Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof wil na minder tennisseizoen weer terug naar ATP Finals

Koolhof wil na minder tennisseizoen weer terug naar ATP Finals

MELBOURNE (ANP) - Wesley Koolhof wil na een minder succesvol tennisseizoen weer terugkeren op de ATP Finals, het eindejaarstoernooi dat hij in 2020 verrassend wist te winnen. Met een nieuwe partner én een nieuwe coach zorgde de dubbelspecialist "voor een frisse wind" in zijn loopbaan.

Een jaar na het hoogtepunt op de ATP Finals in Londen zat Koolhof thuis, op de bank. Op televisie zag hij hoe de acht beste koppels van 2021 in Turijn streden om hem op te volgen als winnaar van het dubbelspel. "Dat deed wel een beetje pijn", bekent Koolhof, die dit jaar op schema ligt en al twee titels (in Melbourne en Adelaide) wist te veroveren.

Koolhof (32) vormt dit jaar een koppel met zijn Britse leeftijdsgenoot Neal Skupski. Ze hebben al acht zeges geboekt en zijn nog ongeslagen. "Na mijn breuk met Jean-Julien Rojer besloot ik iemand te zoeken in mijn leeftijdsgroep, iemand van begin 30 die dezelfde insteek heeft. Waarmee ik drie, vier, vijf jaar samen aan een plan kan werken en beter kan worden", aldus Koolhof.

Coach Marco Kroes

"Volgens mij doe ik voor de zesde keer mee aan de Australian Open, met zes verschillende partners. Dat is niet wat je wilt natuurlijk. Neal komt uit de Engelse school en dat vind ik een goede opleiding. Ze werken doelbewust en gebruiken veel statistieken. En hij staat liever links op de baan. De klik is er meteen vanaf het eerste moment dat we op de baan staan."

Langs de baan ontbreekt Marco Kroes, die jarenlang zijn coach was. "We hebben acht jaar samengewerkt en dat zie je bijna niet meer tegenwoordig. We zijn van plek 150 van de wereld naar het hoogtepunt in Londen gegaan. Maar ik vond dat de rek eruit was eigenlijk en de resultaten vielen een beetje tegen. Ik voelde dat er een frisse wind nodig was, maar de beslissing was niet makkelijk na acht jaar. Ik ken hem door en door en hij woont om de hoek."

Verrast

Koolhof zegt na de mutaties wat verrast te zijn door de goede start van het seizoen. "Het doel was om voor de Australian Open zoveel mogelijk potjes te spelen. Nou, dat is aardig gelukt", aldus de dubbelspecialist. "En we zijn hier eigenlijk allebei zonder coach. Na de Australian Open ga ik samenwerken met Rob Morgan, die de coach was van Rajeev Ram en Joe Salisbury." Ram en Salisbury wonnen vorig jaar de US Open.

De samenwerking moet Koolhof, afgezakt naar plek 21, weer terugbrengen naar de mondiale top 10. "De doelstelling is Turijn halen en ik weet dat ik daar ook thuishoor qua spel. Het gaat de goede kant op. En de snelste weg is om meteen de Australian Open te winnen."

Meer uit Sport

Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

6 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

18 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

22 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

22 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

1 dag geleden