Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof op laatste ATP Finals in groepsfase uitgeschakeld

Koolhof op laatste ATP Finals in groepsfase uitgeschakeld

TURIJN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is op zijn laatste ATP Finals al in de groepsfase uitgeschakeld. Samen met de Kroaat Nikola Mektic, met wie hij in 2020 het eindejaarstoernooi won, verloor de 35-jarige Nederlander na een spannende matchtiebreak van de Fin Harri Heliovaara en de Brit Henry Patten: 6-4 3-6 10-12. De Davis Cup volgende week is het laatste toernooi uit de carrière van Koolhof.

Koolhof en Mektic hadden in de laatste groepswedstrijd een zege nodig om kans te houden op de halve finales. Dan hadden Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos later op de middag ook nog moeten winnen van de Australiërs Max Purcell en Jordan Thompson.

De als zevende geplaatste Heliovaara en Patten hadden de gehele matchtiebreak het initiatief, maar de als derde geplaatste Koolhof en Mektic werkten de eerste twee wedstrijdpunten weg. Op het derde wedstrijdpunt sloeg Mektic de bal uit.

Eerbetoon

Vervolgens kreeg Koolhof een eerbetoon voor de niet meer geheel gevulde tribunes in Turijn. "Mijn emoties liggen denk ik in de prullenbak, ergens bij mijn kapotte racket. Ik had niet verwacht mijn carrière zo te eindigen, maar het was een droom om hier mijn afscheid te mogen beleven. Dus ik wil iedereen bedanken die is komen kijken en natuurlijk ook dank aan 'Mekta' voor het samenspelen in mijn laatste jaar." Door een kleine erehaag verliet de Nederlander de baan.

Koolhof staat volgende week in Málaga nog met Oranje in de kwartfinales van de Davis Cup tegenover gastland Spanje. Daarna is zijn carrière, waarin hij één grandslamtitel behaalde met de winst van Wimbledon vorig jaar, ten einde.

Meer uit Sport

Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

13 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

13 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

19 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

1 dag geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

1 dag geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden