiten."

De Simac Ladies Tour is de enige rittenkoers in de Benelux die de status van WorldTour-wedstrijd heeft.

Meer uit Sport

Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

8 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

12 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

15 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

19 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

19 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 dag geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

1 dag geleden