
Koolmees: niet-indexeren kinderbijslag kost paar euro per jaar
DEN HAAG (ANP) - Het plan van het kabinet om de komende twee jaar de kinderbijslag niet te indexeren gaat ouders die de bijslag ontvangen een paar euro per jaar kosten. Dat zei minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Het kabinet doet het voorstel, om meer geld vrij te spelen voor uitvoeringsorganisaties als het UWV en de Sociale Verzekeringsbank (SVB).
Door in 2022 en 2023 niet te indexeren, en in 2024 minder, wordt er in totaal ruim 100 miljoen euro vrijgespeeld, aldus Koolmees. De ingreep is "niet pijnloos", maar de minister denkt niet dat het een heel groot verschil voor ouders zal maken.
Volgens Koolmees is het belangrijk om te investeren in de ICT en de dienstverlening van het UWV en de SVB. Hij wijst erop dat het UWV onder meer verantwoordelijk is voor het uitkeren van de coronanoodsteun. "Dat kost wel geld, dat moet ergens vandaan komen."
Het wetsvoorstel is deze week in consultatie gegaan. De komende weken kunnen mensen hun zegje erover doen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met een lichtshow op het water is de eerste dag van SAIL Amsterdam tot een einde gekomen. Rond 22.30 uur begon Waves of Light rond de A'DAM Toren, een 750 seconden durende show met licht, vuurwerkelementen en beelden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het meisje van 17 jaar dat in de nacht van dinsdag op woensdag dood werd aangetroffen langs een berm in Duivendrecht, is door ernstig geweld om het leven gekomen. Ze was op weg naar huis na een avond uitgaan in het centrum van Amsterdam, meldt de politie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste dag van SAIL in Amsterdam verloopt tot nu toe "druk, maar goed beheersbaar". Volgens de organisatie is de sfeer "uitstekend". "Mensen hebben goede zin, zowel op het water als de kade."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander was woensdag met het zeilschip Groene Draeck aanwezig op SAIL in Amsterdam. Hij arriveerde rond 17.50 uur in de IJhaven, omringd door politieboten en politie op jetski's, en voer daar een rondje. Aan het bezoek was vooraf geen ruchtbaarheid gegeven.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met ADD of ADHD hoeven vanaf 1 april volgend jaar geen verplichte medische keuring meer te ondergaan voor het halen van hun rijbewijs. Na onderzoek constateert het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) dat die keuringen disproportioneel zijn.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank heeft het wrakingsverzoek van de advocaten van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi afgewezen. Volgens de advocaten van Faissal T. hadden de rechters de schijn van vooringenomenheid gewekt door alle onderzoekswensen af te wijzen, net als de verzoeken om getuigen te horen. De wrakingskamer oordeelt dat "deze beslissing in hoger beroep kan worden getoetst, maar geen grond voor wraking kan opleveren". Er hoeven dus geen nieuwe rechters aangesteld te worden om de zaak te behandelen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door een defecte bovenleiding rijden er tot naar verwachting woensdag 16.15 uur geen treinen tussen de stations Delft en Rotterdam Centraal, meldt de NS. Aanvankelijk dacht de vervoerder dat de stremming tot 19.15 uur zou duren.
13 uur geleden