Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees: zorgen over 'stapeling' problemen jongeren

Koolmees: zorgen over 'stapeling' problemen jongeren

DEN HAAG (ANP) - Dat vooral jonge flexwerkers in de WW terecht lijken te komen is zorgwekkend, maar het kabinet maakte zich ook ver voor de coronacrisis al zorgen om deze groep, stelt minister van Sociale Zaken Wouter Koolmees. Vooral de "stapeling van problemen, zoals in de huisvesting" en onzekerheid op de arbeidsmarkt maakt dat er volgens de bewindsman extra oog moet zijn voor jongeren.

"Wat je vooral ziet is dat de flexibele schil en de jongeren als eerste hun baan verliezen", zegt Koolmees over de recentste cijfers van uitkeringsinstantie UWV. In april vroegen 74.000 mensen een WW-uitkering aan. Een ongekende toename die volgens het UWV bij jongeren tussen de 15 en 25 jaar het grootst is.

Voor die jongeren is al veel gedaan, stelt Koolmees. Hij wijst op een wet die het verschil tussen flexcontracten en vaste contracten kleiner maakt en werk van het kabinet voor starters op de woningmarkt. "De coronacrisis geeft vooral aan dat het noodzakelijk is dat we daarmee door moeten gaan en een stap extra moeten zetten", zegt de bewindsman.

Crisisprogramma

Daarmee doelt hij op het crisisprogramma 'NL leert door' dat het kabinet woensdag presenteerde als onderdeel van het steunpakket voor bedrijven. Er wordt 50 miljoen euro uitgetrokken voor dat programma, waarmee mensen vanaf juli gratis online scholing en ontwikkeladvies kunnen krijgen "om zich aan te passen aan de nieuwe economische situatie". Werkgevers die loonsubsidie krijgen worden verplicht werknemers te stimuleren om zich om te scholen of bij te scholen. Het idee is dat mensen die in sectoren werkzaam zijn waar het werk grotendeels stilligt door de coronacrisis, via omscholing actief kunnen worden in sectoren waar juist grote behoefte is aan arbeidskrachten, zoals in de supermarkten en in de zorg.

Eind vorige maand lanceerde UWV al een platform waar vraag en aanbod op de scheve arbeidsmarkt worden samengebracht. De verschillen in sectoren zijn namelijk groot. Ook in de WW-cijfers die het UWV presenteerde ziet Koolmees dat terug: tegenover het grote aantal nieuwe WW-aanvragen staat "best een grote uitstroom naar andere banen".

Meer uit Politiek

Meer partijen willen verkiezingsprogramma laten doorrekenen

DEN HAAG (ANP) - Vergeleken met de vorige Tweede Kamerverkiezingen zijn meer partijen van plan hun programma te laten doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB). Zeker tien partijen zijn dit van plan. De vorige keer waren het er acht. Vooral kleinere oppositiepartijen doen niet mee, uit principiële redenen of omdat ze het te veel moeite vinden.

9 uur geleden
Veldkamp tevreden over militaire steun VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Nederland is tevreden met de afspraak die de Amerikaanse president Donald Trump en NAVO-baas Mark Rutte hebben gemaakt om op kosten van Europese lidstaten van het bondgenootschap extra Amerikaanse wapens naar Oekraïne te sturen. "Ik ben erg blij dat Europa en de VS op dit punt op een lijn zitten", zei demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

10 uur geleden
Veldkamp wil dat afspraken Israël blijven staan, geen maatregelen

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) ziet dat er in Gaza nog onvoldoende gebeurt om de humanitaire situatie te verbeteren, maar "ik wil wel dat het gaat werken". Israël moet zich volgens hem houden aan de afspraken die met de EU zijn gemaakt. Het belangrijkste wat Veldkamp dinsdag wil bereiken op de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is dat de lijst met maatregelen niet van tafel gaat, zei hij voor het begin van de vergadering.

11 uur geleden
RvS komt eind zomer met advies strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State streeft ernaar om uiterlijk begin september het advies over het strafbaar stellen van illegaliteit klaar te hebben. Dat bevestigt de belangrijkste overheidsadviseur na berichtgeving door de Volkskrant. De verwachting is dat het advies klaar is voordat de Eerste Kamer op 8 september weer aan het werk gaat.

2 dagen geleden
Schoof: kabinet tornt niet aan geld voor verlaging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat gewoon door met het plan om het eigen risico te halveren, zoals de ingekrompen coalitie destijds met de PVV had afgesproken. Volgens demissionair en partijloos premier Dick Schoof zijn de financiële aspecten hiervan onderdeel van het nieuwe zorgakkoord dat begin juli werd gesloten met veel zorgpartijen. Schoof zei dat vrijdag tijdens zijn persconferentie na de laatste ministerraad voor de zomer na aantijgingen van oud-zorgminister en vicepremier Fleur Agema (PVV) op X.

4 dagen geleden
Kabinet in beroep tegen vernietiging natuurvergunning Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen de gerechtelijke uitspraak die de natuurvergunning van Schiphol vernietigde. Dat schrijft staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur) in een Kamerbrief. De staatssecretaris moet opnieuw de vergunningaanvraag beoordelen, ook nu een hoger beroep is ingesteld.

4 dagen geleden
Ambtelijk advies aan nieuw kabinet: verbeter saldo met 7 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het volgende kabinet moet het begrotingssaldo richting 2030 structureel met 7 miljard euro verbeteren, door te bezuinigen of belastingen te verhogen. Dat adviseert de Studiegroep Begrotingsruimte (SBR), een groep topambtenaren die in de aanloop naar Tweede Kamerverkiezingen in kaart brengt hoeveel bestedingsruimte de nieuw te vormen regering heeft.

4 dagen geleden