Koopmeiners richt zich gewoon op voorronden Champions League
ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners gaat er vanuit dat AZ gewoon op 25 augustus aantreedt in de voorronden van de Champions League. Maandag moet duidelijk worden of de Europese voetbalbond UEFA vasthoudt aan de toewijzing van het ticket voor de groepsfase van de Champions League aan Ajax.
"Ik hou rekening met het slechtste scenario voor ons. Maar ik bemoei me er niet mee en laat het aan ons bestuur over. Anders slaap ik niet meer", zei captain Koopmeiners na het verloren oefenduel met FC Utrecht (1-0).
Toen de eredivisie werd onderbroken, had AZ evenveel punten als koploper Ajax. Omdat de Amsterdammers een beter doelsaldo hadden, kregen zij door de KNVB het beste Europese ticket toegewezen. Tot onvrede van de Alkmaarders, die het er niet bij lieten zitten.
Goede gevoel
"Het is doodzonde dat het zo gelopen is; we hadden als team écht het gevoel dat we iets konden bereiken", aldus de aanvoerder. "En toch is bij ons het goede gevoel niet weggegaan. De jongens kennen elkaar door en door. Iedereen heeft zin om in plaats van in de Europa League in de Champions League te gaan spelen. Dat gevoel is alleen maar meer aangewakkerd."
Ook trainer Arne Slot gaf te kennen weinig vertrouwen te hebben in een gunstige afloop. "Wij zijn niet voor niets al twee weken geleden met de voorbereiding begonnen", aldus Slot. "We bereiden ons voor op de tweede kwalificatieronde van de Champions League. Alles wat beter is, is al mooi meegenomen en zou een enorme meevaller zijn."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Voetballer Robert Lewandowski heeft zijn debuut voor Chicago Fire in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS niet kunnen opluisteren met een zege. De ploeg verloor bij kampioen Inter Miami met 3-2, mede door twee doelpunten van Luis Suárez.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal kan voorlopig niet beschikken over William Saliba. De 25-jarige Franse verdediger liep in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje een rugblessure op.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Doelman Vozinha van Kaapverdië is door voetbalfans opgenomen in het in hun ogen beste elftal van het voorbije wereldkampioenschap. Hij kreeg 39,6 procent van de stemmen en bleef daarmee de Spanjaard Unai Simón voor.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ibrahim Cissoko is de nieuwste aanwinst van PEC Zwolle. De 23-jarige aanvaller komt over van FC Toulouse en ondertekent een contract voor vier jaar.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Casemiro vervolgt zijn voetballoopbaan in de Amerikaanse competitie. De 34-jarige Braziliaanse international heeft een contract voor een jaar getekend bij de club waar onder anderen Lionel Messi voetbalt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Calvin Stengs vertrekt bij Feyenoord. De aanvallende middenvelder heeft zijn tot medio 2027 lopende contract in overleg met de Rotterdammers laten ontbinden. Dat meldt Feyenoord.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Clement Bischoff. De 20-jarige vleugelaanvaller komt op huurbasis over van Red Bull Salzburg. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.
15 uur geleden