Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopmeiners: Slot zal na deze zege ook wel een glimlach hebben

Koopmeiners: Slot zal na deze zege ook wel een glimlach hebben

ENSCHEDE (ANP) - Teun Koopmeiners loopt als 22-jarige nog niet heel lang mee in de voetbalwereld. Maar veel gekker dan de voorbije tien dagen bij AZ zal het niet snel meer worden, denkt hij. Na het plotselinge ontslag van trainer Arne Slot verloor AZ van FC Groningen (1-2) en volgde uitschakeling in de Europa League tegen HNK Rijeka (2-1). Met een knappe zege op FC Twente (1-3) werd een mogelijke crisis zondag voorkomen.

"Ik heb hem eerst telefonisch nog gesproken, die zaterdag van het ontslag", aldus Koopmeiners na het duel in Enschede. "En daarna heb ik nog wat appcontact met hem gehad. Ik weet dat Arne, dat heeft hij naar mij ook uitgesproken over de telefoon, het team het allerbeste gunt. Hij hoopt dat we onze wedstrijden blijven winnen en ons doorontwikkelen. Ik denk dat onze oude trainer ook wel een glimlach op zijn gezicht heeft na deze overwinning."

Het vertrek van Slot kwam ook voor de spelersgroep als een verrassing. "Ik heb in mijn korte periode als prof nog niet meegemaakt dat een trainer opeens weg is. Helemaal niet nadat je zoveel succes met elkaar hebt beleefd", vervolgt de aanvoerder, die AZ zondag met een benutte strafschop en een rake vrije trap bij de hand nam.

Rust

Koopmeiners miste onlangs nog een belangrijke strafschop tegen Napoli. Voor de middenvelder is dat geen reden niet meer achter de bal te gaan staan. "Je weet dat als jij de penaltynemer bent, je 'm ook een keer kunt missen. Ik ben vrij nuchter en rustig in mijn hoofd. Ik denk dat dat wel een goede eigenschap is om een penalty te nemen. Ik weet dat ik ze op hele belangrijke momenten kan maken. Dat heb ik al vaker gedaan. Die verantwoordelijkheid neem ik graag."

De overwinning bracht de rust bij AZ weer wat terug. Naast trainer Pascal Jansen, die zijn eerste zege vierde, zal ook de clubleiding opgelucht adem hebben gehaald. Koopmeiners: "Ik denk dat je dat goed zegt. De rust was er al binnen de organisatie. Maar ik denk met alles wat er omheen gebeurde, dat dat nu wel weer gesust is."

AZ maakte drie dagen na de uitschakeling tegen Rijeka geen aangeslagen indruk. "Die uitschakeling kwam heel hard aan. Dat was vooral omdat we het compleet aan onszelf te wijten hadden. We vonden dat we daar veel beter konden en moesten dan we hebben laten zien. Daar hebben we hele goede gesprekken over gehad met elkaar. We zijn wel een ploeg die heel snel de knop om kan zetten", aldus Koopmeiners, die met zes doelpunten nu topscorer is van AZ.

Meer uit Voetbal

Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

18 minuten geleden
FC Barcelona keert zaterdag tegen Bilbao terug in Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.

1 uur geleden
Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

4 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

16 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

21 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

22 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

22 uur geleden