Kopecky voor tweede jaar op rij winnares Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft voor het tweede jaar op rij de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De vrouwen reden in de twintigste editie ruim 156 kilometer met de beklimming van de Oude Kwaremont als voorlaatste hindernis. Daar liet de renster van SD Worx haar medevluchtster Silvia Persico achter, waarna een solo van 18 kilometer volgde. Achter Kopecky won haar Nederlandse ploeggenote Demi Vollering de sprint om de tweede plaats.
Kopecky (27) reed dit jaar vijf koersen waarvan ze er drie won. Eerder had ze al in de Omloop Het Nieuwsblad en Nokere Koerse gezegevierd. Tussendoor werd Kopecky in de privésfeer getroffen door enorme tegenslag met de dood van haar broer.
Annemiek van Vleuten speelde door een val geen rol van betekenis. De wereldkampioene, tweevoudig winnares en vorig jaar nog tweede, was op grote achterstand geraakt.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
1 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
4 uur geleden