Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koortsachtig overleg op Schiphol over beheersbaar maken drukte

Koortsachtig overleg op Schiphol over beheersbaar maken drukte

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol wordt momenteel koortsachtig overleg gevoerd. Enerzijds wordt gesproken met de vakbonden over het verbeteren van de arbeidsvoorwaarden voor personeel, het aantrekken van nieuwe mensen en het verlagen van de werkdruk. Anderzijds zijn er doorlopend gesprekken met de luchtvaartmaatschappijen over hoe het verminderen of verplaatsen van vluchten vorm kan krijgen om daarmee chaos in de zomervakantie te voorkomen.

Vakbond FNV legde Schiphol eerder een deadline op van 1 juni. Als er voor woensdag geen akkoord is volgen er acties. Op maandag werd ook al overlegd, maar toen kwam het nog niet tot een akkoord. Volgens FNV wordt dinsdag verder gesproken.

Schiphol maakte vorige week een actieplan bekend om de zomer goed door te komen. Zo wil Schiphol meer beveiligers werven, de arbeidsvoorwaarden voor werknemers aantrekkelijker maken en de doorstroming van reizigers in de terminal verbeteren. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om coaches die mensen sneller door de beveiliging helpen en om verbeterde informatievoorziening.

Vermindering en verplaatsing

Ook probeert de luchthaven afspraken te maken met luchtvaartmaatschappijen over vermindering en verplaatsing van vluchten. Logischerwijs wordt aan de grootste gebruikers zoals KLM, easyJet en Transavia gevraagd om minder te vliegen. Andere maatschappijen die veel gebruik maken van Schiphol zijn onder andere TUI fly, Delta Air Lines, Air France, Turkish Airlines en Vueling. De vliegmaatschappijen zelf noemden het schrappen van vluchten eerder een "uiterst middel" om drukte tegen te gaan. De maatschappijen hadden eerder al te kennen gegeven dat er creatieve oplossingen mogelijk zijn, zoals het beperken van handbagage, inzet van meer beveiligers en het verplaatsen en het beter spreiden van vluchten.

Regionale luchthavens zoals die bij Groningen en Rotterdam gaven eerder aan een deel van de vluchten van Schiphol over te kunnen nemen. Rotterdam The Hague Airport heeft al van enkele luchtvaartmaatschappijen een officieel verzoek binnen voor het verplaatsen van hun vluchten van Schiphol naar de regionale luchthaven.

Ondertussen is Schiphol actief op zoek naar nieuwe medewerkers. Op 11 juni is er een banenmarkt op de luchthaven. Vooruitlopend daarop wordt een landelijke wervingscampagne gelanceerd voor diverse beroepen op de luchthaven. Behalve beveiligers worden er ook schoonmakers en afhandelaars van bagage en vracht gezocht. Details over die campagne gaf Schiphol nog niet.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

12 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

13 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

14 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

16 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

18 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden