Koopjesjagers zetten de Nasdaq op een nipte winst
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag verdeeld geëindigd, waarbij een belangrijk deel van de koersverliezen van eerder op de dag in de laatste handelsuren werd weggewerkt. De verliezen bleven beperkt doordat koopjesjagers hun kans pakten en zwaar afgestrafte techaandelen zoals Nvidia (plus 3,5 procent) en Super Micro Computer (plus 10,7 procent) oppikten. Ook speculeren sommige beurshandelaren dat de bodem is bereikt na de zware koersverliezen van vorige week.
Toch is de bereidheid van beleggers om aandelen te kopen sinds vorige week fors afgenomen. Investeerders vrezen dat de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump toen aankondigde, de wereldeconomie in een recessie zullen storten. De kritiek op het handelsbeleid van Trump neemt ondertussen flink toe.
De Dow-Jonesindex eindigde na een nerveuze handelssessie 0,9 procent lager op 37.965,60 punten. De hoofdindex verloor vrijdag en donderdag voor het eerst in de geschiedenis meer dan 1500 punten per handelssessie op rij. De S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5062,25 punten. De index leed vrijdag met een min van 6 procent het grootste dagverlies sinds de coronapandemie in 2020. De Nasdaq toonde maandag een klein herstel van 0,1 procent op 15.603,26 punten. De techgraadmeter noteert echter bijna 20 procent onder het recente recordniveau.
China sloeg vrijdag terug met hoge tegenheffingen op Amerikaanse goederen, waarmee de handelsoorlog tussen de twee grootste economieën van de wereld in volle gang is. Trump verklaarde dat er geen deal met China komt zolang het handelstekort van de VS met China niet wordt opgelost. Maandag dreigde hij de importtarieven voor China met nog eens 50 procent te verhogen, tenzij Beijing zijn vergeldingsheffingen op Amerikaanse importen intrekt.
Met betrekking tot de forse koersdalingen op de aandelenmarkten zei Trump liever "geen dalingen" te zien, maar dat "je soms een medicijn nodig hebt om iets beter te maken". Om de pijn te verzachten roept Trump de "trage" Federal Reserve op het rentetarief in de VS te verlagen.
De koersen op Wall Street leefden maandag tijdens de handel kortstondig op door een gerucht dat Trump zijn invoerheffingen met drie maanden zou uitstellen. Het Witte Huis deed dit echter af als "nepnieuws", waarna de koersen weer wegzakten.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.
3 uur geleden