Koopmeiners schiet AZ na eerste misser alsnog naar zege
ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners miste zondag voor het eerst een strafschop in dienst van AZ, maar de aanvoerder schoot zijn ploeg daarna alsnog langs PEC Zwolle. Koopmeiners mocht na rust nog twee keer aanleggen vanaf 11 meter en maakte zijn reputatie als penaltyspecialist daarbij wel waar: 2-0. Tussen beide duels met LASK Linz in de Europa League door handhaafde AZ zich zo in de eredivisie in het spoor van koploper Ajax, komende zondag de tegenstander in de Johan Cruijff ArenA.
De 21-jarige Koopmeiners miste tot zondag nog nooit een strafschop. Doelman Michael Zetterer van PEC Zwolle was in Alkmaar na ruim 40 minuten spelen de eerste die een penalty van de AZ-captain wist te stoppen. Zetterer tikte de inzet van Koopmeiners uit z'n rechterbenedenhoek. De penalty was discutabel, omdat Bram van Polen de bal leek te spelen toen hij AZ-spits Myron Boadu in het strafschopgebied stuitte. Tot woede van de Zwolse aanvoerder wees scheidsrechter Jochem Kamphuis naar de stip, de VAR zag geen aanleiding om die beslissing terug te draaien.
Koopmeiners had zijn vorige zestien strafschoppen bij AZ allemaal benut: tien in de eredivisie, vijf in de Europa League en één in het bekertoernooi. De Noord-Hollander behoedde zijn club donderdag in de thuiswedstrijd tegen LASK nog voor een nederlaag, door kort voor tijd vanaf 11 meter de 1-1 binnen te schieten. Komende donderdag is de return in Oostenrijk.
Koopmeiners was niet de enige AZ'er die voor rust verzuimde om te scoren. Calvin Stengs kon na een fraaie slalom vrij uithalen, maar hij schoot de bal te slap in. Kort na de gemiste penalty van Koopmeiners was Mike van Duinen aan de andere kant dicht bij een doelpunt voor PEC, maar zijn schot vloog rakelings langs het doel.
In de tweede helft maakte Koopmeiners zijn misser goed. Hij ging in het eerste kwartier na rust weer twee keer achter de bal staan, na overtredingen van respectievelijk Thomas Lam en Kenneth Paal op Owen Wijndal en Stengs. Twee keer schoot Koopmeiners de bal hard en zuiver in de linkerhoek van Zetterer. Alexander Isak mocht vorig seizoen bij Willem II tegen Fortuna Sittard ook drie penalty's in één wedstrijd nemen. De Zweed benutte ze allemaal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
21 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
23 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
23 uur geleden