Koolhof neemt mogelijk pas afscheid bij Davis Cup in februari
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof overweegt om toch pas volgend jaar afscheid te nemen in de Davis Cup in plaats van op de Finals van het landentoernooi van volgende week. Captain Paul Haarhuis heeft Koolhof de afgelopen weken geprobeerd ervan te overtuigen zijn carrière nog met enkele weken te verlengen.
"Ik heb met hem gesproken en hij heeft erover nagedacht. Hij staat ervoor open om eventueel in februari te spelen, al is het een klein beetje afhankelijk van waar we spelen en of zijn teamleden achter hem staan in die beslissing", aldus Haarhuis. "Als die zeggen: 'hij gaat niet naar de Australian Open en is op huwelijksreis geweest', dan houdt het op. Maar wij gunnen Wes een mooi afscheid en in Málaga wordt het mogelijk ondergesneeuwd door het afscheid van Rafael Nadal. Het is in ieder geval niet meer zo definitief dat hij volgende week stopt." Koolhof gaat binnenkort trouwen, met de Duitse ex-prof Julia Görges.
De Nederlandse tennissers spelen dinsdag in de kwartfinales van de Davis Cup Finals tegen Spanje. Eerst zijn er twee enkelspelen en mogelijk volgt er daarna een beslissend dubbelspel, met Koolhof.
ABN AMRO Open
Na de Davis Cup Finals volgt snel de loting voor de Qualifiers-ronde voor volgend jaar. Die wedstrijden worden begin februari gespeeld. "Meteen daarna is het ABN AMRO Open, maar daar heeft hij vorig jaar al afscheid genomen op het centercourt, met allerlei videoboodschappen. Maar hoe mooi zou het zijn om afscheid te nemen in de Davis Cup voor eigen publiek?"
Koolhof werd donderdag, samen met zijn Kroatische partner Nikola Mektic, in de groepsfase van de ATP Finals uitgeschakeld.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
4 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden