Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Koopwoningen volgend jaar goedkoper door coronacrisis'

'Koopwoningen volgend jaar goedkoper door coronacrisis'

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen volgend jaar voor het eerst in vijf jaar dalen. In 2021 zal de woningprijs gemiddeld 0,5 procent lager zijn dan in 2020, verwachten economen van ING. Een andere reden waardoor een koopwoning betaalbaarder wordt, is dat het besteedbaar inkomen iets stijgt.

Als gevolg van de coronacrisis koelt de woningmarkt af. "Eerst zal het aantal woningverkopen dalen, omdat mensen hun verhuiswens uitstellen door oplopende werkloosheid en een lager vertrouwen", legt ING-econoom Mirjam Bani uit. Daarna volgt een lichte prijsdaling. Wanneer de coronamaatregelen eerder stoppen en de economie en vertrouwen in de woningmarkt daardoor sneller herstellen, kan de daling minder groot zijn, waarschuwt het bureau.

De gemiddelde koopstarter zal volgend jaar verder een minder groot deel van zijn inkomen kwijt zijn aan hypotheeklasten dan nu. Deze lasten bedragen in het laatste kwartaal van 2021 ongeveer 23 procent van het besteedbaar inkomen, tegenover 24 procent in het laatste kwartaal van 2020. Naast de dalende woningprijzen is de betere betaalbaarheid ook te danken aan de loon- en inkomstenbelastingen die volgend jaar dalen. Daardoor hebben mensen een hoger besteedbaar inkomen.

De vrijstelling van de overdrachtsbelasting voor starters op de woningmarkt onder de 35 jaar en de verhoging naar 8 procent voor woningbeleggers hebben volgend jaar effect op de woningprijzen. Starters zullen meer bieden door de financiële meevaller, wat de prijzen opdrijft. Maar de verhoging voor beleggers heeft juist een drukkend effect.

De ontwikkelingen van de rentes zullen de betaalbaarheid van koopwoningen in 2021 beperkt beïnvloeden. ING verwacht dat de lange rente (de 10-jaars kapitaalmarktrente) volgend jaar licht toeneemt. Een rentestijging vertaalt zich mogelijk in iets hogere hypotheeklasten.

Meer uit Financieel

Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

31 minuten geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

1 uur geleden
Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

1 uur geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

3 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

6 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

16 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

16 uur geleden