Koolmees verwacht steun van vakbonden voor pensioenen
DEN HAAG (ANP) - Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) verwacht dat na de werkgevers ook de vakbonden zullen instemmen met de uitwerking van het pensioenakkoord. CNV heeft ingestemd en voor de Vakcentrale voor Professionals (VCP) is het 'geen ja en geen nee'. De uitslag van de FNV verwacht Koolmees vrijdag.
"Ik ben positief, omdat het gewoon een heel goed akkoord is. We hebben goede afspraken gemaakt over het pensioenstelsel, over zware beroepen en over de AOW-leeftijd. Het is een heel mooi totaalpakket geworden vind ik, waar we trots op kunnen zijn", zei de minister vrijdagochtend.
De VCP vindt dat er nog te veel onzekerheden zijn, onder meer over de compensatie voor werknemers die pensioenopbouw kwijtraken. De bond wil dat op landelijk niveau geregeld wordt dat die compensatie er komt.
Opnieuw aan tafel
Koolmees wilde niet zeggen of hij opnieuw aan tafel zou gaan als niet alle vakbonden het definitieve pensioenakkoord steunen.
Eind vorige week bereikte het kabinet overeenstemming met de sociale partners over de uitwerking van het vorig jaar gesloten akkoord over de hervorming van het pensioenstelsel. Het resultaat werd daarna voorgelegd aan de achterban van de bonden en werkgevers.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
7 uur geleden