Kopecky wint dankzij ritzege op slotdag opnieuw Ladies Tour
ARNHEM (ANP) - Lotte Kopecky heeft de Simac Ladies Tour gewonnen, een rittenkoers voor wielrensters uit de WorldTour. De Belgische wereldkampioene van SD Worx - Protime won de zesde en laatste etappe met start en finish in Arnhem. Dankzij de op de streep verdiende bonificatieseconden passeerde Kopecky de Duitse Franziska Koch, die in de leiderstrui aan de rit was begonnen.
Het sprintende peloton achterhaalde net voor de streep de ontsnapte Brabantse Silke Smulders, die lang op weg leek naar de ritzege. Achter Kopecky, die de Ladies Tour in 2023 ook al won, werd haar ploeggenote Lorena Wiebes tweede. De Belgische Marthe Truyen werd derde, Smulders vierde.
"Het plan was wel om via een sprint hier de eindzege te pakken, maar ik win 'm echt in de laatste centimeters", vertelde Kopecky in het flashinterview kort na de finish. "Silke was heel sterk. Onze hele ploeg heeft moeten rijden om het gat te dichten."
Lastigste hindernis
Na enkele ontsnappingspogingen passeerde een compleet peloton de streep in Arnhem waarna nog zeven lokale ronden, samen een kleine 60 kilometer, volgden. Daarin was de Zijpendaalseweg, een helling van 300 meter, steeds de lastigste hindernis. Smulders probeerde ruim vier ronden voor het einde weg te rijden. De renster van Liv-AlUla-Jayco was de rit als zevende in het algemeen klassement begonnen. Met een kleine 15 kilometer te gaan had ze zelfs 45 seconden voorsprong en was ze virtueel de leidster in het klassement.
Bij het ingaan van de slotronde voerde vrijwel de gehele ploeg van SD Worx - Protime het tempo op. De marge bedroeg nog amper een halve minuut, maar de 23-jarige Brabantse werd uiteindelijk pas centimeters voor de streep ingelopen.
Schaafwonden
Kopecky was zaterdag, in een door Wiebes gewonnen etappe, nog ten val gekomen en had flink wat schaafwonden opgelopen. "Het was verantwoord om vandaag te starten. Ik voelde me wel oké. Het is een mooie manier om het seizoen zo af te sluiten."
De Simac Ladies Tour is de enige rittenkoers in de Benelux die de status van WorldTour-wedstrijd heeft.
Meer uit Sport
BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
2 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
17 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
19 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
1 dag geleden