Koopmeiners gunde penalty aan Karlsson
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Teun Koopmeiners voorkwam in het met 5-3 gewonnen duel met Willem II zélf dat hij een hattrick produceerde. Hij gunde bij een 4-2-voorsprong een penalty aan de Zweed Jesper Karlsson, die daar volgens Koopmeiners ooit zelf om heeft gevraagd.
"Ik heb al eens met Jesper gesproken en hij heeft me toen gezegd dat hij ook graag penalty's wil nemen", aldus Koopmeiners voor de camera van FOX Sports. "Ik heb hem destijds gezegd dat ik de strafschoppen neem zolang ik bij AZ speel. Maar als de stand het toelaat, dan gun ik het aan hem. Hij kwam nu naar me toe en zei: 'I need this'."
Koopmeiners, die al op acht goals staat, maakte voor rust met twee doelpunten een achterstand ongedaan. Een eigen doelpunt en een penalty leken even de opmaat te worden voor een pijnlijke middag, maar uiteindelijk herstelde AZ zich knap.
"We begonnen heel slecht, terwijl we juist goed wilden beginnen, en eigenlijk alles wat we hadden afgesproken kwam niet uit. We kregen drie tegengoals op een manier waarop het niet mag, maar gelukkig winnen we hem nog. We komen eraan."
AZ treedt voor de winterstop nog twee keer aan. Woensdag spelen de Alkmaarders thuis tegen Vitesse, zondag wacht de uitwedstrijd tegen FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
8 uur geleden