Koolhof twijfelt over deelname US Open en aan tenniskalender
NEW YORK (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof twijfelt over deelname aan de US Open. De dubbelspecialist "staat nog niet te springen" om het seizoen in de Verenigde Staten te hervatten. "Ik voorspel echt een zooitje", aldus Koolhof (31).
De nummer 17 van de wereldranglijst voor dubbelspelers zet veel vraagtekens bij de herziene kalender die woensdag door de ATP werd bekendgemaakt. Zeker voor wat betreft de US Open heeft hij zijn twijfels.
"Titelverdedigers Juan Sebastián Cabal en Robert Farah kunnen bijvoorbeeld hun land niet uit tot en met 1 september. Het zou uiteraard niet eerlijk zijn als zij hun punten van 2019 niet kunnen verdedigen", aldus Koolhof.
Afwachten
"Het is sowieso even afwachten wat er met de punten gaat gebeuren, want dat zal ingewikkeld worden, zeker omdat er maar een select groepje mag spelen op de US Open", zegt Koolhof. Er worden maar 32 koppels toegelaten tot het hoofdtoernooi, waar normaal gesproken 64 duo's worden geaccepteerd.
"Verder is het bijna onmogelijk om alle toernooien achter elkaar te spelen. In Europa beginnen is voor mij ook een optie, maar dat overleg ik binnenkort met mijn dubbelpartner Nikola Mektic. De nieuwe kalender ziet er op papier allemaal leuk uit, maar er zitten een hoop haken en ogen aan. Want wat als je positief op corona wordt getest in New York? Dan mis je zo de toernooien die daarna volgen. Het gaat een zooitje worden." Na de US Open is er een geïmproviseerd Europees gravelseizoen.
Opgetogen
Demi Schuurs reageerde opgetogen op het nieuws dat het tenniscircuit in augustus weer wordt hervat. De dubbelspecialiste is voornemens af te reizen naar New York voor de US Open.
"Ik ben heel erg blij met het nieuws, want ik ben iemand die graag wedstrijden speelt en de competitie aangaat", aldus de 26-jarige Schuurs. "Ik ben inmiddels weer aan het opbouwen richting augustus." De voorbije maanden trainde Schuurs in de achtertuin van Sjeng Schalken, omdat de trainingsaccommodaties niet toegankelijk waren.
Eerste positieve nieuws
"Het doorgaan van de US Open was het eerste positieve nieuws, al is nog helemaal niks zeker. Maar ik juich niet te vroeg, want ik ben benieuwd wat de organisatie doet als meerdere spelers uit de top 10 zich alsnog afmelden. Het zal een heel andere trip worden dan we gewend zijn. Het zal een lange maand worden in New York." In aanloop naar de US Open wordt op hetzelfde complex ook het gecombineerde toernooi van Cincinnati gespeeld.
Ook Matwé Middelkoop is van plan af te reizen naar de Verenigde Staten voor het tweede grandslamtoernooi van het jaar.
Meer uit Sport
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
14 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
17 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
18 uur geleden