Koolhof/Schuurs wint van Tsitsipas/Sakkari, ook Haase/Rojer door
PARIJS (ANP) - Wesley Koolhof en Demi Schuurs hebben op de Olympische Spelen in het gemengd dubbel gewonnen van het Griekse duo Stefanos Tsitsipas/Maria Sakkari. Het werd 6-4 7-6 (3) voor het Nederlandse tenniskoppel.
Tsitsipas en Sakkari zijn twee wereldtoppers in het enkelspel. Tsitsipas is momenteel de nummer 11 van de wereld bij de mannen, Sakkari is de mondiale nummer 8 bij de vrouwen. Maar de dubbelspelervaring van Koolhof en Schuurs gaf toch de doorslag.
In de kwartfinales nemen Koolhof en Schuurs het op tegen de Italianen Andrea Vavassori en Sara Errani.
Tiebreaks
Kort daarvoor verzekerden Robin Haase en Jean-Julien Rojer zich van een plek in de tweede ronde van het mannendubbelspel. Ze waren in twee tiebreaks te sterk voor de Argentijnen Tomás Martín Etcheverry en Mariano Navone: 7-6 (3) 7-6 (4).
Voor Rojer en Haase was het de eerste zege ooit als koppel op de Spelen. Ze deden samen ook mee in Londen en Rio de Janeiro. "We hebben afgesproken om zo vrij mogelijk te spelen, zonder te veel strategische dingen te doen. Dan komt Robin ook het best tot zijn recht", zei Rojer na afloop. "Omdat we niet zo vaak samen spelen, willen we voor verrassende dingen kunnen zorgen. Daar zijn we goed in geslaagd. Vorige week, tijdens een voorbereidingsweek, hadden we een te strikt plan en dat werkte niet zo goed. Ik ben blij dat we eindelijk een keer hebben gewonnen, want deze wilden we écht winnen."
In 2000 wisten Nederlandse tennissers voor het laatst een medaille te winnen op de Olympische Spelen. Kristie Boogert en Miriam Oremans wonnen zilver in het vrouwendubbelspel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
51 minuten geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
22 uur geleden