Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopgolf na versoepelingen lockdown loopt ten einde

Koopgolf na versoepelingen lockdown loopt ten einde

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben deze maand nog altijd meer uitgegeven dan ze in dezelfde periode voor de coronapandemie deden. Maar de inhaalslag die consumenten na de heropening van winkels, horecagelegenheden en kappers maken lijkt wel op zijn einde te lopen, maakt ING op uit het betaalgedrag in augustus.

Het totaalbedrag aan betalingen via pin, contant of online sinds het begin van augustus lag 5 procent boven het niveau van voor de coronapandemie. Daarmee gaat het betaalgedrag weer richting normaal, schrijven onderzoekers van de bank. Zo was er in mei, kort na de eerste lockdownversoepelingen, een piek te zien waarbij alle uitgaven bijna 10 procent hoger waren dan gebruikelijk.

Online geven consumenten nog altijd 20 procent meer uit dan gemiddeld in de jaren voor 2020. Het verschil met het niveau voor corona is wel kleiner geworden, want toen veel winkels moesten sluiten wegens de lockdown ging het om 60 procent meer onlineaankopen.

Aan fysieke kassa's wordt nu evenveel afgerekend als voor corona. Daarbij valt volgens ING op dat het deel dat opgaat aan diensten, zoals cafébezoek of de kapper, weer even groot is als in 2019. Maar er zijn nog wel duidelijke verliezers. Zo werd er in het openbaar vervoer een kwart minder uitgegeven en heeft de cultuursector een gat van 40 procent met het niveau van twee jaar geleden.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

2 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

6 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

8 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

9 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

10 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

12 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden