Koopmeiners richt zich gewoon op voorronden Champions League
ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners gaat er vanuit dat AZ gewoon op 25 augustus aantreedt in de voorronden van de Champions League. Maandag moet duidelijk worden of de Europese voetbalbond UEFA vasthoudt aan de toewijzing van het ticket voor de groepsfase van de Champions League aan Ajax.
"Ik hou rekening met het slechtste scenario voor ons. Maar ik bemoei me er niet mee en laat het aan ons bestuur over. Anders slaap ik niet meer", zei captain Koopmeiners na het verloren oefenduel met FC Utrecht (1-0).
Toen de eredivisie werd onderbroken, had AZ evenveel punten als koploper Ajax. Omdat de Amsterdammers een beter doelsaldo hadden, kregen zij door de KNVB het beste Europese ticket toegewezen. Tot onvrede van de Alkmaarders, die het er niet bij lieten zitten.
Goede gevoel
"Het is doodzonde dat het zo gelopen is; we hadden als team écht het gevoel dat we iets konden bereiken", aldus de aanvoerder. "En toch is bij ons het goede gevoel niet weggegaan. De jongens kennen elkaar door en door. Iedereen heeft zin om in plaats van in de Europa League in de Champions League te gaan spelen. Dat gevoel is alleen maar meer aangewakkerd."
Ook trainer Arne Slot gaf te kennen weinig vertrouwen te hebben in een gunstige afloop. "Wij zijn niet voor niets al twee weken geleden met de voorbereiding begonnen", aldus Slot. "We bereiden ons voor op de tweede kwalificatieronde van de Champions League. Alles wat beter is, is al mooi meegenomen en zou een enorme meevaller zijn."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
13 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
15 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
17 uur geleden