Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kopecky wint dankzij ritzege op slotdag opnieuw Ladies Tour

Kopecky wint dankzij ritzege op slotdag opnieuw Ladies Tour

ARNHEM (ANP) - Lotte Kopecky heeft de Simac Ladies Tour gewonnen, een rittenkoers voor wielrensters uit de WorldTour. De Belgische wereldkampioene van SD Worx - Protime won de zesde en laatste etappe met start en finish in Arnhem. Dankzij de op de streep verdiende bonificatieseconden passeerde Kopecky de Duitse Franziska Koch, die in de leiderstrui aan de rit was begonnen.

Het sprintende peloton achterhaalde net voor de streep de ontsnapte Brabantse Silke Smulders, die lang op weg leek naar de ritzege. Achter Kopecky, die de Ladies Tour in 2023 ook al won, werd haar ploeggenote Lorena Wiebes tweede. De Belgische Marthe Truyen werd derde, Smulders vierde.

"Het plan was wel om via een sprint hier de eindzege te pakken, maar ik win 'm echt in de laatste centimeters", vertelde Kopecky in het flashinterview kort na de finish. "Silke was heel sterk. Onze hele ploeg heeft moeten rijden om het gat te dichten."

Lastigste hindernis

Na enkele ontsnappingspogingen passeerde een compleet peloton de streep in Arnhem waarna nog zeven lokale ronden, samen een kleine 60 kilometer, volgden. Daarin was de Zijpendaalseweg, een helling van 300 meter, steeds de lastigste hindernis. Smulders probeerde ruim vier ronden voor het einde weg te rijden. De renster van Liv-AlUla-Jayco was de rit als zevende in het algemeen klassement begonnen. Met een kleine 15 kilometer te gaan had ze zelfs 45 seconden voorsprong en was ze virtueel de leidster in het klassement.

Bij het ingaan van de slotronde voerde vrijwel de gehele ploeg van SD Worx - Protime het tempo op. De marge bedroeg nog amper een halve minuut, maar de 23-jarige Brabantse werd uiteindelijk pas centimeters voor de streep ingelopen.

Schaafwonden

Kopecky was zaterdag, in een door Wiebes gewonnen etappe, nog ten val gekomen en had flink wat schaafwonden opgelopen. "Het was verantwoord om vandaag te starten. Ik voelde me wel oké. Het is een mooie manier om het seizoen zo af te sluiten."

De Simac Ladies Tour is de enige rittenkoers in de Benelux die de status van WorldTour-wedstrijd heeft.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

13 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

13 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

20 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden