Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees: Kamer moet oppassen met taal die kan leiden tot geweld

Koolmees: Kamer moet oppassen met taal die kan leiden tot geweld

DEN HAAG (ANP) - Minister Koolmees (Integratie) vindt dat Kamerleden moeten oppassen met taal die kan leiden tot geweld. Hij is het hierin eens met de Duitse president Steinmeier die zegt dat "taal die mensen uitsluit en kleineert" vaak voorafgaat aan geweld. Dit zei hij naar aanleiding van de schietpartij in Hanau door een man met extreemrechtse ideeën.

Koolmees noemt ook het "nepdebat" van afgelopen week waarin de term 'omvolking' viel. "Je ziet heel vaak dat in dit soort debatten iets wordt geponeerd, het ene extreme standpunt tegenover het andere extreme standpunt." Dat heeft volgens de minister vaak niks met een debat te maken, vandaar de term 'nepdebat'. "En daar moeten we een beetje mee oppassen, ook in het parlement."

In het debat zei FVD-leider Thierry Baudet dat de Europese Unie doelbewust immigranten binnenhaalt om zo de Europese identiteit te verzwakken. Volgens Koolmees is dat de taal waar de Duitse president op doelt. "Dat is taal waar je ook als verantwoordelijk volksvertegenwoordiger voorzichtig mee moet zijn", vindt Koolmees.

Meer uit Politiek

Prognose ANP Verkiezingsdienst: laatste restzetel blijft bij SP

DEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.

17 minuten geleden
D66 loopt verder uit op PVV na telling briefstemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 blijft de PVV zoals verwacht voor na het tellen van de briefstemmen die vanuit het buitenland zijn binnengekomen. De partij van Rob Jetten kreeg aanzienlijk meer briefstemmen dan die van Geert Wilders, zo laten de voorlopige uitslagen zien: 18,47 tegen 8,57 procent. Daarmee is het verschil tussen de twee nog iets groter geworden. GroenLinks-PvdA kreeg net als in 2023 de meeste stemmen van Nederlanders in het buitenland: 28,9 procent.

18 minuten geleden
Rotterdam: verschil in uitslag te verklaren door berekening

ROTTERDAM (ANP) - Dat bij de verkiezingen in Rotterdam D66 ruim 2000 stemmen meer en de PVV dik 2000 stemmen minder hebben gekregen dan eerder gemeld, komt doordat de voorlopige uitslag is gemaakt op basis van een berekening. Dat laat de gemeente weten nu de definitieve uitslag bekend is.

25 minuten geleden
Koolmees waarschijnlijk voorgedragen als verkenner door D66

DEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees wordt waarschijnlijk de verkenner voor D66. Een ingewijde bevestigt berichtgeving van RTL Nieuws dat de topman van de NS en voormalig D66-minister "in beeld is" voor de klus. Dinsdag wordt een verkenner voorgedragen na een overleg tussen de fractievoorzitters en voorzitter Martin Bosma van de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Roemenië krijgt 18 Nederlandse F-16' s voor 1 euro

DEN HAAG (ANP) - Roemenië krijgt 18 Nederlandse F-16's voor het symbolische bedrag van 1 euro, meldt demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) maandag. De gevechtsvliegtuigen zijn al in Roemenië, waar ze worden gebruikt voor de opleiding van Roemeense en Oekraïense vliegers.

3 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: D66 loopt duizenden stemmen uit op PVV

DEN HAAG (ANP) - De voorsprong van D66 ten opzichte van de PVV is met duizenden stemmen toegenomen nadat ruim dertig gemeenten nieuwe tellingen hebben aangeleverd. Dat meldt de Verkiezingsdienst van het ANP. De PVV heeft 1319 stemmen minder dan eerder gedacht, D66 juist 4314 stemmen meer.

3 uur geleden
Oud-minister Dijkgraaf voorzitter wetenschappelijk bureau D66

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister en natuurkundige Robbert Dijkgraaf is de nieuwe voorzitter van het wetenschappelijk bureau van D66, de Mr. Hans van Mierlo Stichting. "De sterke wetenschappelijke achtergrond en rijke bestuurservaring van Dijkgraaf vormen een grote aanwinst voor de stichting", zegt de stichting maandag.

6 uur geleden