Koopmeiners redt AZ in Europa League met late strafschop
ALKMAAR (ANP) - AZ is het winnen even verleerd. Na de uitschakeling in het bekertoernooi tegen NAC Breda (1-3) en het verlies in de eredivisie tegen FC Twente (2-0), speelde het elftal van trainer Arne Slot donderdag in de eerste knock-outronde van de Europa League gelijk tegen LASK Linz (1-1). Aanvoerder Teun Koopmeiners voorkwam met een strafschop in de 86e minuut een nieuwe nederlaag voor AZ. De return in Oostenrijk is volgende week.
De wat smalle selectie breekt AZ de laatste tijd op. Middenvelder Koopmeiners speelde noodgedwongen in het hart van de verdediging. Centrale verdedigers Stijn Wuytens, Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos zijn allemaal geblesseerd.
De Noor Fredrik Midtsjø ontbrak eveneens, wegens een schorsing. Hakon Evjen, landgenoot van Midtsjø, profiteerde van de vrijgekomen plaatsen op het middenveld. De 20-jarige Noor maakte daarmee zijn debuut als basisspeler.
Penalty
AZ leek al na één minuut spelen een strafschop te krijgen. Myron Boadu werd op zijn hakken getrapt. Koopmeiners stond klaar om de strafschop te nemen, maar de Finse scheidsrechter Mattias Gestranius hoorde van de videoscheidsrechter dat de overtreding buiten het strafschopgebied was gemaakt. De vrije trap leverde niets op.
Veel meer gevaar wist AZ, waar Calvin Stengs dit keer niet als buitenspeler voetbalde maar een wat vrijere rol had achter de voorste linie, voor rust niet te creëren.
Goals
LASK kwam in de 26e minuut, bij de eerste kans, direct op voorsprong. Na een verre ingooi werd de bal met het hoofd verlengd door aanvoerder Gernot Trauner. Marko Raguz stond op de juiste plaats om de bal in het doel te schieten. Kort voor rust liet Dominik Frieser na om de voorsprong te verdubbelen voor de Oostenrijkers, die in de groepsfase waren ingedeeld bij PSV. LASK bleef in Eindhoven moeizaam overeind (0-0) en was in eigen stadion met liefst 4-1 te sterk.
AZ kreeg in de tweede helft de eerste grote kans. Boadu schoot de bal van dichtbij, na een voorzet vanaf rechts, tegen doelman Alexander Schlager aan. Het lukte de Alkmaarders niet de wedstrijd echt in handen te krijgen. Een nieuwe nederlaag leek onafwendbaar, totdat James Holland in het strafschopgebied hands maakte. Koopmeiners benutte de penalty overtuigend, zoals hij bijna altijd doet: 1-1.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geleden