Koopmeiners schiet Atalanta met twee goals naar halve finale beker
MILAAN (ANP) - Dankzij twee treffers van Teun Koopmeiners heeft Atalanta zich ten koste van AC Milan geplaatst voor de halve finale van de Coppa Italia: 1-2. De Oranje-international schoot in de blessuretijd van de eerste helft de 1-1 binnen, waarna hij na een uur vanaf de strafschopstip het winnende doelpunt maakte.
Rafael Leão had in de laatste minuut van de eerste helft de score geopend namens AC Milan. Koopmeiners tekende even later met een harde schuiver voor de gelijkmaker. De middenvelder mocht na rust aanleggen vanaf elf meter, nadat Alejandro Jiménez een overtreding had begaan op Aleksej Mirantsjoek.
Naast Koopmeiners stond ook Marten de Roon in de basis bij Atalanta. De aanvoerder werd vlak voor rust gewisseld. Mitchel Bakker bleef op de bank. Tijjani Reijnders ging bij Milan in de 73e minuut naar de kant.
Atalanta treft in de halve finale Fiorentina, dat dinsdag Bologna na strafschoppen uitschakelde. Eerder op woensdag plaatste Lazio zich voor de halve eindstrijd na een zege op stadsgenoot AS Roma (1-0). Juventus en Frosinone spelen donderdag het laatste duel in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden