Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopmeiners richt zich gewoon op voorronden Champions League

Koopmeiners richt zich gewoon op voorronden Champions League

ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners gaat er vanuit dat AZ gewoon op 25 augustus aantreedt in de voorronden van de Champions League. Maandag moet duidelijk worden of de Europese voetbalbond UEFA vasthoudt aan de toewijzing van het ticket voor de groepsfase van de Champions League aan Ajax.

"Ik hou rekening met het slechtste scenario voor ons. Maar ik bemoei me er niet mee en laat het aan ons bestuur over. Anders slaap ik niet meer", zei captain Koopmeiners na het verloren oefenduel met FC Utrecht (1-0).

Toen de eredivisie werd onderbroken, had AZ evenveel punten als koploper Ajax. Omdat de Amsterdammers een beter doelsaldo hadden, kregen zij door de KNVB het beste Europese ticket toegewezen. Tot onvrede van de Alkmaarders, die het er niet bij lieten zitten.

Goede gevoel

"Het is doodzonde dat het zo gelopen is; we hadden als team écht het gevoel dat we iets konden bereiken", aldus de aanvoerder. "En toch is bij ons het goede gevoel niet weggegaan. De jongens kennen elkaar door en door. Iedereen heeft zin om in plaats van in de Europa League in de Champions League te gaan spelen. Dat gevoel is alleen maar meer aangewakkerd."

Ook trainer Arne Slot gaf te kennen weinig vertrouwen te hebben in een gunstige afloop. "Wij zijn niet voor niets al twee weken geleden met de voorbereiding begonnen", aldus Slot. "We bereiden ons voor op de tweede kwalificatieronde van de Champions League. Alles wat beter is, is al mooi meegenomen en zou een enorme meevaller zijn."

Meer uit Voetbal

Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

57 minuten geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

11 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

11 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

13 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

14 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

18 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

18 uur geleden