Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopjesjagers slaan hun slag op beurzen, AEX flink hoger

Koopjesjagers slaan hun slag op beurzen, AEX flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - Koopjesjagers sloegen woensdag hun slag op de Europese beurzen. Vooral de zwaar afgestrafte aandelen van banken en verzekeraars werden opgepikt. Ook de luchtvaartsector liet een stevig herstel zien na de recente rake klappen door de sterke stijging van de olieprijzen. Ook de chipbedrijven, die dinsdag nog in de uitverkoop gingen, veerden op.

De olieprijzen, die de afgelopen dagen sterk zijn gestegen, vielen zelfs iets terug. De Verenigde Staten hebben de import van olie, gas en kolen uit Rusland verboden, maar kochten sowieso al weinig van deze grondstoffen van het land. Het Verenigd Koninkrijk wil de aankoop van Russisch olie pas later dit jaar stoppen. De Europese Unie stelt geen verbod op Russische olie en gas in, maar wil wel de afname van gas uit het land flink verminderen. Door het uitblijven van een Europees verbod op Russisch gas ging de gasprijs flink omlaag.

Opmerkingen van een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken dat het omverwerpen van de Oekraïense regering volgens haar niet tot de Russische plannen behoort, zorgde eveneens voor enige opluchting. Ook zou Rusland tijdens een volgende gespreksronde met Oekraïne significante vooruitgang willen boeken.

ING

De AEX-index op Beursplein 5 steeg rond het middaguur 3,8 procent tot 681,78 punten. De MidKap klom 4,3 procent tot 968,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs dikten tot 5 procent aan.

ING behoorde tot de sterkste stijgers in de AEX met een plus van 9 procent. De verzekeraars Aegon en NN Group wonnen tot 7 procent. Chipbedrijf Besi klom dik 7 procent na de koersval van bijna 9 procent een dag eerder. Olie- en gasconcern Shell (min 1,6 procent) was de enige daler.

Unilever

Unilever klom 1,1 procent. Het Britse concern voor voedings- en verzorgingsmiddelen stopt met de import uit en export naar Rusland, maar blijft Russen nog producten verkopen die binnen de landsgrenzen zijn gemaakt. Ook platenlabel Universal Music Group (plus 6,5 procent) schort alle activiteiten in Rusland op.

Heineken won 4,7 procent. De bierbrouwer stopt met de productie en verkoop van zijn Heineken-bier in Rusland. Heineken produceert in Rusland ook veel lokale biermerken en gaat nadenken over wat het met al zijn Russische activiteiten wil doen.

Basic-Fit

In de MidKap steeg Basic-Fit bijna 6 procent. De fitnessketen leed een miljoenenverlies in 2021 door de lockdowns vanwege het coronavirus, maar voorziet voor dit jaar een flinke omzetstijging. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM klom dik 6 procent.

Een vat Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 127,13 dollar en Amerikaanse olie daalde 1 procent in prijs tot 122,40 dollar per vat. De euro was 1,0980 dollar waard, tegenover 1,0884 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Minder passagiers op Nederlandse luchthavens door weer en oorlog

DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.

12 minuten geleden
Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging neemt af

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.

12 minuten geleden
Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

6 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

8 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

10 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

12 uur geleden