Koos Meinderts en Edward van de Vendel winnen Zilveren Griffels
AMSTERDAM (ANP) - Schrijvers Koos Meinderts en Edward van de Vendel behoren dit jaar tot de winnaars van de Zilveren Griffel. Dat heeft boekenkoepel CPNB woensdag bekendgemaakt. Zij maken in september kans op een Gouden Griffel, de belangrijkste Nederlandse boekenprijs voor jeugdliteratuur.
Van de Vendel, die vorig jaar ook al de Gouden Griffel won, kreeg twee Zilveren Griffels. Hij werd bekroond in de categorie Tot 6 jaar voor het boek De restjes van de zon, en in de categorie Poëzie, voor het boek Gelukkig en blij.
Koos Meinderts werd onderscheiden in de categorie 9 tot 11 jaar, voor zijn boek Zebedeus en het ganzenbord van Wisse. In deze categorie werden ook De jongen die van de wereld hield van Tjibbe Veldkamp en Het kleine heelal van Annejan Mieras bekroond.
Dubbele winnaars
Ook werden woensdag de Zilveren Penselen toegekend, de prijzen voor de beste illustraties in kinderboeken dit jaar. Er werden twaalf Zilveren Griffels en acht Zilveren Penselen uitgereikt. Opvallend is dat twee boeken met zowel een Griffel als een Penseel zijn onderscheiden. Het gaat om Paradalita van Joana Estrela en Paddenstoel & co, van Geert-Jan Roebers met illustraties van Wendy Panders.
De uitreiking van de Zilveren Griffels en Penselen vond woensdagmiddag plaats in Theater De Krakeling in Amsterdam. Alle winnaars maken eind september kans op de Gouden Griffel en de Gouden Penseel. Deze worden op 27 september uitgereikt, voorafgaand aan het Kinderboekenbal.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
11 uur geleden