Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof twijfelt over deelname US Open en aan tenniskalender

Koolhof twijfelt over deelname US Open en aan tenniskalender

NEW YORK (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof twijfelt over deelname aan de US Open. De dubbelspecialist "staat nog niet te springen" om het seizoen in de Verenigde Staten te hervatten. "Ik voorspel echt een zooitje", aldus Koolhof (31).

De nummer 17 van de wereldranglijst voor dubbelspelers zet veel vraagtekens bij de herziene kalender die woensdag door de ATP werd bekendgemaakt. Zeker voor wat betreft de US Open heeft hij zijn twijfels.

"Titelverdedigers Juan Sebastián Cabal en Robert Farah kunnen bijvoorbeeld hun land niet uit tot en met 1 september. Het zou uiteraard niet eerlijk zijn als zij hun punten van 2019 niet kunnen verdedigen", aldus Koolhof.

Afwachten

"Het is sowieso even afwachten wat er met de punten gaat gebeuren, want dat zal ingewikkeld worden, zeker omdat er maar een select groepje mag spelen op de US Open", zegt Koolhof. Er worden maar 32 koppels toegelaten tot het hoofdtoernooi, waar normaal gesproken 64 duo's worden geaccepteerd.

"Verder is het bijna onmogelijk om alle toernooien achter elkaar te spelen. In Europa beginnen is voor mij ook een optie, maar dat overleg ik binnenkort met mijn dubbelpartner Nikola Mektic. De nieuwe kalender ziet er op papier allemaal leuk uit, maar er zitten een hoop haken en ogen aan. Want wat als je positief op corona wordt getest in New York? Dan mis je zo de toernooien die daarna volgen. Het gaat een zooitje worden." Na de US Open is er een geïmproviseerd Europees gravelseizoen.

Opgetogen

Demi Schuurs reageerde opgetogen op het nieuws dat het tenniscircuit in augustus weer wordt hervat. De dubbelspecialiste is voornemens af te reizen naar New York voor de US Open.

"Ik ben heel erg blij met het nieuws, want ik ben iemand die graag wedstrijden speelt en de competitie aangaat", aldus de 26-jarige Schuurs. "Ik ben inmiddels weer aan het opbouwen richting augustus." De voorbije maanden trainde Schuurs in de achtertuin van Sjeng Schalken, omdat de trainingsaccommodaties niet toegankelijk waren.

Eerste positieve nieuws

"Het doorgaan van de US Open was het eerste positieve nieuws, al is nog helemaal niks zeker. Maar ik juich niet te vroeg, want ik ben benieuwd wat de organisatie doet als meerdere spelers uit de top 10 zich alsnog afmelden. Het zal een heel andere trip worden dan we gewend zijn. Het zal een lange maand worden in New York." In aanloop naar de US Open wordt op hetzelfde complex ook het gecombineerde toernooi van Cincinnati gespeeld.

Ook Matwé Middelkoop is van plan af te reizen naar de Verenigde Staten voor het tweede grandslamtoernooi van het jaar.

Meer uit Sport

Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

5 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

10 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

11 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

13 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

16 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

19 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

19 uur geleden