Koolmees hoopt toch extra gratis loopbaanadvies te kunnen regelen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil toch proberen meer gratis loopbaanadviezen te regelen voor mensen die door de coronacrisis in een andere sector gaan werken. De vraag is alleen of de uitvoeringsorganisatie dat aankan. De eerste 22.000 gratis adviezen waren al na een maand op, veel sneller dan gedacht. Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) kijkt dan ook naar een manier om toch sneller extra adviezen te regelen.
Door de coronacrisis is een scheve arbeidsmarkt ontstaan. In de evenementenbranche en de horeca gaan bijvoorbeeld veel banen verloren, terwijl in andere sectoren, zoals de zorg, juist extra mankracht nodig is. Om de gevolgen van de crisis voor de werkloosheid enigszins te beperken, wil het kabinet mensen naar een andere sector helpen, onder meer door de gratis adviezen.
De linkse oppositiepartijen dringen al langer aan op meer geld voor omscholing als onderdeel van de coronasteunpakketten. De 'ontwikkeladviezen' worden betaald uit het potje dat daarvoor opzij is gezet. GroenLinks-Kamerlid Paul Smeulders vroeg Koolmees donderdag in de Kamer ervoor te zorgen dat iedereen die gratis omscholings- of loopbaanadvies aanvraagt, hier ook voor in aanmerking komt.
Obstakels
Voor volgend jaar is opnieuw geld opzijgezet voor de adviezen. Dat wil Koolmees in principe best naar voren halen. "We zien nu dat het storm loopt", zei de bewindsman. Maar hij voorziet logistieke obstakels: de verantwoordelijke uitvoeringsorganisatie, een onderdeel van het ministerie, kan niet nog meer adviezen verwerken. De bewindsman stuit naar zijn zeggen dan ook niet op geldproblemen, maar vooral op capaciteitsproblemen.
Hij vroeg Smeulders zijn voorstel nog even in de achterzak te houden, "tot ik meer zicht heb wat op korte termijn kan." Na Prinsjesdag praat Koolmees met de Tweede Kamer over het derde steunpakket. Tegen die tijd hoopt de bewindsman te weten of hij iets kan regelen om toch te voorzien in extra loopbaanadviezen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
22 minuten geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
13 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
16 uur geleden