Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopman helpt waterpoloërs op OKT kort voor tijd langs Roemenen

Koopman helpt waterpoloërs op OKT kort voor tijd langs Roemenen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolomannen blijven in de race voor deelname aan de Olympische Spelen. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer versloeg op het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam in een spannende wedstrijd Roemenië met 9-8 (2-1 2-3 2-2 3-2). De winnende treffer van Jesse Koopman viel 4 seconden voor tijd en zorgde voor een enorme ontlading bij Oranje.

Voor Nederland betekende het de tweede zege dit toernooi. Eerder werd Duitsland met 11-10 verslagen. Daarna volgde een kansloze nederlaag tegen het sterke Kroatië (8-25).

Oranje speelt in groep B verder nog tegen Frankrijk en Rusland. De top 4 van de poule plaatst zich voor de kwartfinales. Op het OKT in Rotterdam worden de resterende drie startbewijzen voor de Olympische Spelen van Tokio verdeeld. De Nederlandse mannen deden in 2000 voor het laatst aan de Spelen mee.

Oranje opeens achter

Nederland leidde tegen Roemenië na de eerste periode met 2-1 dankzij doelpunten van Pascal Janssen en Thomas Lucas. Daarna nam Roemenië het initiatief over. Met drie treffers binnen vijf minuten stond Oranje opeens achter: 2-4. In die fase had het team van Van der Meer moeite om midvoor Jorn Winkelhorst te bereiken en moest het gevaar vooral via afstandsschoten komen. Via Koopman en Jorn Muller was het halverwege 4-4.

Winkelhorst kon daarna niet meer verder. De midvoor liep in de tweede periode een blessure op en moest de rest van het duel aan de kant blijven. Na afloop werd duidelijk dat Winkelhorst een klein scheurtje in zijn trommelvlies heeft. Met bescherming kan hij het toernooi gewoon vervolgen de komende dagen, aldus een woordvoerder van de KNZB.

Ook na de derde periode was de stand nog in evenwicht (6-6), waarna beide ploegen elkaar in de laatste periode ook weinig toegaven. Kort voor tijd kwam Oranje met een man meer te staan. Koopman zorgde er met zijn derde treffer voor dat de kwartfinales en dus ook de Spelen in zicht blijven.

Nederland neemt het woensdag op tegen Frankrijk.

Meer uit Sport

Wielrenster Chabbey wint Ronde van Romandië

AIGLE (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Ronde van Romandië gewonnen. Ze liet haar leidende positie in de derde en laatste etappe niet echt meer in gevaar komen.

50 minuten geleden
Tennisser Alcaraz naar finale masterstoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).

11 uur geleden
Zeiler Bos pakt zilver op EK

MARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.

16 uur geleden
Nederlandse hockeyers verliezen EK-finale na shoot-outs

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd de Europese titel te prolongeren. In de finale verloor Oranje na shoot-outs van gastland Duitsland. In een herhaling van de olympische finale stond het na de reguliere speeltijd nog 1-1.

18 uur geleden
Bol wint 29e Diamond League op 400 meter horden, beste jaartijd

CHORZOW (ANP) - Femke Bol heeft voor de 29e keer op rij de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in het Poolse Chorzow een tijd van 51,91, de beste tijd van dit jaar in de wereld.

19 uur geleden
Atlete Visser achtste in finale 100 meter horden

CHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser is bij de Diamond League in het Poolse Chorzow achtste geworden in de finale van de 100 meter horden. Visser kwam tot een tijd van 12,60, boven haar toptijd uit de series (12,28), waarmee ze eerder op de dag haar eigen nationale record had verbeterd.

21 uur geleden
Pedersen wint Ronde van Denemarken na derde ritzege

SILKEBORG (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de Ronde van Denemarken gewonnen. In de vijfde en laatste etappe, een heuvelrit van Hobro naar Silkeborg over 157 kilometer, bleek de allrounder van Lidl-Trek opnieuw de sterkste in de sprint van een eerste kleine groep. Pedersen, die al twee ritzeges op zak had, hield de Fransman Axel Zingle en de Zweed Jakob Söderqvist achter zich.

22 uur geleden