Koopmeiners redt AZ in Europa League met late strafschop
ALKMAAR (ANP) - AZ is het winnen even verleerd. Na de uitschakeling in het bekertoernooi tegen NAC Breda (1-3) en het verlies in de eredivisie tegen FC Twente (2-0), speelde het elftal van trainer Arne Slot donderdag in de eerste knock-outronde van de Europa League gelijk tegen LASK Linz (1-1). Aanvoerder Teun Koopmeiners voorkwam met een strafschop in de 86e minuut een nieuwe nederlaag voor AZ. De return in Oostenrijk is volgende week.
De wat smalle selectie breekt AZ de laatste tijd op. Middenvelder Koopmeiners speelde noodgedwongen in het hart van de verdediging. Centrale verdedigers Stijn Wuytens, Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos zijn allemaal geblesseerd.
De Noor Fredrik Midtsjø ontbrak eveneens, wegens een schorsing. Hakon Evjen, landgenoot van Midtsjø, profiteerde van de vrijgekomen plaatsen op het middenveld. De 20-jarige Noor maakte daarmee zijn debuut als basisspeler.
Penalty
AZ leek al na één minuut spelen een strafschop te krijgen. Myron Boadu werd op zijn hakken getrapt. Koopmeiners stond klaar om de strafschop te nemen, maar de Finse scheidsrechter Mattias Gestranius hoorde van de videoscheidsrechter dat de overtreding buiten het strafschopgebied was gemaakt. De vrije trap leverde niets op.
Veel meer gevaar wist AZ, waar Calvin Stengs dit keer niet als buitenspeler voetbalde maar een wat vrijere rol had achter de voorste linie, voor rust niet te creëren.
Goals
LASK kwam in de 26e minuut, bij de eerste kans, direct op voorsprong. Na een verre ingooi werd de bal met het hoofd verlengd door aanvoerder Gernot Trauner. Marko Raguz stond op de juiste plaats om de bal in het doel te schieten. Kort voor rust liet Dominik Frieser na om de voorsprong te verdubbelen voor de Oostenrijkers, die in de groepsfase waren ingedeeld bij PSV. LASK bleef in Eindhoven moeizaam overeind (0-0) en was in eigen stadion met liefst 4-1 te sterk.
AZ kreeg in de tweede helft de eerste grote kans. Boadu schoot de bal van dichtbij, na een voorzet vanaf rechts, tegen doelman Alexander Schlager aan. Het lukte de Alkmaarders niet de wedstrijd echt in handen te krijgen. Een nieuwe nederlaag leek onafwendbaar, totdat James Holland in het strafschopgebied hands maakte. Koopmeiners benutte de penalty overtuigend, zoals hij bijna altijd doet: 1-1.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
23 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
1 dag geleden