Kopecky voor vijfde keer op rij Belgisch kampioene tijdrijden
HERZELE (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky is voor de vijfde keer op rij Belgisch kampioene tijdrijden geworden. De 27-jarige wielrenster van de Nederlandse ploeg SD Worx was na 20,8 kilometer met start en finish in Herzele de beste. Febe Jooris werd tweede, Marthe Goossens pakte het brons.
Kopecky was de voorgaande vier jaar ook al de beste in het nationaal kampioenschap tegen de klok. Ze veroverde in 2020 en 2021 ook de nationale titel in de wegrace. De winnares van onder meer de Ronde van Vlaanderen dit seizoen legde de 20,8 kilometer af in 29.15 minuten en was ruim een minuut sneller dan de concurrentie.
Britt Knaven, een van de dochters van voormalig wielrenner Servais Knaven die uitkomt voor België, eindigde als vijfde. Ze was 1.20 minuut langzamer dan Kopecky. Haar jongere zus Fee Knaven werd woensdag nog Nederlands kampioen tijdrijden bij de juniorvrouwen.
Meer uit Sport
SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
5 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
34 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
52 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
1 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
1 uur geleden