Koopmeiners gunde penalty aan Karlsson
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Teun Koopmeiners voorkwam in het met 5-3 gewonnen duel met Willem II zélf dat hij een hattrick produceerde. Hij gunde bij een 4-2-voorsprong een penalty aan de Zweed Jesper Karlsson, die daar volgens Koopmeiners ooit zelf om heeft gevraagd.
"Ik heb al eens met Jesper gesproken en hij heeft me toen gezegd dat hij ook graag penalty's wil nemen", aldus Koopmeiners voor de camera van FOX Sports. "Ik heb hem destijds gezegd dat ik de strafschoppen neem zolang ik bij AZ speel. Maar als de stand het toelaat, dan gun ik het aan hem. Hij kwam nu naar me toe en zei: 'I need this'."
Koopmeiners, die al op acht goals staat, maakte voor rust met twee doelpunten een achterstand ongedaan. Een eigen doelpunt en een penalty leken even de opmaat te worden voor een pijnlijke middag, maar uiteindelijk herstelde AZ zich knap.
"We begonnen heel slecht, terwijl we juist goed wilden beginnen, en eigenlijk alles wat we hadden afgesproken kwam niet uit. We kregen drie tegengoals op een manier waarop het niet mag, maar gelukkig winnen we hem nog. We komen eraan."
AZ treedt voor de winterstop nog twee keer aan. Woensdag spelen de Alkmaarders thuis tegen Vitesse, zondag wacht de uitwedstrijd tegen FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
5 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
6 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.
13 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."
16 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
17 uur geleden