Koolhof/Schuurs wint van Tsitsipas/Sakkari, ook Haase/Rojer door
PARIJS (ANP) - Wesley Koolhof en Demi Schuurs hebben op de Olympische Spelen in het gemengd dubbel gewonnen van het Griekse duo Stefanos Tsitsipas/Maria Sakkari. Het werd 6-4 7-6 (3) voor het Nederlandse tenniskoppel.
Tsitsipas en Sakkari zijn twee wereldtoppers in het enkelspel. Tsitsipas is momenteel de nummer 11 van de wereld bij de mannen, Sakkari is de mondiale nummer 8 bij de vrouwen. Maar de dubbelspelervaring van Koolhof en Schuurs gaf toch de doorslag.
In de kwartfinales nemen Koolhof en Schuurs het op tegen de Italianen Andrea Vavassori en Sara Errani.
Tiebreaks
Kort daarvoor verzekerden Robin Haase en Jean-Julien Rojer zich van een plek in de tweede ronde van het mannendubbelspel. Ze waren in twee tiebreaks te sterk voor de Argentijnen Tomás Martín Etcheverry en Mariano Navone: 7-6 (3) 7-6 (4).
Voor Rojer en Haase was het de eerste zege ooit als koppel op de Spelen. Ze deden samen ook mee in Londen en Rio de Janeiro. "We hebben afgesproken om zo vrij mogelijk te spelen, zonder te veel strategische dingen te doen. Dan komt Robin ook het best tot zijn recht", zei Rojer na afloop. "Omdat we niet zo vaak samen spelen, willen we voor verrassende dingen kunnen zorgen. Daar zijn we goed in geslaagd. Vorige week, tijdens een voorbereidingsweek, hadden we een te strikt plan en dat werkte niet zo goed. Ik ben blij dat we eindelijk een keer hebben gewonnen, want deze wilden we écht winnen."
In 2000 wisten Nederlandse tennissers voor het laatst een medaille te winnen op de Olympische Spelen. Kristie Boogert en Miriam Oremans wonnen zilver in het vrouwendubbelspel.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
8 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
8 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
12 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
15 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden