Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof op laatste ATP Finals in groepsfase uitgeschakeld

Koolhof op laatste ATP Finals in groepsfase uitgeschakeld

TURIJN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is op zijn laatste ATP Finals al in de groepsfase uitgeschakeld. Samen met de Kroaat Nikola Mektic, met wie hij in 2020 het eindejaarstoernooi won, verloor de 35-jarige Nederlander na een spannende matchtiebreak van de Fin Harri Heliovaara en de Brit Henry Patten: 6-4 3-6 10-12. De Davis Cup volgende week is het laatste toernooi uit de carrière van Koolhof.

Koolhof en Mektic hadden in de laatste groepswedstrijd een zege nodig om kans te houden op de halve finales. Dan hadden Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos later op de middag ook nog moeten winnen van de Australiërs Max Purcell en Jordan Thompson.

De als zevende geplaatste Heliovaara en Patten hadden de gehele matchtiebreak het initiatief, maar de als derde geplaatste Koolhof en Mektic werkten de eerste twee wedstrijdpunten weg. Op het derde wedstrijdpunt sloeg Mektic de bal uit.

Eerbetoon

Vervolgens kreeg Koolhof een eerbetoon voor de niet meer geheel gevulde tribunes in Turijn. "Mijn emoties liggen denk ik in de prullenbak, ergens bij mijn kapotte racket. Ik had niet verwacht mijn carrière zo te eindigen, maar het was een droom om hier mijn afscheid te mogen beleven. Dus ik wil iedereen bedanken die is komen kijken en natuurlijk ook dank aan 'Mekta' voor het samenspelen in mijn laatste jaar." Door een kleine erehaag verliet de Nederlander de baan.

Koolhof staat volgende week in Málaga nog met Oranje in de kwartfinales van de Davis Cup tegenover gastland Spanje. Daarna is zijn carrière, waarin hij één grandslamtitel behaalde met de winst van Wimbledon vorig jaar, ten einde.

Meer uit Sport

Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

37 minuten geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

14 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

15 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

15 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden