Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopjesjagers helpen Europese beurzen omhoog op debuutdag UMG

Koopjesjagers helpen Europese beurzen omhoog op debuutdag UMG

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen hebben dinsdag een flink deel van de koersverliezen van een dag eerder goedgemaakt. De zorgen over het dreigende faillissement van de Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande werden door koopjesjagers naar de achtergrond verdrongen. Verder ging de blik in Amsterdam naar muzieklabel Universal Music Group (UMG) dat zijn beursdebuut beleefde.

UMG, dat sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Lady Gaga vertegenwoordigt, werd afgesplitst van het Franse moederbedrijf Vivendi. De introductiekoers was 18,50 euro per aandeel, maar de prijs knalde meteen omhoog en piekte op 26,45 euro. Uiteindelijk sloot het aandeel op een winst van ruim 30 procent.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1 procent hoger op 786,31 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1074,05 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,5 procent.

Shell

Op het Damrak was verder de nodige aandacht voor Shell. Het olie- en gasconcern verkoopt zijn bezittingen in het grootste Amerikaanse olieveld aan branchegenoot ConocoPhillips. De deal levert Shell omgerekend meer dan 8 miljard euro op, waarvan een groot deel zal worden teruggegeven aan de aandeelhouders. Beleggers zagen die onverwachte meevaller wel zitten en zetten het aandeel 3,4 procent hoger. Staalbedrijf ArcelorMittal verloor net als een dag eerder en sloot de rij met een min van 1,6 procent.

Bij de middelgrote bedrijven profiteerde Basic-Fit van gunstige coronabesmettingscijfers. De uitbater van sportscholen won 2,5 procent. Ook logistiekvastgoedbedrijf WDP ging zo hard omhoog. Metalenspecialist AMG daalde, net als vrijwel andere grondstoffenbedrijven, en eindigde onderaan met een daling van 2 procent.

Luchtvaart

Luchtvaartaandelen profiteerden van de versoepeling van het inreisverbod door de Verenigde Staten. IAG, het moederbedrijf van British Airways, won dik 3 procent in Londen. Air France-KLM dikte 1,5 procent aan. Lufthansa speelde een eerdere winst kwijt in Frankfurt en daalde uiteindelijk 1,6 procent.

De euro was 1,1724 dollar waard, tegen 1,1729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 70,46 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 74,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: moeder British Airways bestelt 30 Boeing-vliegtuigen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.

29 minuten geleden
AEX sluit boven 900 punten door Brits-Amerikaanse handelsdeal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.

3 uur geleden
Starmer: heffing VS op Brits staal naar nul, autotarief verlaagd

SOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.

3 uur geleden
Trump: Britten laten meer Amerikaanse landbouwproducten toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.

3 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting Brits-Amerikaanse handelsdeal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog door de hoop op een mogelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump, die later op de dag een persbijeenkomst houdt, zal de deal de relatie tussen de twee landen "jarenlang verstevigen". Het Verenigd Koninkrijk is het eerste land dat een handelsdeal sluit met de VS en volgens Trump zullen "meerdere deals" volgen.

5 uur geleden
Nutreco bevestigt boekhoudprobleem bij Ecuadoraanse tak

AMERSFOORT (ANP) - Nutreco, in handen van familiebedrijf SHV, heeft bevestigd dat het te kampen heeft gehad met een ernstig boekhoudprobleem bij de Ecuadoraanse tak van het diervoederbedrijf. "In 2023 ontdekten we een boekhoudkundige onregelmatigheid in onze activiteiten in Ecuador. Na deze ontdekking hebben we direct en doortastend opgetreden en de kwestie grondig onderzocht", zegt een woordvoerster na eerdere berichtgeving door Follow the Money.

5 uur geleden
Bill Gates wil komende twintig jaar fortuin weggeven

LONDEN (ANP) - Bill Gates heeft aangekondigd dat hij de komende twintig jaar bijna zijn volledige fortuin gaat weggeven. De voormalige rijkste man ter wereld verwacht dat via zijn stichting nog eens 200 miljard dollar (176 miljard euro) naar de armste mensen in de wereld gaat. De Gates Foundation wordt daarna op 31 december 2045 opgeheven.

6 uur geleden