Koolhof neemt mogelijk pas afscheid bij Davis Cup in februari
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof overweegt om toch pas volgend jaar afscheid te nemen in de Davis Cup in plaats van op de Finals van het landentoernooi van volgende week. Captain Paul Haarhuis heeft Koolhof de afgelopen weken geprobeerd ervan te overtuigen zijn carrière nog met enkele weken te verlengen.
"Ik heb met hem gesproken en hij heeft erover nagedacht. Hij staat ervoor open om eventueel in februari te spelen, al is het een klein beetje afhankelijk van waar we spelen en of zijn teamleden achter hem staan in die beslissing", aldus Haarhuis. "Als die zeggen: 'hij gaat niet naar de Australian Open en is op huwelijksreis geweest', dan houdt het op. Maar wij gunnen Wes een mooi afscheid en in Málaga wordt het mogelijk ondergesneeuwd door het afscheid van Rafael Nadal. Het is in ieder geval niet meer zo definitief dat hij volgende week stopt." Koolhof gaat binnenkort trouwen, met de Duitse ex-prof Julia Görges.
De Nederlandse tennissers spelen dinsdag in de kwartfinales van de Davis Cup Finals tegen Spanje. Eerst zijn er twee enkelspelen en mogelijk volgt er daarna een beslissend dubbelspel, met Koolhof.
ABN AMRO Open
Na de Davis Cup Finals volgt snel de loting voor de Qualifiers-ronde voor volgend jaar. Die wedstrijden worden begin februari gespeeld. "Meteen daarna is het ABN AMRO Open, maar daar heeft hij vorig jaar al afscheid genomen op het centercourt, met allerlei videoboodschappen. Maar hoe mooi zou het zijn om afscheid te nemen in de Davis Cup voor eigen publiek?"
Koolhof werd donderdag, samen met zijn Kroatische partner Nikola Mektic, in de groepsfase van de ATP Finals uitgeschakeld.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden