Koolmees verwacht steun van vakbonden voor pensioenen
DEN HAAG (ANP) - Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) verwacht dat na de werkgevers ook de vakbonden zullen instemmen met de uitwerking van het pensioenakkoord. CNV heeft ingestemd en voor de Vakcentrale voor Professionals (VCP) is het 'geen ja en geen nee'. De uitslag van de FNV verwacht Koolmees vrijdag.
"Ik ben positief, omdat het gewoon een heel goed akkoord is. We hebben goede afspraken gemaakt over het pensioenstelsel, over zware beroepen en over de AOW-leeftijd. Het is een heel mooi totaalpakket geworden vind ik, waar we trots op kunnen zijn", zei de minister vrijdagochtend.
De VCP vindt dat er nog te veel onzekerheden zijn, onder meer over de compensatie voor werknemers die pensioenopbouw kwijtraken. De bond wil dat op landelijk niveau geregeld wordt dat die compensatie er komt.
Opnieuw aan tafel
Koolmees wilde niet zeggen of hij opnieuw aan tafel zou gaan als niet alle vakbonden het definitieve pensioenakkoord steunen.
Eind vorige week bereikte het kabinet overeenstemming met de sociale partners over de uitwerking van het vorig jaar gesloten akkoord over de hervorming van het pensioenstelsel. Het resultaat werd daarna voorgelegd aan de achterban van de bonden en werkgevers.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
9 uur geleden