Koolhof op laatste ATP Finals in groepsfase uitgeschakeld
TURIJN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is op zijn laatste ATP Finals al in de groepsfase uitgeschakeld. Samen met de Kroaat Nikola Mektic, met wie hij in 2020 het eindejaarstoernooi won, verloor de 35-jarige Nederlander na een spannende matchtiebreak van de Fin Harri Heliovaara en de Brit Henry Patten: 6-4 3-6 10-12. De Davis Cup volgende week is het laatste toernooi uit de carrière van Koolhof.
Koolhof en Mektic hadden in de laatste groepswedstrijd een zege nodig om kans te houden op de halve finales. Dan hadden Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos later op de middag ook nog moeten winnen van de Australiërs Max Purcell en Jordan Thompson.
De als zevende geplaatste Heliovaara en Patten hadden de gehele matchtiebreak het initiatief, maar de als derde geplaatste Koolhof en Mektic werkten de eerste twee wedstrijdpunten weg. Op het derde wedstrijdpunt sloeg Mektic de bal uit.
Eerbetoon
Vervolgens kreeg Koolhof een eerbetoon voor de niet meer geheel gevulde tribunes in Turijn. "Mijn emoties liggen denk ik in de prullenbak, ergens bij mijn kapotte racket. Ik had niet verwacht mijn carrière zo te eindigen, maar het was een droom om hier mijn afscheid te mogen beleven. Dus ik wil iedereen bedanken die is komen kijken en natuurlijk ook dank aan 'Mekta' voor het samenspelen in mijn laatste jaar." Door een kleine erehaag verliet de Nederlander de baan.
Koolhof staat volgende week in Málaga nog met Oranje in de kwartfinales van de Davis Cup tegenover gastland Spanje. Daarna is zijn carrière, waarin hij één grandslamtitel behaalde met de winst van Wimbledon vorig jaar, ten einde.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
6 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden