Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

DEN HAAG (ANP) - "Terecht en verstandig dat ze deze stap hebben gezet." Zo reageerde demissionair minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) op het besluit van Booking.com om de tientallen miljoenen euro's aan coronasteun terug te betalen aan de Nederlandse overheid.

Over die steun was ophef ontstaan omdat het bedrijf circa 28 miljoen euro aan bonussen aan de topbestuurders wil uitkeren, terwijl het ook coronasteun ontving. De Tweede Kamer deed een oproep aan Booking.com om de steun terug te betalen. "Dat soort signalen hebben wel impact", aldus Koolmees.

Minister Wopke Hoekstra (Financiën) spreekt van goed nieuws. "Die steun is bedoeld geweest voor die bedrijven die het echt nodig hebben." Hij roept bedrijven op die steun hebben gekregen en toch nog een "heel goed jaar" hebben gedraaid om de steun terug te betalen aan de overheid. "Als je het niet nodig blijkt te hebben, vind ik ook dat je het terug moet betalen."

Geen druk uitgeoefend

Koolmees zegt dat hij geen druk heeft uitgeoefend op de onderneming, maar hij beloofde eerder deze week wel in gesprek te gaan met onder meer Booking.com over de wens van de volksvertegenwoordigers. Koolmees had in de Kamer wel aangegeven dat er juridisch niets aan te doen was. Hij is vrijdagmorgen op de hoogte gesteld door het bedrijf.

Toen Booking.com vorig voorjaar in de eerste ronde loonsteun (NOW) kreeg, was daaraan nog niet de eis gekoppeld dat de bedrijven dan geen bonus of dividend zouden mogen uitkeren. Die voorwaarde werd pas bij latere steunrondes ingevoerd. De hotelboekingssite kreeg dik 60 miljoen euro loonsteun.

Meer uit Financieel

Rechter in VS legt Meta boete op van 25 miljard dollar om privacy

ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.

2 uur geleden
Websites komen geleidelijk weer online, ziet cybersecuritycentrum

DEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.

2 uur geleden
Cyberexperts: PHP-lek heeft ook na patch nog maanden gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.

3 uur geleden
PHP: vertraging van fix voor kwetsbaarheid was structureel falen

DEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.

3 uur geleden
Kwetsbaarheden in PHP al jaren oud, zegt beveiliger Wiz

NEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.

3 uur geleden
Brussel: geen PHP-lek bij diensten Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.

3 uur geleden
Koersval Carrefour na winstwaarschuwing door rellen in Frankrijk

AMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.

4 uur geleden