Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

Koolmees noemt besluit Booking.com "terecht en verstandig"

DEN HAAG (ANP) - "Terecht en verstandig dat ze deze stap hebben gezet." Zo reageerde demissionair minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) op het besluit van Booking.com om de tientallen miljoenen euro's aan coronasteun terug te betalen aan de Nederlandse overheid.

Over die steun was ophef ontstaan omdat het bedrijf circa 28 miljoen euro aan bonussen aan de topbestuurders wil uitkeren, terwijl het ook coronasteun ontving. De Tweede Kamer deed een oproep aan Booking.com om de steun terug te betalen. "Dat soort signalen hebben wel impact", aldus Koolmees.

Minister Wopke Hoekstra (Financiën) spreekt van goed nieuws. "Die steun is bedoeld geweest voor die bedrijven die het echt nodig hebben." Hij roept bedrijven op die steun hebben gekregen en toch nog een "heel goed jaar" hebben gedraaid om de steun terug te betalen aan de overheid. "Als je het niet nodig blijkt te hebben, vind ik ook dat je het terug moet betalen."

Geen druk uitgeoefend

Koolmees zegt dat hij geen druk heeft uitgeoefend op de onderneming, maar hij beloofde eerder deze week wel in gesprek te gaan met onder meer Booking.com over de wens van de volksvertegenwoordigers. Koolmees had in de Kamer wel aangegeven dat er juridisch niets aan te doen was. Hij is vrijdagmorgen op de hoogte gesteld door het bedrijf.

Toen Booking.com vorig voorjaar in de eerste ronde loonsteun (NOW) kreeg, was daaraan nog niet de eis gekoppeld dat de bedrijven dan geen bonus of dividend zouden mogen uitkeren. Die voorwaarde werd pas bij latere steunrondes ingevoerd. De hotelboekingssite kreeg dik 60 miljoen euro loonsteun.

Meer uit Financieel

FT: Bank of America krijgt boete van 1,2 miljard dollar in VS

NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.

3 uur geleden
OpenAI ontdekt opnameapparatuur in kantoor, medewerker opgepakt

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.

4 uur geleden
Apple licht hoger op Wall Street na onthulling slimme apparaten

NEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.

4 uur geleden
Topvrouw AH: systemen rondom winkelvoorraad als eerste opgestart

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.

6 uur geleden
Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

8 uur geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

8 uur geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

8 uur geleden