Kopecky soleert naar wereldtitel op WK, Vollering pakt zilver
GLASGOW (ANP) - Lotte Kopecky is in Glasgow wereldkampioene wielrennen op de weg geworden. De 27-jarige Belgische reed in de slotfase weg uit een kopgroep van zes. Alleen de Deense Cecilie Uttrup Ludwig kon nog even volgen.
Ludwig werd net voor de streep nog gepasseerd door Demi Vollering, die daarmee het zilver opeiste.
Kopecky is de opvolgster van Annemiek van Vleuten, die in Glasgow haar laatste WK reed. De 40-jarige Wageningse maakte deel uit van de kopgroep, maar reed bij het ingaan van de laatste ronde voor de tweede keer lek.
Nog voor de eerste finishpassage, met nog 85 kilometer te gaan, zorgde de Britse Anna Henderson voor een schifting. Vollering was attent mee, net als topfavoriete Kopecky. Mischa Bredewold was door een val al achterop geraakt. Lorena Wiebes moest ook snel lossen, al probeerde Bredewold haar nog even vergeefs terug te brengen.
Marianne Vos
Ook Marianne Vos miste de aansluiting met de eerste groep van zo'n dertig rensters waar Vollering omringd was door Riejanne Markus, Van Vleuten, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij. De Italiaanse wielrensters waren ook met vijf vertegenwoordigd. De Zwitserse Elise Chabbey was aan het einde van de eerste ronde de eerste aanvalster.
Van Vleuten sloot na een lekke band weer aan, terwijl Chabbey ondertussen haar voorsprong uitbreidde. Met nog drie ronden (43 kilometer) te gaan, passeerde de 30-jarige Zwitserse met een voorsprong van anderhalve minuut de finish.
Van Vleuten
De Nederlandse ploeg startte de achtervolging met Van Vleuten, Markus en Van Anrooij. Op een aanval van Kopecky reageerde alleen Vollering. Zeven rensters bleven over achter Chabbey, waarop Van Vleuten haar aanval inzette. Nu moest Kopecky reageren, Vollering haakte met moeite aan. Met de Britse Lizzie Deignan reed er naast Van Vleuten nog een ex-wereldkampioen voorin.
Bij het ingaan van de slotronde haalden de zeven achtervolgsters Chabbey in. Van Vleuten reed op hetzelfde moment opnieuw lek en viel vooraan weg.
Kramp
Deignan en de Oostenrijkse Christina Schweinberger gingen in de aanval, achter hen werd gekeken. Kopecky en de Zwitserse Marlen Reusser reageerden alsnog. Vollering kon niet meer mee, maar reed 8 kilometer voor het einde het gat toch nog dicht, zij het met kramp.
De Deense Cecilie Uttrup Ludwig viel aan, alleen Kopecky kon mee. De Belgische ging er 5 kilometer voor het einde alleen vandoor en werd niet meer teruggezien. Vollering werd met een uiterste krachtsinspanning nog tweede voor Ludwig.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
40 minuten geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.
17 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
20 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrenners zijn vertrokken voor hun WK-wedstrijd op de weg in Canada over 273 kilometer. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd in het bij Montreal gelegen Brossard, waar het harder waait dan voorgaande dagen. Namens Nederland hoopt Mathieu van der Poel op zijn tweede wereldtitel.
20 uur geleden