Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

DEN HAAG (ANP) - "Terecht en verstandig dat ze deze stap hebben gezet." Zo reageerde demissionair minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) op het besluit van Booking.com om de tientallen miljoenen euro's aan coronasteun terug te betalen aan de Nederlandse overheid.

Over die steun was ophef ontstaan omdat het bedrijf circa 28 miljoen euro aan bonussen aan de topbestuurders wil uitkeren, terwijl het ook coronasteun ontving. De Tweede Kamer deed een oproep aan Booking.com om de steun terug te betalen. "Dat soort signalen hebben wel impact", aldus Koolmees.

Minister Wopke Hoekstra (Financiën) spreekt van goed nieuws. "Die steun is bedoeld geweest voor die bedrijven die het echt nodig hebben." Hij roept bedrijven op die steun hebben gekregen en toch nog een "heel goed jaar" hebben gedraaid om de steun terug te betalen aan de overheid. "Als je het niet nodig blijkt te hebben, vind ik ook dat je het terug moet betalen."

Geen druk uitgeoefend

Koolmees zegt dat hij geen druk heeft uitgeoefend op de onderneming, maar hij beloofde eerder deze week wel in gesprek te gaan met onder meer Booking.com over de wens van de volksvertegenwoordigers. Koolmees had in de Kamer wel aangegeven dat er juridisch niets aan te doen was. Hij is vrijdagmorgen op de hoogte gesteld door het bedrijf.

Toen Booking.com vorig voorjaar in de eerste ronde loonsteun (NOW) kreeg, was daaraan nog niet de eis gekoppeld dat de bedrijven dan geen bonus of dividend zouden mogen uitkeren. Die voorwaarde werd pas bij latere steunrondes ingevoerd. De hotelboekingssite kreeg dik 60 miljoen euro loonsteun.

Meer uit Financieel

Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

1 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

2 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

4 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

4 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

4 uur geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

5 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

6 uur geleden