Koopjesgekte in winkelstraat VS valt wat tegen
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De koopjesgekte in de winkelstraat tijdens Black Friday in de Verenigde Staten valt ietwat tegen. Marktkenners spreken gekscherend van Blasé Friday, omdat de verwachte drukte uitblijft. Koopjesjagers ruilen door de coronapandemie de winkelstraat nog vaker in voor online shoppen. Onder meer in New York staan geen grote rijen voor de winkels, zoals normaal wel het geval is.
Op Fifth Avenue, een van de bekendste winkelstraten van New York, is het veel rustiger dan normaal. Uiteraard zijn er nauwelijks toeristen omdat reizen door de coronacrisis wordt ontraden. Maar ook New Yorkers zelf begeven zich maar mondjesmaat naar de winkels.
Bij de Apple-store lijken afzettingen voor niets te zijn geplaatst, aangezien er geen mensen in de rij staan. Luxere zaken als Bergdorf Goodman en Louis Vuitton namen al niet de moeite om eerder open te gaan dit jaar.
Online winkelen
De trend van minder winkelen op Black Friday zette al voor de crisis in. Klanten gaan niet meer om middernacht voor de deuren staan om op koopjesjacht te gaan maar gaan steeds vaker voor digitale deals. Dit jaar is de verschuiving naar online winkelen natuurlijk nog groter door de coronamaatregelen.
Eerder werd bekend dat de onlineaankopen die tijdens Thanksgiving zijn gedaan ietwat tegenvielen. Volgens gegevens van Adobe Analytics werd op de feestdag voor 5,1 miljard dollar aan spullen gekocht. Dat is op jaarbasis een stijging met ruim een vijfde, maar evenwel minder dan de 6 miljard dollar waar rekening mee werd gehouden.
Mogelijk dat kopers hun kruit droog houden voor de onlineaanbiedingen op Cyber Monday. Ook de spreiding van het koopjesfestijn over meerder dagen kan een oorzaak zijn van de 'tegenvallende' verkopen. Hoe dan zullen dit jaar weer records worden verbroken door de detailhandel en voor de logistieke bedrijven die de producten leveren, zo verwachten de marktkenners.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De grote Europese bioscoopketen Vue overweegt een beursgang in Londen. Dat heeft topman Tim Richards gezegd tegen zakenkrant Financial Times. Bij die beursgang zou dan een waardering aan Vue van ongeveer 1,5 miljard pond, omgerekend 1,75 miljard euro, gehangen kunnen worden. Vue heeft in Nederland twintig bioscopen met 133 schermen.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft in een rapport vier mogelijke toekomstscenario's voor de luchtvaartmaatschappij onderzocht. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij bevindt zich momenteel in moeilijk vaarwater, stelt het rapport. De vier scenario's geven een beeld van hoe KLM er in 2030 uit zou kunnen zien.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De beperkingen van het rijverkeer op een belangrijke brug naar de Rotterdamse haven leveren de transportsector "vele tonnen per dag" aan schade op. Volgens een eerste schatting van Deltalinqs, dat de belangen behartigt van bedrijven in het Rotterdamse havengebied, gaat het om 600.000 euro per dag. "En dat loopt cumulatief heel hard op hoe langer dit duurt."
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse transportbedrijven willen hulp van de overheid tegen de dieselprijzen die een nieuw record hebben bereikt in Duitsland. Brancheorganisatie BGL heeft een brief gestuurd naar bondskanselier Friedrich Merz om te pleiten voor steun, want door die recordprijzen komen kleinere en middelgrote transportbedrijven in gevaar en wordt de economische concurrentiepositie van Duitsland verslechterd.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 3,2 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee iets minder hard gestegen dan eerder gemeld.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.
3 uur geleden