Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof 'team to beat' in Nederlands getint dubbeltoernooi Parijs

Koolhof 'team to beat' in Nederlands getint dubbeltoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Wesley Koolhof voelt zich in het Nederlands georiënteerde dubbelspeltoernooi op Roland Garros "het team to beat". De best presterende dubbelspeler van dit jaar mikt in Parijs op zijn eerste grandslamtitel, maar heeft concurrentie van onder anderen zijn oude partners Matwé Middelkoop en Jean-Julien Rojer. Drie Nederlanders staan met hun partner bij de laatste acht.

Zo teleurstellend als 2021 verliep, zo voortvarend is Koolhof begonnen aan dit tennisjaar. Waar vorig jaar nog werd gekenmerkt door partnerwisselingen, een verbroken relatie met zijn coach en de anticlimax op de Olympische Spelen (terugtrekking vanwege positieve coronatest Rojer), valt er op 2022 nog weinig aan te merken. Samen met de Brit Neal Skupski (32) is Koolhof (33) met vier titels het best presterende duo op de tour.

"Tot nu toe zijn we het te kloppen team. Neal en in kunnen wat aanvallender spelen, maar ook wat verdedigender. We hebben niet alleen een plan A, maar ook een plan B en zelfs een plan C", aldus Koolhof. "Het jaar is pas vijf maanden bezig, maar we kunnen onze doelen nu eigenlijk al bijstellen. We zijn al bijna zeker van deelname aan de ATP Finals en dat is wel bijzonder. Nu willen we het beste team ter wereld worden en ver komen op de grand slams."

Naamsbekendheid

Koolhof is blij dat hij met Skupski weer iemand heeft gevonden voor de langere termijn. "We hebben dezelfde opvattingen over tactieken en trainingen. Het is fijn om twee, drie of vier jaar met dezelfde partner te spelen, ook vanwege de marketing en naamsbekendheid. Dat iemand in januari de app opent en ziet dat we nog steeds met elkaar spelen."

En die naamsbekendheid kan nog wel iets vergroot worden, want ondanks zijn status als wereldtopper valt de aandacht wat tegen. "Laatst wonnen we het masterstoernooi van Madrid en na afloop hoefden we geen interview te geven. Carlos Alcaraz won het enkelspel en moest waarschijnlijk een persconferentie van drieënhalf uur geven", aldus de nummer 11 van de wereld.

Erkenning

"De erkenning voor het dubbelspel is verschillend qua land. In maart speelden we in de Verenigde Staten, waar het dubbelspel erg populair is vanwege het collegetennis. En er zijn steeds meer mensen die zeggen dat ze dubbel leuker vinden omdat er meer gebeurt en het sneller gaat. Maar we spelen soms ook voor lege stadions. Nederland is ook een dubbelgericht land, qua competitie-opzet bijvoorbeeld. We zijn van oudsher ook altijd een goed dubbelland geweest en hebben nu weer een goede lichting."

Koolhof neemt het met Skupski in de kwartfinales op tegen Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos.

Meer uit Sport

Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

57 minuten geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

4 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

5 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

5 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

6 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

6 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

6 uur geleden