Koopmeiners gunde penalty aan Karlsson
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Teun Koopmeiners voorkwam in het met 5-3 gewonnen duel met Willem II zélf dat hij een hattrick produceerde. Hij gunde bij een 4-2-voorsprong een penalty aan de Zweed Jesper Karlsson, die daar volgens Koopmeiners ooit zelf om heeft gevraagd.
"Ik heb al eens met Jesper gesproken en hij heeft me toen gezegd dat hij ook graag penalty's wil nemen", aldus Koopmeiners voor de camera van FOX Sports. "Ik heb hem destijds gezegd dat ik de strafschoppen neem zolang ik bij AZ speel. Maar als de stand het toelaat, dan gun ik het aan hem. Hij kwam nu naar me toe en zei: 'I need this'."
Koopmeiners, die al op acht goals staat, maakte voor rust met twee doelpunten een achterstand ongedaan. Een eigen doelpunt en een penalty leken even de opmaat te worden voor een pijnlijke middag, maar uiteindelijk herstelde AZ zich knap.
"We begonnen heel slecht, terwijl we juist goed wilden beginnen, en eigenlijk alles wat we hadden afgesproken kwam niet uit. We kregen drie tegengoals op een manier waarop het niet mag, maar gelukkig winnen we hem nog. We komen eraan."
AZ treedt voor de winterstop nog twee keer aan. Woensdag spelen de Alkmaarders thuis tegen Vitesse, zondag wacht de uitwedstrijd tegen FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden