Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopgolf na versoepelingen lockdown loopt ten einde

Koopgolf na versoepelingen lockdown loopt ten einde

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben deze maand nog altijd meer uitgegeven dan ze in dezelfde periode voor de coronapandemie deden. Maar de inhaalslag die consumenten na de heropening van winkels, horecagelegenheden en kappers maken lijkt wel op zijn einde te lopen, maakt ING op uit het betaalgedrag in augustus.

Het totaalbedrag aan betalingen via pin, contant of online sinds het begin van augustus lag 5 procent boven het niveau van voor de coronapandemie. Daarmee gaat het betaalgedrag weer richting normaal, schrijven onderzoekers van de bank. Zo was er in mei, kort na de eerste lockdownversoepelingen, een piek te zien waarbij alle uitgaven bijna 10 procent hoger waren dan gebruikelijk.

Online geven consumenten nog altijd 20 procent meer uit dan gemiddeld in de jaren voor 2020. Het verschil met het niveau voor corona is wel kleiner geworden, want toen veel winkels moesten sluiten wegens de lockdown ging het om 60 procent meer onlineaankopen.

Aan fysieke kassa's wordt nu evenveel afgerekend als voor corona. Daarbij valt volgens ING op dat het deel dat opgaat aan diensten, zoals cafébezoek of de kapper, weer even groot is als in 2019. Maar er zijn nog wel duidelijke verliezers. Zo werd er in het openbaar vervoer een kwart minder uitgegeven en heeft de cultuursector een gat van 40 procent met het niveau van twee jaar geleden.

Meer uit Financieel

ACM: mobiel dataverbruik Nederland naar nieuw recordniveau

DEN HAAG (ANP) - Het mobiele dataverbruik in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar gestegen naar een nieuw recordniveau. Volgens de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) steeg het totale verbruik naar 817 miljoen gigabyte aan mobiele data.

3 minuten geleden
Eigenaar huisdier vaker te duur uit bij dierenarts, zegt ACM

DEN HAAG (ANP) - Eigenaren die met hun hond of kat naar de dierenarts gaan, lopen een groter risico te duur uit te zijn voor de behandeling van hun dier. Dat komt doordat dierenartsenpraktijken commerciëler zijn geworden dan voorheen, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in een conceptrapport. Ze hanteren bijvoorbeeld hogere prijzen en denken bij het aanbieden van behandelingen niet altijd puur aan het belang van het dier en baasje.

9 minuten geleden
AEX-index begint licht hoger in afwachting rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de chip- en techbedrijven onder druk stonden door zorgen of ze de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) wel kunnen terugverdienen. Daarnaast wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal de leenkosten in de eurozone waarschijnlijk onveranderd laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat de centrale bank gaat zeggen over het rentebeleid in 2026.

18 minuten geleden
KPMG niet meer onder verscherpt toezicht van AFM om examenfraude

AMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.

1 uur geleden
UWV: komende jaren grotere arbeidskrapte in techniek en transport

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen beroepsgroepen krijgen de komende jaren te maken met een nog grotere krapte op de arbeidsmarkt. Uitkeringsinstantie UWV meldt na onderzoek dat de arbeidsmarkt voor 32 beroepsgroepen al krap of zeer krap is en verwacht dat dit toeneemt tot 2030. Dit geldt vooral voor technische en transportberoepen.

1 uur geleden
ABN AMRO opent via dochterbedrijf deur voor cryptodiensten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.

1 uur geleden
Nederlanders geven online minder geld uit, maar kopen wel vaker

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.

2 uur geleden