Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof op laatste ATP Finals in groepsfase uitgeschakeld

Koolhof op laatste ATP Finals in groepsfase uitgeschakeld

TURIJN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is op zijn laatste ATP Finals al in de groepsfase uitgeschakeld. Samen met de Kroaat Nikola Mektic, met wie hij in 2020 het eindejaarstoernooi won, verloor de 35-jarige Nederlander na een spannende matchtiebreak van de Fin Harri Heliovaara en de Brit Henry Patten: 6-4 3-6 10-12. De Davis Cup volgende week is het laatste toernooi uit de carrière van Koolhof.

Koolhof en Mektic hadden in de laatste groepswedstrijd een zege nodig om kans te houden op de halve finales. Dan hadden Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos later op de middag ook nog moeten winnen van de Australiërs Max Purcell en Jordan Thompson.

De als zevende geplaatste Heliovaara en Patten hadden de gehele matchtiebreak het initiatief, maar de als derde geplaatste Koolhof en Mektic werkten de eerste twee wedstrijdpunten weg. Op het derde wedstrijdpunt sloeg Mektic de bal uit.

Eerbetoon

Vervolgens kreeg Koolhof een eerbetoon voor de niet meer geheel gevulde tribunes in Turijn. "Mijn emoties liggen denk ik in de prullenbak, ergens bij mijn kapotte racket. Ik had niet verwacht mijn carrière zo te eindigen, maar het was een droom om hier mijn afscheid te mogen beleven. Dus ik wil iedereen bedanken die is komen kijken en natuurlijk ook dank aan 'Mekta' voor het samenspelen in mijn laatste jaar." Door een kleine erehaag verliet de Nederlander de baan.

Koolhof staat volgende week in Málaga nog met Oranje in de kwartfinales van de Davis Cup tegenover gastland Spanje. Daarna is zijn carrière, waarin hij één grandslamtitel behaalde met de winst van Wimbledon vorig jaar, ten einde.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

14 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

17 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

19 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

20 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 dag geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden