Koolhof twijfelt over deelname US Open en aan tenniskalender
NEW YORK (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof twijfelt over deelname aan de US Open. De dubbelspecialist "staat nog niet te springen" om het seizoen in de Verenigde Staten te hervatten. "Ik voorspel echt een zooitje", aldus Koolhof (31).
De nummer 17 van de wereldranglijst voor dubbelspelers zet veel vraagtekens bij de herziene kalender die woensdag door de ATP werd bekendgemaakt. Zeker voor wat betreft de US Open heeft hij zijn twijfels.
"Titelverdedigers Juan Sebastián Cabal en Robert Farah kunnen bijvoorbeeld hun land niet uit tot en met 1 september. Het zou uiteraard niet eerlijk zijn als zij hun punten van 2019 niet kunnen verdedigen", aldus Koolhof.
Afwachten
"Het is sowieso even afwachten wat er met de punten gaat gebeuren, want dat zal ingewikkeld worden, zeker omdat er maar een select groepje mag spelen op de US Open", zegt Koolhof. Er worden maar 32 koppels toegelaten tot het hoofdtoernooi, waar normaal gesproken 64 duo's worden geaccepteerd.
"Verder is het bijna onmogelijk om alle toernooien achter elkaar te spelen. In Europa beginnen is voor mij ook een optie, maar dat overleg ik binnenkort met mijn dubbelpartner Nikola Mektic. De nieuwe kalender ziet er op papier allemaal leuk uit, maar er zitten een hoop haken en ogen aan. Want wat als je positief op corona wordt getest in New York? Dan mis je zo de toernooien die daarna volgen. Het gaat een zooitje worden." Na de US Open is er een geïmproviseerd Europees gravelseizoen.
Opgetogen
Demi Schuurs reageerde opgetogen op het nieuws dat het tenniscircuit in augustus weer wordt hervat. De dubbelspecialiste is voornemens af te reizen naar New York voor de US Open.
"Ik ben heel erg blij met het nieuws, want ik ben iemand die graag wedstrijden speelt en de competitie aangaat", aldus de 26-jarige Schuurs. "Ik ben inmiddels weer aan het opbouwen richting augustus." De voorbije maanden trainde Schuurs in de achtertuin van Sjeng Schalken, omdat de trainingsaccommodaties niet toegankelijk waren.
Eerste positieve nieuws
"Het doorgaan van de US Open was het eerste positieve nieuws, al is nog helemaal niks zeker. Maar ik juich niet te vroeg, want ik ben benieuwd wat de organisatie doet als meerdere spelers uit de top 10 zich alsnog afmelden. Het zal een heel andere trip worden dan we gewend zijn. Het zal een lange maand worden in New York." In aanloop naar de US Open wordt op hetzelfde complex ook het gecombineerde toernooi van Cincinnati gespeeld.
Ook Matwé Middelkoop is van plan af te reizen naar de Verenigde Staten voor het tweede grandslamtoernooi van het jaar.
Meer uit Sport
COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
11 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
13 uur geleden