Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees: Kamer moet oppassen met taal die kan leiden tot geweld

Koolmees: Kamer moet oppassen met taal die kan leiden tot geweld

DEN HAAG (ANP) - Minister Koolmees (Integratie) vindt dat Kamerleden moeten oppassen met taal die kan leiden tot geweld. Hij is het hierin eens met de Duitse president Steinmeier die zegt dat "taal die mensen uitsluit en kleineert" vaak voorafgaat aan geweld. Dit zei hij naar aanleiding van de schietpartij in Hanau door een man met extreemrechtse ideeën.

Koolmees noemt ook het "nepdebat" van afgelopen week waarin de term 'omvolking' viel. "Je ziet heel vaak dat in dit soort debatten iets wordt geponeerd, het ene extreme standpunt tegenover het andere extreme standpunt." Dat heeft volgens de minister vaak niks met een debat te maken, vandaar de term 'nepdebat'. "En daar moeten we een beetje mee oppassen, ook in het parlement."

In het debat zei FVD-leider Thierry Baudet dat de Europese Unie doelbewust immigranten binnenhaalt om zo de Europese identiteit te verzwakken. Volgens Koolmees is dat de taal waar de Duitse president op doelt. "Dat is taal waar je ook als verantwoordelijk volksvertegenwoordiger voorzichtig mee moet zijn", vindt Koolmees.

Meer uit Politiek

PVV grootste partij in de gemeente Terneuzen na azc-onenigheid

TERNEUZEN (ANP) - Na onenigheid over de komst van een asielzoekerscentrum is de PVV met 7 zetels de grootste partij geworden in de gemeente Terneuzen. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld door de verkiezingsdienst van het ANP. Bij de verkiezingen in 2022 haalde de PVV drie zetels in de Zeeuwse gemeente.

12 uur geleden
CDA-leider Bontenbal 'met blij gemoed' de avond en nacht in

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal gaat "met een blij gemoed de avond en nacht in". Hij ziet zijn partij in veel plaatsen op zijn minst stabiel blijven bij de gemeenteraadsverkiezingen, en op sommige plekken zelfs de grootste worden. "Ik vind dat een prachtige uitslag."

13 uur geleden
Burgemeester Moerdijk: verkiezingen gingen ook over toekomst dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De toekomst van het Brabantse dorp Moerdijk heeft een belangrijke rol gespeeld bij de gemeenteraadsverkiezingen, zegt burgemeester Aart-Jan Moerkerke. "Het was bij veel partijen een verkiezingsitem, dus het zal ongetwijfeld hebben meegespeeld bij het stemmen", zei Moerkerke op de verkiezingsavond in het gemeentehuis in Zevenbergen.

13 uur geleden
Jetten feliciteert lokale partijen, houdt hoop voor D66

BREDA (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op een uitslagenavond van zijn partij in Breda lokale partijen gefeliciteerd met hun winst. Op basis van exitpolls en voorlopige uitslagen lijken lokale partijen, zoals Hart voor Den Haag, wederom te winnen bij de gemeenteraadsverkiezingen. Volgens Jetten hebben veel van die partijen "knappe campagnes" gevoerd. Hij wenst ze succes met hun werk de komende jaren.

13 uur geleden
Vermeer (BBB) na exitpoll Noardeast-Fryslân: 'We zijn binnen'

DOKKUM (ANP) - "We zijn binnen", zei BBB-leider Henk Vermeer nadat de exitpoll van Noardeast-Fryslân bekend werd, waarin zijn partij twee zetels haalt. Met twee raadsleden "heb je een duo, kun je een team opbouwen", zei hij op een verkiezingsbijeenkomst in Dokkum.

13 uur geleden
Schouten: blij met hogere opkomst, maar nog lange weg te gaan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is blij met het opkomstpercentage in haar gemeente, dat hoger is dan bij de vorige verkiezingen in 2022. Ze zegt dat ze daarom inderdaad, zoals eerder beloofd, zal gaan abseilen van de Euromast.

13 uur geleden
Exitpoll: GemeenteBelangen Doetinchem en FVD grote winnaars

DOETINCHEM (ANP) - GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in de Gelderse gemeente. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. De lokale partij gaat van 3 naar 6 zetels.

13 uur geleden