Koolmees: grotere kans op zitplaats tussen Rotterdam en Den Haag
ROTTERDAM (ANP) - De kans op een zitplaats in de trein op de drukke verbinding tussen Rotterdam en Den Haag gaat in de nieuwe dienstregeling omhoog. Dat heeft NS-topman Wouter Koolmees gezegd. De NS zet op dat traject, en ook in het algemeen, meer treinen in. Maar de drukke ochtendspitsen die reizigers op dinsdagen en donderdagen gewend zijn, komen volgens Koolmees in het nieuwe jaar waarschijnlijk weer terug.
Koolmees noemde de komst van een TienminutenSprinter tussen Den Haag Centraal, Rotterdam Centraal en Dordrecht zondag een van de grote veranderingen van de nieuwe dienstregeling. Op dat traject ziet de NS een groeiend aantal reizigers. Door een flinke uitbreiding van het spoor tussen deze steden is het nu mogelijk om er meer treinen te laten rijden, legde de NS-baas uit.
Andere grote veranderingen zijn een nieuwe sprinter tussen Amsterdam en Schiphol en extra treinen in de avonden en de weekenden. Om dit mogelijk te maken heeft de NS ook personeel geworven. Koolmees is trots dat dit is gelukt. Hij voegde eraan toe dat de NS wel door zal gaan met werven, omdat er komende jaren ook weer medewerkers met pensioen gaan.
Internationale reizigers
Dit alles neemt niet weg dat er ook in het nieuwe jaar weer werkzaamheden aan het spoor zijn gepland. Koolmees ziet het als taak van de NS om ervoor te zorgen dat reizigers daarvan zo min mogelijk last hebben. Dat er hinder zal zijn, lijkt evenwel onvermijdelijk. Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail voorspelde onlangs al dat reizigers waarschijnlijk nog jaren last hebben van werkzaamheden.
2024 was met onder meer langdurige werkzaamheden rond Amersfoort in de zomer een pittig jaar voor de NS. Maar Koolmees hoopt wel dat zijn bedrijf dit jaar aan de vereisten wat betreft vertragingen kan voldoen. De NS is verplicht om negen op de tien treinen op tijd te laten rijden via het hoofdrailnet. Lukt dat niet, dan kan het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat een boete opleggen.
Koolmees deed zijn uitspraken vanaf station Rotterdam Centraal. Hij was daar om samen met de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten een korte openingshandeling te verrichten voor een nieuwe, snellere trein naar Brussel. "De rit Rotterdam-Antwerpen duurt voortaan nog geen drie kwartier", benadrukte Koolmees. Hij verwacht de komende jaren een flinke toename van het aantal internationale reizigers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
6 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
8 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
9 uur geleden