Koopman helpt waterpoloërs op OKT kort voor tijd langs Roemenen
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolomannen blijven in de race voor deelname aan de Olympische Spelen. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer versloeg op het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam in een spannende wedstrijd Roemenië met 9-8 (2-1 2-3 2-2 3-2). De winnende treffer van Jesse Koopman viel 4 seconden voor tijd en zorgde voor een enorme ontlading bij Oranje.
Voor Nederland betekende het de tweede zege dit toernooi. Eerder werd Duitsland met 11-10 verslagen. Daarna volgde een kansloze nederlaag tegen het sterke Kroatië (8-25).
Oranje speelt in groep B verder nog tegen Frankrijk en Rusland. De top 4 van de poule plaatst zich voor de kwartfinales. Op het OKT in Rotterdam worden de resterende drie startbewijzen voor de Olympische Spelen van Tokio verdeeld. De Nederlandse mannen deden in 2000 voor het laatst aan de Spelen mee.
Oranje opeens achter
Nederland leidde tegen Roemenië na de eerste periode met 2-1 dankzij doelpunten van Pascal Janssen en Thomas Lucas. Daarna nam Roemenië het initiatief over. Met drie treffers binnen vijf minuten stond Oranje opeens achter: 2-4. In die fase had het team van Van der Meer moeite om midvoor Jorn Winkelhorst te bereiken en moest het gevaar vooral via afstandsschoten komen. Via Koopman en Jorn Muller was het halverwege 4-4.
Winkelhorst kon daarna niet meer verder. De midvoor liep in de tweede periode een blessure op en moest de rest van het duel aan de kant blijven. Na afloop werd duidelijk dat Winkelhorst een klein scheurtje in zijn trommelvlies heeft. Met bescherming kan hij het toernooi gewoon vervolgen de komende dagen, aldus een woordvoerder van de KNZB.
Ook na de derde periode was de stand nog in evenwicht (6-6), waarna beide ploegen elkaar in de laatste periode ook weinig toegaven. Kort voor tijd kwam Oranje met een man meer te staan. Koopman zorgde er met zijn derde treffer voor dat de kwartfinales en dus ook de Spelen in zicht blijven.
Nederland neemt het woensdag op tegen Frankrijk.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
5 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
7 uur geleden