Koopmeiners richt zich gewoon op voorronden Champions League
ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners gaat er vanuit dat AZ gewoon op 25 augustus aantreedt in de voorronden van de Champions League. Maandag moet duidelijk worden of de Europese voetbalbond UEFA vasthoudt aan de toewijzing van het ticket voor de groepsfase van de Champions League aan Ajax.
"Ik hou rekening met het slechtste scenario voor ons. Maar ik bemoei me er niet mee en laat het aan ons bestuur over. Anders slaap ik niet meer", zei captain Koopmeiners na het verloren oefenduel met FC Utrecht (1-0).
Toen de eredivisie werd onderbroken, had AZ evenveel punten als koploper Ajax. Omdat de Amsterdammers een beter doelsaldo hadden, kregen zij door de KNVB het beste Europese ticket toegewezen. Tot onvrede van de Alkmaarders, die het er niet bij lieten zitten.
Goede gevoel
"Het is doodzonde dat het zo gelopen is; we hadden als team écht het gevoel dat we iets konden bereiken", aldus de aanvoerder. "En toch is bij ons het goede gevoel niet weggegaan. De jongens kennen elkaar door en door. Iedereen heeft zin om in plaats van in de Europa League in de Champions League te gaan spelen. Dat gevoel is alleen maar meer aangewakkerd."
Ook trainer Arne Slot gaf te kennen weinig vertrouwen te hebben in een gunstige afloop. "Wij zijn niet voor niets al twee weken geleden met de voorbereiding begonnen", aldus Slot. "We bereiden ons voor op de tweede kwalificatieronde van de Champions League. Alles wat beter is, is al mooi meegenomen en zou een enorme meevaller zijn."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
8 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
12 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
15 uur geleden