
Koolhof mist drie matchpoints in eerste duel van tennisseizoen
ADELAIDE (ANP) - Wesley Koolhof heeft in zijn eerste wedstrijd van het nieuwe tennisseizoen drie matchpoints onbenut gelaten. De nummer 1 van de wereld in het dubbelspel verloor in Adelaide met zijn Britse partner Neal Skupski met 6-3 5-7 12-10 van de Amerikaan Mackenzie McDonald en Marcelo Melo uit Brazilië.
Koolhof (33) en Skupski stonden in de beslissende matchtiebreak met 9-7 voor en hadden bij die stand twee matchpoints. Bij 10-9 waren ze opnieuw één punt verwijderd van de overwinning.
Het duo Koolhof/Skupski, als eerste geplaatst in de Australische stad en in de openingsronde vrijgeloot, begon het seizoen vorig jaar nog met een titel in Melbourne. Uiteindelijk pakte het koppel in 2022 zeven titels.
Tiebreaks
Robin Haase en Matwé Middelkoop, die ook een bye hadden in de eerste ronde, luidden het seizoen in Adelaide in met een zege. De Colombiaan Nicolás Barrientos en Ariel Behar uit Israël werden in twee tiebreaks verslagen: 7-6 (3) 7-6 (5).
Haase en Middelkoop vormen dit seizoen een vast koppel. De 35-jarige Haase besloot zich bijna volledig op het dubbelspel te richten, terwijl de vier jaar oudere Middelkoop de samenwerking met Rohan Bopanna uit India verbrak.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft haar debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege in de eerste ronde. De nummer 1 van Nederland was met 6-1 6-1 veel te sterk voor de Amerikaanse qualifier Iva Jovic.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel is een van de speerpunten van de Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck in de komende Tour de France. De 30-jarige Van der Poel rijdt zijn vijfde opeenvolgende Tour. In 2021 won hij de rit met aankomst op de steile Mûr-de-Bretagne en droeg vervolgens zes dagen de gele trui,
3 uur geledenLILLE (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Matteo Jorgenson heeft aan de vooravond van de Tour de France zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Jorgenson blijft tot ten minste 2029, meldt de ploeg in een persbericht.
4 uur geleden