Koopjesjagers slaan hun slag op beurzen, AEX flink hoger
AMSTERDAM (ANP) - Koopjesjagers sloegen woensdag hun slag op de Europese beurzen. Vooral de zwaar afgestrafte aandelen van banken en verzekeraars werden opgepikt. Ook de luchtvaartsector liet een stevig herstel zien na de recente rake klappen door de sterke stijging van de olieprijzen. Ook de chipbedrijven, die dinsdag nog in de uitverkoop gingen, veerden op.
De olieprijzen, die de afgelopen dagen sterk zijn gestegen, vielen zelfs iets terug. De Verenigde Staten hebben de import van olie, gas en kolen uit Rusland verboden, maar kochten sowieso al weinig van deze grondstoffen van het land. Het Verenigd Koninkrijk wil de aankoop van Russisch olie pas later dit jaar stoppen. De Europese Unie stelt geen verbod op Russische olie en gas in, maar wil wel de afname van gas uit het land flink verminderen. Door het uitblijven van een Europees verbod op Russisch gas ging de gasprijs flink omlaag.
Opmerkingen van een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken dat het omverwerpen van de Oekraïense regering volgens haar niet tot de Russische plannen behoort, zorgde eveneens voor enige opluchting. Ook zou Rusland tijdens een volgende gespreksronde met Oekraïne significante vooruitgang willen boeken.
ING
De AEX-index op Beursplein 5 steeg rond het middaguur 3,8 procent tot 681,78 punten. De MidKap klom 4,3 procent tot 968,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs dikten tot 5 procent aan.
ING behoorde tot de sterkste stijgers in de AEX met een plus van 9 procent. De verzekeraars Aegon en NN Group wonnen tot 7 procent. Chipbedrijf Besi klom dik 7 procent na de koersval van bijna 9 procent een dag eerder. Olie- en gasconcern Shell (min 1,6 procent) was de enige daler.
Unilever
Unilever klom 1,1 procent. Het Britse concern voor voedings- en verzorgingsmiddelen stopt met de import uit en export naar Rusland, maar blijft Russen nog producten verkopen die binnen de landsgrenzen zijn gemaakt. Ook platenlabel Universal Music Group (plus 6,5 procent) schort alle activiteiten in Rusland op.
Heineken won 4,7 procent. De bierbrouwer stopt met de productie en verkoop van zijn Heineken-bier in Rusland. Heineken produceert in Rusland ook veel lokale biermerken en gaat nadenken over wat het met al zijn Russische activiteiten wil doen.
Basic-Fit
In de MidKap steeg Basic-Fit bijna 6 procent. De fitnessketen leed een miljoenenverlies in 2021 door de lockdowns vanwege het coronavirus, maar voorziet voor dit jaar een flinke omzetstijging. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM klom dik 6 procent.
Een vat Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 127,13 dollar en Amerikaanse olie daalde 1 procent in prijs tot 122,40 dollar per vat. De euro was 1,0980 dollar waard, tegenover 1,0884 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is in oktober voor de vierde maand op rij gestegen, meldt de Europese brancheorganisatie ACEA. Door een verkoopstijging van 5,8 procent afgelopen maand ligt het aantal verkochte auto's in de eerste tien maanden van dit jaar op bijna 9 miljoen stuks. Dat is ruim 1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, vergeleken met het aantal mensen dat er eind vorig jaar werkte. Dat heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hotelketens zouden "forse investeringen" moeten doen om verder te verduurzamen, vindt ING. Volgens de bank wint het comfort voor de gast het nog altijd van klimaatambities bij de grote ketens.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan steeds vaker naar kopers van buiten de gemeente. Dat meldt het Kadaster, dat cijfers uit 2019 en 2024 met elkaar heeft vergeleken. Vooral in grote steden komen relatief veel kopers van verder weg.
3 uur geleden