
Koopjesketen Action leent miljarden om eigenaren te belonen
ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action leent omgerekend bijna 1,8 miljard euro om grootaandeelhouder 3i en andere eigenaren mee te belonen. Dat komt naar voren uit een rapport van kredietbeoordelaar Moody's, dat ondanks de hogere schuldenlast positief blijft over het bedrijf.
Naast het geleende geld is Action van plan 250 miljoen euro aan eigen geld te gebruiken voor dividenduitkeringen of het terugkopen van eigen aandelen. In oktober vorig jaar leende Action ook al omgerekend 1,4 miljard euro "tegen zeer aantrekkelijke tarieven", schreef de Britse 3i bij zijn jaarcijfers. In diezelfde maand kocht Action eigen aandelen in, wat gunstig is voor beleggers in de winkelketen.
Private-equitypartijen als 3i zijn op zoek naar nieuwe manieren om hun investeringen te gelde te maken, omdat het lastiger is via de verkoop van aandelenbelangen te cashen. Een van de manieren daarvoor zijn leningen die dochterbedrijven aangaan om dividend uit te keren, zei Jeanine Arnold van Moody's tegen zakenkrant Financial Times. Die krant berichtte eerder over de nieuwe leningen die Action aangaat.
De kredietbeoordelaar vindt dat leningen aan Action nog altijd risicovol zijn, maar de vooruitzichten zijn goed. Dat komt doordat Action opvallend hard groeit en winstgevend is. Dat komt ook naar voren in de jaarcijfers van 3i. Recent schreef het Britse beleggingsfonds dat zijn belang van bijna 55 procent in Action omgerekend zo'n 16,8 miljard euro waard was, waarmee de koopjesketen uit Zwaagdijk in een jaar tijd miljarden euro's meer waard is geworden.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM spant een kort geding aan in een poging om de aangekondigde staking bij het grondpersoneel te laten verbieden. Dinsdagochtend werd bekend dat medewerkers zaterdag 24 uur willen gaan staken. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben in het eerste kwartaal van 2025 meer winst geboekt dan een jaar geleden. De totale brutowinst van bedrijven, de financiƫle sector uitgezonderd, bedroeg volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 90,1 miljard euro. Dat is 4,7 miljard euro meer dan een jaar eerder.
44 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM staakt zaterdag 24 uur lang, heeft vakbond FNV aangekondigd. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door hogere cao-lonen en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld het afgelopen kwartaal ook toe.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport heeft over 2024 een groter verlies geleden dan een jaar eerder. De hoeveelheid via de lucht vervoerde vracht liep terug en het aantal passagiers groeide slechts minimaal ten opzichte van 2023, het jaar waarin de luchthaven acht weken gesloten was voor vliegverkeer door de baanrenovatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Massaschade & Consument heeft Sony gedagvaard in een collectieve rechtszaak tegen het Japanse elektronica- en entertainmentconcern. De zaak draait om volgens de claimorganisatie hoge prijzen voor PlayStation-games die Sony rekent in zijn digitale winkel voor computerspellen. Sinds de aankondiging van de zaak in februari hebben ongeveer 22.000 deelnemers zich aangesloten bij de collectieve actie, meldt de stichting.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van dit jaar naar eigen zeggen geprofiteerd van het mooie voorjaarsweer, waardoor meer mensen klusjes in en om het huis gingen doen. Algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach Nederland spreekt van een sterk begin van het jaar. "Het mooie voorjaarsweer had een positief effect op de resultaten. Veel klussers zijn aan de slag gegaan met tuinprojecten, wat leidde tot een groei in de verkoop van tuinartikelen."
1 uur geleden