Koolhof klaart met winst in Indian Wells 'onafgemaakte klus'
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof beleeft een droomstart dit jaar. De Nederlander won samen met zijn Kroatische partner Nikola Mektic het dubbelspel in Indian Wells en dat was al hun derde toernooizege van 2024. Het duo klopte in de finale van het toonaangevende Amerikaanse toernooi, dat wel de vijfde grand slam wordt genoemd, het Spaans/Argentijnse koppel Marcel Granollers en Horacio Zeballos: 7-6 (2) 7-6 (4).
De 34-jarige Koolhof haalde vorig jaar ook de eindstrijd van het toernooi in Californië, samen met de Brit Neal Skupski. Rohan Bopanna en Matthew Ebden waren toen in de finale net te sterk. "Vorig jaar verloor ik de finale in een tiebreak, dus ik had hier voor mijn gevoel nog een klus af te maken", zei Koolhof op de website van de ATP Tour. "Dit betekent veel voor me, want het is een van de sterkst bezette masterstoernooien."
Koolhof, voormalige nummer 1 van de wereld in het dubbelspel, is bezig aan zijn laatste seizoen als professional. Hij besloot eind vorig jaar dat 2024 zijn laatste jaar zou worden op de tour, omdat hij zijn grootste doel heeft bereikt: het winnen van een grandslamtoernooi. Vorig jaar was hij de beste op Wimbledon. Dit jaar won hij met Mektic ook al de toernooien van Auckland en Rotterdam. "Nu dus een zege in een masters erbij. Wellicht wordt de volgende een grand slam. Het is tot nog toe een ongelooflijk seizoen. We hebben zes toernooien gespeeld en drie keer gewonnen. Ik zou heel blij zijn als we dat winstpercentage op 50 kunnen houden", aldus Koolhof.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in het eerste deel van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
11 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
13 uur geleden