Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koos Meinderts en Edward van de Vendel winnen Zilveren Griffels

Koos Meinderts en Edward van de Vendel winnen Zilveren Griffels

AMSTERDAM (ANP) - Schrijvers Koos Meinderts en Edward van de Vendel behoren dit jaar tot de winnaars van de Zilveren Griffel. Dat heeft boekenkoepel CPNB woensdag bekendgemaakt. Zij maken in september kans op een Gouden Griffel, de belangrijkste Nederlandse boekenprijs voor jeugdliteratuur.

Van de Vendel, die vorig jaar ook al de Gouden Griffel won, kreeg twee Zilveren Griffels. Hij werd bekroond in de categorie Tot 6 jaar voor het boek De restjes van de zon, en in de categorie Poƫzie, voor het boek Gelukkig en blij.

Koos Meinderts werd onderscheiden in de categorie 9 tot 11 jaar, voor zijn boek Zebedeus en het ganzenbord van Wisse. In deze categorie werden ook De jongen die van de wereld hield van Tjibbe Veldkamp en Het kleine heelal van Annejan Mieras bekroond.

Dubbele winnaars

Ook werden woensdag de Zilveren Penselen toegekend, de prijzen voor de beste illustraties in kinderboeken dit jaar. Er werden twaalf Zilveren Griffels en acht Zilveren Penselen uitgereikt. Opvallend is dat twee boeken met zowel een Griffel als een Penseel zijn onderscheiden. Het gaat om Paradalita van Joana Estrela en Paddenstoel & co, van Geert-Jan Roebers met illustraties van Wendy Panders.

De uitreiking van de Zilveren Griffels en Penselen vond woensdagmiddag plaats in Theater De Krakeling in Amsterdam. Alle winnaars maken eind september kans op de Gouden Griffel en de Gouden Penseel. Deze worden op 27 september uitgereikt, voorafgaand aan het Kinderboekenbal.

Meer uit Binnenland

Veel wisselstoringen op spoor, aannemers ProRail langer onderweg

UTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.

11 minuten geleden
Rijkswaterstaat: drukste spits sinds december 2024

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."

26 minuten geleden
Rijkswaterstaat: mijd wegen in regio Utrecht om winterse weer

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."

1 uur geleden
Code oranje in westen om gladheid, code geel in rest van het land

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.

3 uur geleden
Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

7 uur geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

11 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

12 uur geleden