Koolhof treft Rojer in halve finales dubbelspel op US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof treft in de halve finales van het dubbelspel op de US Open zijn landgenoot Jean-Julien Rojer. Koolhof, de beste dubbelspeler van Nederland, was met zijn Britse partner Neal Skupski veel te sterk voor de Braziliaan Marcelo Demoliner en João Sousa uit Portugal: 6-3 6-1.
Daarna was het de beurt aan Rojer, die het met Marcelo Arévalo opnam tegen de Kroaten Nikola Mektic en Mate Pavic. Het Nederlands/Salvadoraanse duo, als derde geplaatst in New York, won eveneens in twee sets: 6-3 6-4.
Koolhof en Skupski, de nummers 2 van de plaatsingslijst, mikken in New York op hun eerste gezamenlijke grandslamtitel. Ze wonnen dit seizoen al zes toernooien. Koolhof haalde in 2020 de finale op de US Open, toen met Mektic.
Rojer en Arévalo wonnen dit jaar al drie toernooien waaronder Roland Garros, het grandslamtoernooi van Parijs. Met de Roemeen Horia Tecau pakte Rojer de titel op de US Open in 2017.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
11 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
1 dag geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
1 dag geleden