
Koopmeiners helpt Atalanta met twee goals aan punt bij Juventus
TURIJN (ANP) - Dankzij twee treffers van Teun Koopmeiners heeft Atalanta met 2-2 gelijkgespeeld bij Juventus. De Oranje-international tekende tien minuten voor rust voor het openingsdoelpunt, waarna hij een kwartier voor tijd de eindstand op het bord zette.
Het was de zesde keer in zeven competitieduels dat Juventus puntenverlies leed. De ploeg van coach Massimiliano Allegri staat nu derde, met een achterstand van 17 punten op koploper Internazionale en 1 punt op AC Milan. Atalanta komt op gelijke hoogte met nummer 5 AS Roma, maar de concurrent komt later op zondag nog in actie.
Koopmeiners opende de score door een ingestudeerde vrije trap fraai binnen te schieten. Juventus draaide na rust de wedstrijd binnen een tijdsbestek van vier minuten om. Na een steekbal van Weston McKennie maakte Andrea Cambiaso de 1-1, waarna oud-Ajacied Arkadiusz Milik de thuisploeg op voorsprong schoot.
Koopmeiners schoot vijf minuten later de 2-2 binnen. Het was zijn tiende doelpunt in 25 competitieduels dit seizoen. Vorig seizoen kwam hij tot dezelfde score in 33 wedstrijden. De middenvelder was de enige Nederlander in de basis bij Atalanta. Hans Hateboer en Mitchel Bakker vielen in, Marten de Roon bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
20 uur geleden