Koolhof/Schuurs wint van Tsitsipas/Sakkari, ook Haase/Rojer door
PARIJS (ANP) - Wesley Koolhof en Demi Schuurs hebben op de Olympische Spelen in het gemengd dubbel gewonnen van het Griekse duo Stefanos Tsitsipas/Maria Sakkari. Het werd 6-4 7-6 (3) voor het Nederlandse tenniskoppel.
Tsitsipas en Sakkari zijn twee wereldtoppers in het enkelspel. Tsitsipas is momenteel de nummer 11 van de wereld bij de mannen, Sakkari is de mondiale nummer 8 bij de vrouwen. Maar de dubbelspelervaring van Koolhof en Schuurs gaf toch de doorslag.
In de kwartfinales nemen Koolhof en Schuurs het op tegen de Italianen Andrea Vavassori en Sara Errani.
Tiebreaks
Kort daarvoor verzekerden Robin Haase en Jean-Julien Rojer zich van een plek in de tweede ronde van het mannendubbelspel. Ze waren in twee tiebreaks te sterk voor de Argentijnen Tomás Martín Etcheverry en Mariano Navone: 7-6 (3) 7-6 (4).
Voor Rojer en Haase was het de eerste zege ooit als koppel op de Spelen. Ze deden samen ook mee in Londen en Rio de Janeiro. "We hebben afgesproken om zo vrij mogelijk te spelen, zonder te veel strategische dingen te doen. Dan komt Robin ook het best tot zijn recht", zei Rojer na afloop. "Omdat we niet zo vaak samen spelen, willen we voor verrassende dingen kunnen zorgen. Daar zijn we goed in geslaagd. Vorige week, tijdens een voorbereidingsweek, hadden we een te strikt plan en dat werkte niet zo goed. Ik ben blij dat we eindelijk een keer hebben gewonnen, want deze wilden we écht winnen."
In 2000 wisten Nederlandse tennissers voor het laatst een medaille te winnen op de Olympische Spelen. Kristie Boogert en Miriam Oremans wonnen zilver in het vrouwendubbelspel.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
13 uur geleden