Koopmeiners schiet AZ na eerste misser alsnog naar zege
ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners miste zondag voor het eerst een strafschop in dienst van AZ, maar de aanvoerder schoot zijn ploeg daarna alsnog langs PEC Zwolle. Koopmeiners mocht na rust nog twee keer aanleggen vanaf 11 meter en maakte zijn reputatie als penaltyspecialist daarbij wel waar: 2-0. Tussen beide duels met LASK Linz in de Europa League door handhaafde AZ zich zo in de eredivisie in het spoor van koploper Ajax, komende zondag de tegenstander in de Johan Cruijff ArenA.
De 21-jarige Koopmeiners miste tot zondag nog nooit een strafschop. Doelman Michael Zetterer van PEC Zwolle was in Alkmaar na ruim 40 minuten spelen de eerste die een penalty van de AZ-captain wist te stoppen. Zetterer tikte de inzet van Koopmeiners uit z'n rechterbenedenhoek. De penalty was discutabel, omdat Bram van Polen de bal leek te spelen toen hij AZ-spits Myron Boadu in het strafschopgebied stuitte. Tot woede van de Zwolse aanvoerder wees scheidsrechter Jochem Kamphuis naar de stip, de VAR zag geen aanleiding om die beslissing terug te draaien.
Koopmeiners had zijn vorige zestien strafschoppen bij AZ allemaal benut: tien in de eredivisie, vijf in de Europa League en één in het bekertoernooi. De Noord-Hollander behoedde zijn club donderdag in de thuiswedstrijd tegen LASK nog voor een nederlaag, door kort voor tijd vanaf 11 meter de 1-1 binnen te schieten. Komende donderdag is de return in Oostenrijk.
Koopmeiners was niet de enige AZ'er die voor rust verzuimde om te scoren. Calvin Stengs kon na een fraaie slalom vrij uithalen, maar hij schoot de bal te slap in. Kort na de gemiste penalty van Koopmeiners was Mike van Duinen aan de andere kant dicht bij een doelpunt voor PEC, maar zijn schot vloog rakelings langs het doel.
In de tweede helft maakte Koopmeiners zijn misser goed. Hij ging in het eerste kwartier na rust weer twee keer achter de bal staan, na overtredingen van respectievelijk Thomas Lam en Kenneth Paal op Owen Wijndal en Stengs. Twee keer schoot Koopmeiners de bal hard en zuiver in de linkerhoek van Zetterer. Alexander Isak mocht vorig seizoen bij Willem II tegen Fortuna Sittard ook drie penalty's in één wedstrijd nemen. De Zweed benutte ze allemaal.
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
3 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
23 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden