Koolhof treft Rojer in halve finales dubbelspel op US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof treft in de halve finales van het dubbelspel op de US Open zijn landgenoot Jean-Julien Rojer. Koolhof, de beste dubbelspeler van Nederland, was met zijn Britse partner Neal Skupski veel te sterk voor de Braziliaan Marcelo Demoliner en João Sousa uit Portugal: 6-3 6-1.
Daarna was het de beurt aan Rojer, die het met Marcelo Arévalo opnam tegen de Kroaten Nikola Mektic en Mate Pavic. Het Nederlands/Salvadoraanse duo, als derde geplaatst in New York, won eveneens in twee sets: 6-3 6-4.
Koolhof en Skupski, de nummers 2 van de plaatsingslijst, mikken in New York op hun eerste gezamenlijke grandslamtitel. Ze wonnen dit seizoen al zes toernooien. Koolhof haalde in 2020 de finale op de US Open, toen met Mektic.
Rojer en Arévalo wonnen dit jaar al drie toernooien waaronder Roland Garros, het grandslamtoernooi van Parijs. Met de Roemeen Horia Tecau pakte Rojer de titel op de US Open in 2017.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
20 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
23 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
1 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
16 uur geleden