Kopecky voor vijfde keer op rij Belgisch kampioene tijdrijden
HERZELE (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky is voor de vijfde keer op rij Belgisch kampioene tijdrijden geworden. De 27-jarige wielrenster van de Nederlandse ploeg SD Worx was na 20,8 kilometer met start en finish in Herzele de beste. Febe Jooris werd tweede, Marthe Goossens pakte het brons.
Kopecky was de voorgaande vier jaar ook al de beste in het nationaal kampioenschap tegen de klok. Ze veroverde in 2020 en 2021 ook de nationale titel in de wegrace. De winnares van onder meer de Ronde van Vlaanderen dit seizoen legde de 20,8 kilometer af in 29.15 minuten en was ruim een minuut sneller dan de concurrentie.
Britt Knaven, een van de dochters van voormalig wielrenner Servais Knaven die uitkomt voor België, eindigde als vijfde. Ze was 1.20 minuut langzamer dan Kopecky. Haar jongere zus Fee Knaven werd woensdag nog Nederlands kampioen tijdrijden bij de juniorvrouwen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden