Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopmeiners schiet AZ na eerste misser alsnog naar zege

Koopmeiners schiet AZ na eerste misser alsnog naar zege

ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners miste zondag voor het eerst een strafschop in dienst van AZ, maar de aanvoerder schoot zijn ploeg daarna alsnog langs PEC Zwolle. Koopmeiners mocht na rust nog twee keer aanleggen vanaf 11 meter en maakte zijn reputatie als penaltyspecialist daarbij wel waar: 2-0. Tussen beide duels met LASK Linz in de Europa League door handhaafde AZ zich zo in de eredivisie in het spoor van koploper Ajax, komende zondag de tegenstander in de Johan Cruijff ArenA.

De 21-jarige Koopmeiners miste tot zondag nog nooit een strafschop. Doelman Michael Zetterer van PEC Zwolle was in Alkmaar na ruim 40 minuten spelen de eerste die een penalty van de AZ-captain wist te stoppen. Zetterer tikte de inzet van Koopmeiners uit z'n rechterbenedenhoek. De penalty was discutabel, omdat Bram van Polen de bal leek te spelen toen hij AZ-spits Myron Boadu in het strafschopgebied stuitte. Tot woede van de Zwolse aanvoerder wees scheidsrechter Jochem Kamphuis naar de stip, de VAR zag geen aanleiding om die beslissing terug te draaien.

Koopmeiners had zijn vorige zestien strafschoppen bij AZ allemaal benut: tien in de eredivisie, vijf in de Europa League en één in het bekertoernooi. De Noord-Hollander behoedde zijn club donderdag in de thuiswedstrijd tegen LASK nog voor een nederlaag, door kort voor tijd vanaf 11 meter de 1-1 binnen te schieten. Komende donderdag is de return in Oostenrijk.

Koopmeiners was niet de enige AZ'er die voor rust verzuimde om te scoren. Calvin Stengs kon na een fraaie slalom vrij uithalen, maar hij schoot de bal te slap in. Kort na de gemiste penalty van Koopmeiners was Mike van Duinen aan de andere kant dicht bij een doelpunt voor PEC, maar zijn schot vloog rakelings langs het doel.

In de tweede helft maakte Koopmeiners zijn misser goed. Hij ging in het eerste kwartier na rust weer twee keer achter de bal staan, na overtredingen van respectievelijk Thomas Lam en Kenneth Paal op Owen Wijndal en Stengs. Twee keer schoot Koopmeiners de bal hard en zuiver in de linkerhoek van Zetterer. Alexander Isak mocht vorig seizoen bij Willem II tegen Fortuna Sittard ook drie penalty's in één wedstrijd nemen. De Zweed benutte ze allemaal.

Meer uit Voetbal

Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

7 minuten geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

1 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

12 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

14 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

14 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden