Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolmees hoopt toch extra gratis loopbaanadvies te kunnen regelen

Koolmees hoopt toch extra gratis loopbaanadvies te kunnen regelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil toch proberen meer gratis loopbaanadviezen te regelen voor mensen die door de coronacrisis in een andere sector gaan werken. De vraag is alleen of de uitvoeringsorganisatie dat aankan. De eerste 22.000 gratis adviezen waren al na een maand op, veel sneller dan gedacht. Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) kijkt dan ook naar een manier om toch sneller extra adviezen te regelen.

Door de coronacrisis is een scheve arbeidsmarkt ontstaan. In de evenementenbranche en de horeca gaan bijvoorbeeld veel banen verloren, terwijl in andere sectoren, zoals de zorg, juist extra mankracht nodig is. Om de gevolgen van de crisis voor de werkloosheid enigszins te beperken, wil het kabinet mensen naar een andere sector helpen, onder meer door de gratis adviezen.

De linkse oppositiepartijen dringen al langer aan op meer geld voor omscholing als onderdeel van de coronasteunpakketten. De 'ontwikkeladviezen' worden betaald uit het potje dat daarvoor opzij is gezet. GroenLinks-Kamerlid Paul Smeulders vroeg Koolmees donderdag in de Kamer ervoor te zorgen dat iedereen die gratis omscholings- of loopbaanadvies aanvraagt, hier ook voor in aanmerking komt.

Obstakels

Voor volgend jaar is opnieuw geld opzijgezet voor de adviezen. Dat wil Koolmees in principe best naar voren halen. "We zien nu dat het storm loopt", zei de bewindsman. Maar hij voorziet logistieke obstakels: de verantwoordelijke uitvoeringsorganisatie, een onderdeel van het ministerie, kan niet nog meer adviezen verwerken. De bewindsman stuit naar zijn zeggen dan ook niet op geldproblemen, maar vooral op capaciteitsproblemen.

Hij vroeg Smeulders zijn voorstel nog even in de achterzak te houden, "tot ik meer zicht heb wat op korte termijn kan." Na Prinsjesdag praat Koolmees met de Tweede Kamer over het derde steunpakket. Tegen die tijd hoopt de bewindsman te weten of hij iets kan regelen om toch te voorzien in extra loopbaanadviezen.

Meer uit Binnenland

Jetten ziet geen blokkade in coalitie op meer vermogensbelasting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten ziet geen blokkades bij coalitiepartijen op een hogere belasting op vermogens. Dat zegt hij in het debat over de belastingen. Het gaat om het voorstel van PRO en Volt om meer belasting te heffen op vermogens en winst en zo de lasten voor werkenden te verlichten.

8 uur geleden
Wegstemmen belastingplan kost vele miljarden, waarschuwt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Het kost de schatkist de komende jaren vele miljarden als het belastingplan van het kabinet het niet haalt, zei premier Rob Jetten tijdens het debat erover. Volgens hem loopt de Rijksoverheid volgend jaar bijna 2 miljard euro mis als het belastingplan wordt weggestemd. In 2028 zou dat oplopen tot 6,1 miljard euro, en "de jaren erna structureel 9 miljard euro".

8 uur geleden
Hoofdverdachte Tarwekampzaak: meegesleept in plan brandstichting

DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.

20 uur geleden
Driehoek Rotterdam overlegt met Feyenoord over vuurwerkincident

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.

21 uur geleden
Van den Brink: tentenkampen geen reden verblijfsstatus Jezidi's

DEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.

21 uur geleden
Omwonenden dagvaarden Chemours om PFAS-uitstoot

DORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.

21 uur geleden
Extra geld Noord-Holland voor bevrijdingsfestival in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.

21 uur geleden