Koopjesjagers slaan toe op beurzen, ING en ABN AMRO bij koplopers
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met grote winsten de handel uitgegaan. In Amsterdam eindigde de AEX-index met een winst van 4,8 procent op 688,33 punten. Koopjesjagers sloegen hun slag na de stevige verliezen van de laatste tijd. Zij zagen zich gesteund door de stevige daling van de energieprijzen. In Amsterdam werden onder andere de aandelen van banken en betaalbedrijven als ING en ABN AMRO en Adyen opgepikt. Olie- en gasconcern Shell was de enige daler in de AEX-index.
ING en Adyen sloten met winsten van 11,7 en 12,2 procent. Shell sloot de rij met een verlies van 2,7 procent. De daling van Shell was in het kielzog van de prijsval van olie. Een vat Brentolie werd 6,9 procent goedkoper op 119,02 dollar en Amerikaanse olie daalde 6,2 procent in prijs tot 116,09 dollar per vat.
De olieprijzen stegen de afgelopen dagen juist sterk. De Verenigde Staten hebben de import van olie, gas en kolen uit Rusland verboden, maar kochten sowieso al weinig van deze grondstoffen van het land. Het Verenigd Koninkrijk wil de aankoop van Russisch olie pas later dit jaar stoppen. De landen van de G7 praten later deze week over eventuele stappen die kunnen worden gezet om minder afhankelijk te worden van olie en gas uit Rusland. De Europese Unie stelt nog geen verbod op Russische olie en gas in, maar wil wel de afname van gas uit het land flink verminderen. Door het uitblijven van een Europees verbod op Russisch gas ging de gasprijs flink omlaag.
Rusland
Verder zorgden opmerkingen van een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken voor enige opluchting. Volgens het Kremlin is het omverwerpen van de Oekraïense regering niet het plan. Ook zou Rusland tijdens een volgende gespreksronde met Oekraïne significante vooruitgang willen boeken.
Verschillende AEX-fondsen kondigden verder aan hun activiteiten in Rusland terug te schroeven of te stoppen. Het gaat onder andere om Heineken, Unilever en Universal Music Group die tot 8,3 procent wonnen.
Basic-Fit
De MidKap klom 5,5 procent tot 980,07 punten. De index met middelgrote fondsen werd aangevoerd door metalenspecialist AMG en ABN AMRO met winsten tot 12,8 procent. Basic-Fit won bijna 10 procent. De fitnessketen leed een miljoenenverlies in 2021 door de lockdowns vanwege het coronavirus, maar voorziet voor dit jaar een flinke omzetstijging.
De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs eindigden tot bijna 8 procent hoger. De euro was 1,1081 dollar waard, tegenover 1,0884 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).
3 uur geleden