Koolmees: grotere kans op zitplaats tussen Rotterdam en Den Haag
ROTTERDAM (ANP) - De kans op een zitplaats in de trein op de drukke verbinding tussen Rotterdam en Den Haag gaat in de nieuwe dienstregeling omhoog. Dat heeft NS-topman Wouter Koolmees gezegd. De NS zet op dat traject, en ook in het algemeen, meer treinen in. Maar de drukke ochtendspitsen die reizigers op dinsdagen en donderdagen gewend zijn, komen volgens Koolmees in het nieuwe jaar waarschijnlijk weer terug.
Koolmees noemde de komst van een TienminutenSprinter tussen Den Haag Centraal, Rotterdam Centraal en Dordrecht zondag een van de grote veranderingen van de nieuwe dienstregeling. Op dat traject ziet de NS een groeiend aantal reizigers. Door een flinke uitbreiding van het spoor tussen deze steden is het nu mogelijk om er meer treinen te laten rijden, legde de NS-baas uit.
Andere grote veranderingen zijn een nieuwe sprinter tussen Amsterdam en Schiphol en extra treinen in de avonden en de weekenden. Om dit mogelijk te maken heeft de NS ook personeel geworven. Koolmees is trots dat dit is gelukt. Hij voegde eraan toe dat de NS wel door zal gaan met werven, omdat er komende jaren ook weer medewerkers met pensioen gaan.
Internationale reizigers
Dit alles neemt niet weg dat er ook in het nieuwe jaar weer werkzaamheden aan het spoor zijn gepland. Koolmees ziet het als taak van de NS om ervoor te zorgen dat reizigers daarvan zo min mogelijk last hebben. Dat er hinder zal zijn, lijkt evenwel onvermijdelijk. Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail voorspelde onlangs al dat reizigers waarschijnlijk nog jaren last hebben van werkzaamheden.
2024 was met onder meer langdurige werkzaamheden rond Amersfoort in de zomer een pittig jaar voor de NS. Maar Koolmees hoopt wel dat zijn bedrijf dit jaar aan de vereisten wat betreft vertragingen kan voldoen. De NS is verplicht om negen op de tien treinen op tijd te laten rijden via het hoofdrailnet. Lukt dat niet, dan kan het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat een boete opleggen.
Koolmees deed zijn uitspraken vanaf station Rotterdam Centraal. Hij was daar om samen met de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten een korte openingshandeling te verrichten voor een nieuwe, snellere trein naar Brussel. "De rit Rotterdam-Antwerpen duurt voortaan nog geen drie kwartier", benadrukte Koolmees. Hij verwacht de komende jaren een flinke toename van het aantal internationale reizigers.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
11 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
16 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
21 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
31 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden