Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopmeiners redt AZ in Europa League met late strafschop

Koopmeiners redt AZ in Europa League met late strafschop

ALKMAAR (ANP) - AZ is het winnen even verleerd. Na de uitschakeling in het bekertoernooi tegen NAC Breda (1-3) en het verlies in de eredivisie tegen FC Twente (2-0), speelde het elftal van trainer Arne Slot donderdag in de eerste knock-outronde van de Europa League gelijk tegen LASK Linz (1-1). Aanvoerder Teun Koopmeiners voorkwam met een strafschop in de 86e minuut een nieuwe nederlaag voor AZ. De return in Oostenrijk is volgende week.

De wat smalle selectie breekt AZ de laatste tijd op. Middenvelder Koopmeiners speelde noodgedwongen in het hart van de verdediging. Centrale verdedigers Stijn Wuytens, Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos zijn allemaal geblesseerd.

De Noor Fredrik Midtsjø ontbrak eveneens, wegens een schorsing. Hakon Evjen, landgenoot van Midtsjø, profiteerde van de vrijgekomen plaatsen op het middenveld. De 20-jarige Noor maakte daarmee zijn debuut als basisspeler.

Penalty

AZ leek al na één minuut spelen een strafschop te krijgen. Myron Boadu werd op zijn hakken getrapt. Koopmeiners stond klaar om de strafschop te nemen, maar de Finse scheidsrechter Mattias Gestranius hoorde van de videoscheidsrechter dat de overtreding buiten het strafschopgebied was gemaakt. De vrije trap leverde niets op.

Veel meer gevaar wist AZ, waar Calvin Stengs dit keer niet als buitenspeler voetbalde maar een wat vrijere rol had achter de voorste linie, voor rust niet te creëren.

Goals

LASK kwam in de 26e minuut, bij de eerste kans, direct op voorsprong. Na een verre ingooi werd de bal met het hoofd verlengd door aanvoerder Gernot Trauner. Marko Raguz stond op de juiste plaats om de bal in het doel te schieten. Kort voor rust liet Dominik Frieser na om de voorsprong te verdubbelen voor de Oostenrijkers, die in de groepsfase waren ingedeeld bij PSV. LASK bleef in Eindhoven moeizaam overeind (0-0) en was in eigen stadion met liefst 4-1 te sterk.

AZ kreeg in de tweede helft de eerste grote kans. Boadu schoot de bal van dichtbij, na een voorzet vanaf rechts, tegen doelman Alexander Schlager aan. Het lukte de Alkmaarders niet de wedstrijd echt in handen te krijgen. Een nieuwe nederlaag leek onafwendbaar, totdat James Holland in het strafschopgebied hands maakte. Koopmeiners benutte de penalty overtuigend, zoals hij bijna altijd doet: 1-1.

Meer uit Voetbal

Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

8 minuten geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

11 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

12 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

12 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

12 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

15 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

15 uur geleden