Kopecky soleert naar wereldtitel op WK, Vollering pakt zilver
GLASGOW (ANP) - Lotte Kopecky is in Glasgow wereldkampioene wielrennen op de weg geworden. De 27-jarige Belgische reed in de slotfase weg uit een kopgroep van zes. Alleen de Deense Cecilie Uttrup Ludwig kon nog even volgen.
Ludwig werd net voor de streep nog gepasseerd door Demi Vollering, die daarmee het zilver opeiste.
Kopecky is de opvolgster van Annemiek van Vleuten, die in Glasgow haar laatste WK reed. De 40-jarige Wageningse maakte deel uit van de kopgroep, maar reed bij het ingaan van de laatste ronde voor de tweede keer lek.
Nog voor de eerste finishpassage, met nog 85 kilometer te gaan, zorgde de Britse Anna Henderson voor een schifting. Vollering was attent mee, net als topfavoriete Kopecky. Mischa Bredewold was door een val al achterop geraakt. Lorena Wiebes moest ook snel lossen, al probeerde Bredewold haar nog even vergeefs terug te brengen.
Marianne Vos
Ook Marianne Vos miste de aansluiting met de eerste groep van zo'n dertig rensters waar Vollering omringd was door Riejanne Markus, Van Vleuten, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij. De Italiaanse wielrensters waren ook met vijf vertegenwoordigd. De Zwitserse Elise Chabbey was aan het einde van de eerste ronde de eerste aanvalster.
Van Vleuten sloot na een lekke band weer aan, terwijl Chabbey ondertussen haar voorsprong uitbreidde. Met nog drie ronden (43 kilometer) te gaan, passeerde de 30-jarige Zwitserse met een voorsprong van anderhalve minuut de finish.
Van Vleuten
De Nederlandse ploeg startte de achtervolging met Van Vleuten, Markus en Van Anrooij. Op een aanval van Kopecky reageerde alleen Vollering. Zeven rensters bleven over achter Chabbey, waarop Van Vleuten haar aanval inzette. Nu moest Kopecky reageren, Vollering haakte met moeite aan. Met de Britse Lizzie Deignan reed er naast Van Vleuten nog een ex-wereldkampioen voorin.
Bij het ingaan van de slotronde haalden de zeven achtervolgsters Chabbey in. Van Vleuten reed op hetzelfde moment opnieuw lek en viel vooraan weg.
Kramp
Deignan en de Oostenrijkse Christina Schweinberger gingen in de aanval, achter hen werd gekeken. Kopecky en de Zwitserse Marlen Reusser reageerden alsnog. Vollering kon niet meer mee, maar reed 8 kilometer voor het einde het gat toch nog dicht, zij het met kramp.
De Deense Cecilie Uttrup Ludwig viel aan, alleen Kopecky kon mee. De Belgische ging er 5 kilometer voor het einde alleen vandoor en werd niet meer teruggezien. Vollering werd met een uiterste krachtsinspanning nog tweede voor Ludwig.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
20 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geleden