Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopmeiners schiet AZ na eerste misser alsnog naar zege

Koopmeiners schiet AZ na eerste misser alsnog naar zege

ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners miste zondag voor het eerst een strafschop in dienst van AZ, maar de aanvoerder schoot zijn ploeg daarna alsnog langs PEC Zwolle. Koopmeiners mocht na rust nog twee keer aanleggen vanaf 11 meter en maakte zijn reputatie als penaltyspecialist daarbij wel waar: 2-0. Tussen beide duels met LASK Linz in de Europa League door handhaafde AZ zich zo in de eredivisie in het spoor van koploper Ajax, komende zondag de tegenstander in de Johan Cruijff ArenA.

De 21-jarige Koopmeiners miste tot zondag nog nooit een strafschop. Doelman Michael Zetterer van PEC Zwolle was in Alkmaar na ruim 40 minuten spelen de eerste die een penalty van de AZ-captain wist te stoppen. Zetterer tikte de inzet van Koopmeiners uit z'n rechterbenedenhoek. De penalty was discutabel, omdat Bram van Polen de bal leek te spelen toen hij AZ-spits Myron Boadu in het strafschopgebied stuitte. Tot woede van de Zwolse aanvoerder wees scheidsrechter Jochem Kamphuis naar de stip, de VAR zag geen aanleiding om die beslissing terug te draaien.

Koopmeiners had zijn vorige zestien strafschoppen bij AZ allemaal benut: tien in de eredivisie, vijf in de Europa League en één in het bekertoernooi. De Noord-Hollander behoedde zijn club donderdag in de thuiswedstrijd tegen LASK nog voor een nederlaag, door kort voor tijd vanaf 11 meter de 1-1 binnen te schieten. Komende donderdag is de return in Oostenrijk.

Koopmeiners was niet de enige AZ'er die voor rust verzuimde om te scoren. Calvin Stengs kon na een fraaie slalom vrij uithalen, maar hij schoot de bal te slap in. Kort na de gemiste penalty van Koopmeiners was Mike van Duinen aan de andere kant dicht bij een doelpunt voor PEC, maar zijn schot vloog rakelings langs het doel.

In de tweede helft maakte Koopmeiners zijn misser goed. Hij ging in het eerste kwartier na rust weer twee keer achter de bal staan, na overtredingen van respectievelijk Thomas Lam en Kenneth Paal op Owen Wijndal en Stengs. Twee keer schoot Koopmeiners de bal hard en zuiver in de linkerhoek van Zetterer. Alexander Isak mocht vorig seizoen bij Willem II tegen Fortuna Sittard ook drie penalty's in één wedstrijd nemen. De Zweed benutte ze allemaal.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

20 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

21 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

22 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

1 dag geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

1 dag geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden