Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof 'team to beat' in Nederlands getint dubbeltoernooi Parijs

Koolhof 'team to beat' in Nederlands getint dubbeltoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Wesley Koolhof voelt zich in het Nederlands georiënteerde dubbelspeltoernooi op Roland Garros "het team to beat". De best presterende dubbelspeler van dit jaar mikt in Parijs op zijn eerste grandslamtitel, maar heeft concurrentie van onder anderen zijn oude partners Matwé Middelkoop en Jean-Julien Rojer. Drie Nederlanders staan met hun partner bij de laatste acht.

Zo teleurstellend als 2021 verliep, zo voortvarend is Koolhof begonnen aan dit tennisjaar. Waar vorig jaar nog werd gekenmerkt door partnerwisselingen, een verbroken relatie met zijn coach en de anticlimax op de Olympische Spelen (terugtrekking vanwege positieve coronatest Rojer), valt er op 2022 nog weinig aan te merken. Samen met de Brit Neal Skupski (32) is Koolhof (33) met vier titels het best presterende duo op de tour.

"Tot nu toe zijn we het te kloppen team. Neal en in kunnen wat aanvallender spelen, maar ook wat verdedigender. We hebben niet alleen een plan A, maar ook een plan B en zelfs een plan C", aldus Koolhof. "Het jaar is pas vijf maanden bezig, maar we kunnen onze doelen nu eigenlijk al bijstellen. We zijn al bijna zeker van deelname aan de ATP Finals en dat is wel bijzonder. Nu willen we het beste team ter wereld worden en ver komen op de grand slams."

Naamsbekendheid

Koolhof is blij dat hij met Skupski weer iemand heeft gevonden voor de langere termijn. "We hebben dezelfde opvattingen over tactieken en trainingen. Het is fijn om twee, drie of vier jaar met dezelfde partner te spelen, ook vanwege de marketing en naamsbekendheid. Dat iemand in januari de app opent en ziet dat we nog steeds met elkaar spelen."

En die naamsbekendheid kan nog wel iets vergroot worden, want ondanks zijn status als wereldtopper valt de aandacht wat tegen. "Laatst wonnen we het masterstoernooi van Madrid en na afloop hoefden we geen interview te geven. Carlos Alcaraz won het enkelspel en moest waarschijnlijk een persconferentie van drieënhalf uur geven", aldus de nummer 11 van de wereld.

Erkenning

"De erkenning voor het dubbelspel is verschillend qua land. In maart speelden we in de Verenigde Staten, waar het dubbelspel erg populair is vanwege het collegetennis. En er zijn steeds meer mensen die zeggen dat ze dubbel leuker vinden omdat er meer gebeurt en het sneller gaat. Maar we spelen soms ook voor lege stadions. Nederland is ook een dubbelgericht land, qua competitie-opzet bijvoorbeeld. We zijn van oudsher ook altijd een goed dubbelland geweest en hebben nu weer een goede lichting."

Koolhof neemt het met Skupski in de kwartfinales op tegen Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

7 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

9 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

11 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

12 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

12 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden