Koolhof neemt mogelijk pas afscheid bij Davis Cup in februari
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof overweegt om toch pas volgend jaar afscheid te nemen in de Davis Cup in plaats van op de Finals van het landentoernooi van volgende week. Captain Paul Haarhuis heeft Koolhof de afgelopen weken geprobeerd ervan te overtuigen zijn carrière nog met enkele weken te verlengen.
"Ik heb met hem gesproken en hij heeft erover nagedacht. Hij staat ervoor open om eventueel in februari te spelen, al is het een klein beetje afhankelijk van waar we spelen en of zijn teamleden achter hem staan in die beslissing", aldus Haarhuis. "Als die zeggen: 'hij gaat niet naar de Australian Open en is op huwelijksreis geweest', dan houdt het op. Maar wij gunnen Wes een mooi afscheid en in Málaga wordt het mogelijk ondergesneeuwd door het afscheid van Rafael Nadal. Het is in ieder geval niet meer zo definitief dat hij volgende week stopt." Koolhof gaat binnenkort trouwen, met de Duitse ex-prof Julia Görges.
De Nederlandse tennissers spelen dinsdag in de kwartfinales van de Davis Cup Finals tegen Spanje. Eerst zijn er twee enkelspelen en mogelijk volgt er daarna een beslissend dubbelspel, met Koolhof.
ABN AMRO Open
Na de Davis Cup Finals volgt snel de loting voor de Qualifiers-ronde voor volgend jaar. Die wedstrijden worden begin februari gespeeld. "Meteen daarna is het ABN AMRO Open, maar daar heeft hij vorig jaar al afscheid genomen op het centercourt, met allerlei videoboodschappen. Maar hoe mooi zou het zijn om afscheid te nemen in de Davis Cup voor eigen publiek?"
Koolhof werd donderdag, samen met zijn Kroatische partner Nikola Mektic, in de groepsfase van de ATP Finals uitgeschakeld.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
37 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
39 minuten geledenBAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
12 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
13 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
16 uur geleden