Koopmeiners schiet Atalanta met twee goals naar halve finale beker
MILAAN (ANP) - Dankzij twee treffers van Teun Koopmeiners heeft Atalanta zich ten koste van AC Milan geplaatst voor de halve finale van de Coppa Italia: 1-2. De Oranje-international schoot in de blessuretijd van de eerste helft de 1-1 binnen, waarna hij na een uur vanaf de strafschopstip het winnende doelpunt maakte.
Rafael Leão had in de laatste minuut van de eerste helft de score geopend namens AC Milan. Koopmeiners tekende even later met een harde schuiver voor de gelijkmaker. De middenvelder mocht na rust aanleggen vanaf elf meter, nadat Alejandro Jiménez een overtreding had begaan op Aleksej Mirantsjoek.
Naast Koopmeiners stond ook Marten de Roon in de basis bij Atalanta. De aanvoerder werd vlak voor rust gewisseld. Mitchel Bakker bleef op de bank. Tijjani Reijnders ging bij Milan in de 73e minuut naar de kant.
Atalanta treft in de halve finale Fiorentina, dat dinsdag Bologna na strafschoppen uitschakelde. Eerder op woensdag plaatste Lazio zich voor de halve eindstrijd na een zege op stadsgenoot AS Roma (1-0). Juventus en Frosinone spelen donderdag het laatste duel in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
4 uur geleden