Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof 'team to beat' in Nederlands getint dubbeltoernooi Parijs

Koolhof 'team to beat' in Nederlands getint dubbeltoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Wesley Koolhof voelt zich in het Nederlands georiënteerde dubbelspeltoernooi op Roland Garros "het team to beat". De best presterende dubbelspeler van dit jaar mikt in Parijs op zijn eerste grandslamtitel, maar heeft concurrentie van onder anderen zijn oude partners Matwé Middelkoop en Jean-Julien Rojer. Drie Nederlanders staan met hun partner bij de laatste acht.

Zo teleurstellend als 2021 verliep, zo voortvarend is Koolhof begonnen aan dit tennisjaar. Waar vorig jaar nog werd gekenmerkt door partnerwisselingen, een verbroken relatie met zijn coach en de anticlimax op de Olympische Spelen (terugtrekking vanwege positieve coronatest Rojer), valt er op 2022 nog weinig aan te merken. Samen met de Brit Neal Skupski (32) is Koolhof (33) met vier titels het best presterende duo op de tour.

"Tot nu toe zijn we het te kloppen team. Neal en in kunnen wat aanvallender spelen, maar ook wat verdedigender. We hebben niet alleen een plan A, maar ook een plan B en zelfs een plan C", aldus Koolhof. "Het jaar is pas vijf maanden bezig, maar we kunnen onze doelen nu eigenlijk al bijstellen. We zijn al bijna zeker van deelname aan de ATP Finals en dat is wel bijzonder. Nu willen we het beste team ter wereld worden en ver komen op de grand slams."

Naamsbekendheid

Koolhof is blij dat hij met Skupski weer iemand heeft gevonden voor de langere termijn. "We hebben dezelfde opvattingen over tactieken en trainingen. Het is fijn om twee, drie of vier jaar met dezelfde partner te spelen, ook vanwege de marketing en naamsbekendheid. Dat iemand in januari de app opent en ziet dat we nog steeds met elkaar spelen."

En die naamsbekendheid kan nog wel iets vergroot worden, want ondanks zijn status als wereldtopper valt de aandacht wat tegen. "Laatst wonnen we het masterstoernooi van Madrid en na afloop hoefden we geen interview te geven. Carlos Alcaraz won het enkelspel en moest waarschijnlijk een persconferentie van drieënhalf uur geven", aldus de nummer 11 van de wereld.

Erkenning

"De erkenning voor het dubbelspel is verschillend qua land. In maart speelden we in de Verenigde Staten, waar het dubbelspel erg populair is vanwege het collegetennis. En er zijn steeds meer mensen die zeggen dat ze dubbel leuker vinden omdat er meer gebeurt en het sneller gaat. Maar we spelen soms ook voor lege stadions. Nederland is ook een dubbelgericht land, qua competitie-opzet bijvoorbeeld. We zijn van oudsher ook altijd een goed dubbelland geweest en hebben nu weer een goede lichting."

Koolhof neemt het met Skupski in de kwartfinales op tegen Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos.

Meer uit Sport

Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

8 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

10 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

12 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

15 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

16 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

16 uur geleden