Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopmeiners: Slot zal na deze zege ook wel een glimlach hebben

Koopmeiners: Slot zal na deze zege ook wel een glimlach hebben

ENSCHEDE (ANP) - Teun Koopmeiners loopt als 22-jarige nog niet heel lang mee in de voetbalwereld. Maar veel gekker dan de voorbije tien dagen bij AZ zal het niet snel meer worden, denkt hij. Na het plotselinge ontslag van trainer Arne Slot verloor AZ van FC Groningen (1-2) en volgde uitschakeling in de Europa League tegen HNK Rijeka (2-1). Met een knappe zege op FC Twente (1-3) werd een mogelijke crisis zondag voorkomen.

"Ik heb hem eerst telefonisch nog gesproken, die zaterdag van het ontslag", aldus Koopmeiners na het duel in Enschede. "En daarna heb ik nog wat appcontact met hem gehad. Ik weet dat Arne, dat heeft hij naar mij ook uitgesproken over de telefoon, het team het allerbeste gunt. Hij hoopt dat we onze wedstrijden blijven winnen en ons doorontwikkelen. Ik denk dat onze oude trainer ook wel een glimlach op zijn gezicht heeft na deze overwinning."

Het vertrek van Slot kwam ook voor de spelersgroep als een verrassing. "Ik heb in mijn korte periode als prof nog niet meegemaakt dat een trainer opeens weg is. Helemaal niet nadat je zoveel succes met elkaar hebt beleefd", vervolgt de aanvoerder, die AZ zondag met een benutte strafschop en een rake vrije trap bij de hand nam.

Rust

Koopmeiners miste onlangs nog een belangrijke strafschop tegen Napoli. Voor de middenvelder is dat geen reden niet meer achter de bal te gaan staan. "Je weet dat als jij de penaltynemer bent, je 'm ook een keer kunt missen. Ik ben vrij nuchter en rustig in mijn hoofd. Ik denk dat dat wel een goede eigenschap is om een penalty te nemen. Ik weet dat ik ze op hele belangrijke momenten kan maken. Dat heb ik al vaker gedaan. Die verantwoordelijkheid neem ik graag."

De overwinning bracht de rust bij AZ weer wat terug. Naast trainer Pascal Jansen, die zijn eerste zege vierde, zal ook de clubleiding opgelucht adem hebben gehaald. Koopmeiners: "Ik denk dat je dat goed zegt. De rust was er al binnen de organisatie. Maar ik denk met alles wat er omheen gebeurde, dat dat nu wel weer gesust is."

AZ maakte drie dagen na de uitschakeling tegen Rijeka geen aangeslagen indruk. "Die uitschakeling kwam heel hard aan. Dat was vooral omdat we het compleet aan onszelf te wijten hadden. We vonden dat we daar veel beter konden en moesten dan we hebben laten zien. Daar hebben we hele goede gesprekken over gehad met elkaar. We zijn wel een ploeg die heel snel de knop om kan zetten", aldus Koopmeiners, die met zes doelpunten nu topscorer is van AZ.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

11 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

11 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

12 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

14 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

15 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

16 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

17 uur geleden