Kopecky soleert naar wereldtitel op WK, Vollering pakt zilver
GLASGOW (ANP) - Lotte Kopecky is in Glasgow wereldkampioene wielrennen op de weg geworden. De 27-jarige Belgische reed in de slotfase weg uit een kopgroep van zes. Alleen de Deense Cecilie Uttrup Ludwig kon nog even volgen.
Ludwig werd net voor de streep nog gepasseerd door Demi Vollering, die daarmee het zilver opeiste.
Kopecky is de opvolgster van Annemiek van Vleuten, die in Glasgow haar laatste WK reed. De 40-jarige Wageningse maakte deel uit van de kopgroep, maar reed bij het ingaan van de laatste ronde voor de tweede keer lek.
Nog voor de eerste finishpassage, met nog 85 kilometer te gaan, zorgde de Britse Anna Henderson voor een schifting. Vollering was attent mee, net als topfavoriete Kopecky. Mischa Bredewold was door een val al achterop geraakt. Lorena Wiebes moest ook snel lossen, al probeerde Bredewold haar nog even vergeefs terug te brengen.
Marianne Vos
Ook Marianne Vos miste de aansluiting met de eerste groep van zo'n dertig rensters waar Vollering omringd was door Riejanne Markus, Van Vleuten, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij. De Italiaanse wielrensters waren ook met vijf vertegenwoordigd. De Zwitserse Elise Chabbey was aan het einde van de eerste ronde de eerste aanvalster.
Van Vleuten sloot na een lekke band weer aan, terwijl Chabbey ondertussen haar voorsprong uitbreidde. Met nog drie ronden (43 kilometer) te gaan, passeerde de 30-jarige Zwitserse met een voorsprong van anderhalve minuut de finish.
Van Vleuten
De Nederlandse ploeg startte de achtervolging met Van Vleuten, Markus en Van Anrooij. Op een aanval van Kopecky reageerde alleen Vollering. Zeven rensters bleven over achter Chabbey, waarop Van Vleuten haar aanval inzette. Nu moest Kopecky reageren, Vollering haakte met moeite aan. Met de Britse Lizzie Deignan reed er naast Van Vleuten nog een ex-wereldkampioen voorin.
Bij het ingaan van de slotronde haalden de zeven achtervolgsters Chabbey in. Van Vleuten reed op hetzelfde moment opnieuw lek en viel vooraan weg.
Kramp
Deignan en de Oostenrijkse Christina Schweinberger gingen in de aanval, achter hen werd gekeken. Kopecky en de Zwitserse Marlen Reusser reageerden alsnog. Vollering kon niet meer mee, maar reed 8 kilometer voor het einde het gat toch nog dicht, zij het met kramp.
De Deense Cecilie Uttrup Ludwig viel aan, alleen Kopecky kon mee. De Belgische ging er 5 kilometer voor het einde alleen vandoor en werd niet meer teruggezien. Vollering werd met een uiterste krachtsinspanning nog tweede voor Ludwig.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
25 minuten geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
44 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
6 uur geleden