Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

DEN HAAG (ANP) - "Terecht en verstandig dat ze deze stap hebben gezet." Zo reageerde demissionair minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) op het besluit van Booking.com om de tientallen miljoenen euro's aan coronasteun terug te betalen aan de Nederlandse overheid.

Over die steun was ophef ontstaan omdat het bedrijf circa 28 miljoen euro aan bonussen aan de topbestuurders wil uitkeren, terwijl het ook coronasteun ontving. De Tweede Kamer deed een oproep aan Booking.com om de steun terug te betalen. "Dat soort signalen hebben wel impact", aldus Koolmees.

Minister Wopke Hoekstra (Financiën) spreekt van goed nieuws. "Die steun is bedoeld geweest voor die bedrijven die het echt nodig hebben." Hij roept bedrijven op die steun hebben gekregen en toch nog een "heel goed jaar" hebben gedraaid om de steun terug te betalen aan de overheid. "Als je het niet nodig blijkt te hebben, vind ik ook dat je het terug moet betalen."

Geen druk uitgeoefend

Koolmees zegt dat hij geen druk heeft uitgeoefend op de onderneming, maar hij beloofde eerder deze week wel in gesprek te gaan met onder meer Booking.com over de wens van de volksvertegenwoordigers. Koolmees had in de Kamer wel aangegeven dat er juridisch niets aan te doen was. Hij is vrijdagmorgen op de hoogte gesteld door het bedrijf.

Toen Booking.com vorig voorjaar in de eerste ronde loonsteun (NOW) kreeg, was daaraan nog niet de eis gekoppeld dat de bedrijven dan geen bonus of dividend zouden mogen uitkeren. Die voorwaarde werd pas bij latere steunrondes ingevoerd. De hotelboekingssite kreeg dik 60 miljoen euro loonsteun.

Meer uit Financieel

Dit najaar duurdere en kleinere vruchten door droogte

ZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.

16 minuten geleden
Dsm-firmenich wil 1000 banen schrappen om kosten te besparen

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich wil de komende twee jaar ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen, maakte het bedrijf donderdag bekend.

18 minuten geleden
Sunweb brengt ruim 250 reizigers in veiligheid na bosbrand Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - De Nederlandse reisorganisatie Sunweb heeft 252 reizigers in veiligheid gebracht op Kreta vanwege een bosbrand die daar woedt. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving door het AD.

22 minuten geleden
Rechtbank wijst miljardenclaim van Shell tegen ethyleenkartel af

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een miljardenclaim van Shell afgewezen. De gastak van Shell had een vergoeding van enkele chemiebedrijven geëist omdat die de prijs van ethyleen jarenlang te laag zouden hebben gehouden. Ethyleen is een vloeibaar gas dat de basis vormt voor onder meer plastic verpakkingen.

23 minuten geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent ondanks Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economie van het eurogebied laat daarmee weer een groei zien, na een nulgroei in het eerste kwartaal. De groei viel ook hoger uit dan economen hadden verwacht.

1 uur geleden
Samsung verdient veel meer aan schaarse chips door AI-vraag

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung heeft afgelopen kwartaal opnieuw veel meer winst gemaakt door de extreme vraag naar geheugenchips voor AI-datacenters. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld verwacht dat het al nijpende tekort volgend jaar verder toeneemt. De prijzen zijn omhooggeschoten, waardoor de smartphonedivisie van het concern het eerste verlies ooit noteerde.

1 uur geleden
Corendon verplaatst tientallen reizigers op Kreta om bosbrand

HERAKLION (ANP) - Corendon heeft op Kreta ook "enkele tientallen reizigers" uit voorzorg naar een ander hotel verplaatst vanwege de bosbrand die woedt op het Griekse eiland. Dit gebeurde woensdagavond, laat een woordvoerder van de reisorganisatie weten.

1 uur geleden