Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees treedt terug als minister, komt niet in nieuw kabinet

Koolmees treedt terug als minister, komt niet in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66'er Wouter Koolmees legt zijn functie als minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid voorlopig neer als de Tweede Kamer besluit hem tot informateur te benoemen. Hij keert ook niet terug in een nieuw kabinet. Dat heeft partijleider Sigrid Kaag gezegd tijdens het Kamerdebat over de kabinetsformatie.

Volgens Kaag heeft ze gekozen voor de "beste kandidaat" als formateur. "Hij kan autonoom en vrij opereren." Ze heeft ook gekozen voor Koolmees omdat er "haast" geboden is met de vorming van een kabinet. "Het optimistische scenario is dat we er snel moeten kunnen uitkomen met een dun regeerakkoord", zei Kaag.

Dat moet mogelijk zijn omdat er al "heel veel" ligt waar de vier partijen mee aan de slag kunnen. Het gaat dan volgens Kaag om het document dat VVD en D66 deze zomer hebben geschreven. Maar ook om het resultaat van de werkzaamheden van informateurs Tjeenk Willink en Hamer.

De D66-leider noemde onder meer onderwijs, klimaat, aanpak ongelijkheid, onderwijs, Europa en stikstof als belangrijke onderwerpen voor de formatie. "Wij willen een progressief beleid." Ze waarschuwde dat het "niet makkelijk" gaat worden om tot een kabinet te komen met VVD, CDA en ChristenUnie. Maar de burger is volgens haar meer gediend bij een partij die verantwoordelijkheid neemt dan een die binnen een jaar nieuwe verkiezingen uitschrijft.

Meer uit Politiek

Buma wil een richting meegeven voor nieuwe coalitie

DEN HAAG (ANP) - Het is de "ambitie" van formateur Sybrand Buma (CDA) om zijn opvolger een "richting" mee te geven welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. De formateur zei na een nieuwe formatiedag, waarin D66 en CDA opnieuw spraken met financiële en economische experts, dat dit onder meer door de blokkade van de VVD in de richting van GroenLinks-PvdA ingewikkeld is.

1 dag geleden
Kamer gaat met Keijzer in debat over versoepelingen huurregels

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat met demissionair woonminister Mona Keijzer in debat over versoepelingen in huurregels die zij wil doorvoeren. De vorige Kamer had de BBB-minister met een motie gevraagd haar plannen te schrappen, maar de minister wil er toch mee door en vroeg om een gesprek. Nu de Kamer op haar verzoek is ingegaan, lijkt toch weer een opening te ontstaan voor de kabinetsplannen.

1 dag geleden
Kamer wil duidelijkheid van kabinet over opheffen dorp Moerdijk

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel duidelijkheid geeft over de mogelijke verdwijning van het dorp Moerdijk om plaats te maken voor uitbreiding van de industrie op die plek. Een verzoek voor een debat over de kwestie van FVD kreeg dinsdag ruime steun van de partijen.

1 dag geleden
Kamer wil dat kabinet tegen Europese anti-kinderpornowet stemt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) gevraagd om tegen de Europese wet te stemmen die de verspreiding van kinderporno moet tegengaan. Een motie hierover van GroenLinks-PvdA kreeg dinsdag een ruime meerderheid van 95 zetels achter zich. Tegenstanders hebben zorgen over de privacy als kan worden meegelezen met privéberichten via diensten als WhatsApp en Signal. Een Deens compromisvoorstel heeft ze niet overtuigd.

1 dag geleden
Kamer wil einde aan uitstel stroomstootverbod bij vee

DEN HAAG (ANP) - Het geduld van de Tweede Kamer is op als het gaat om het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur bij vee. Demissionair minister Femke Wiersma heeft dat besluit nog altijd niet definitief gemaakt. Dit leidt tot frustratie van een groot deel van de Kamer.

1 dag geleden
Kamer wil Nexperia-debat met Karremans voor hij naar China gaat

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) in debat over de verwikkelingen rond chipmaker Nexperia, voordat de VVD'er zelf naar China reist voor overleg over deze kwestie. Een verzoek daartoe van Kamerlid Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) kreeg steun van een meerderheid.

1 dag geleden
Wilders: zo min mogelijk Kamerdebatten leiden als ondervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders is sinds kort één van de zes ondervoorzitters van de Tweede Kamer, maar wil in die rol 'zo min mogelijk' debatten voorzitten. Dat is namelijk niet de reden waarom hij is toegetreden tot het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer, zei de PVV-leider kort voordat hij ging stemmen. Hij wil deze positie gebruiken om ervoor te zorgen dat het presidium meer een rol op de achtergrond gaat spelen.

1 dag geleden