Koolhof houdt bij laatste deelname hoop op eerste titel in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van het dubbelspeltoernooi van het ABN AMRO Open. Samen met zijn Kroatische partner Nikola Mektic won hij met 6-3 7-6 (5) van de Oostenrijkers Alexander Erler en Lucas Miedler.
Koolhof (34) maakte eind vorig jaar bekend dat 2024 zijn laatste seizoen zou worden op de tour. Hij is de voormalig nummer 1 van de wereld en won vorig jaar Wimbledon. Met het winnen van een grandslamtoernooi bereikte hij zijn grootste doel.
"Maar het enige wat nog ontbreekt, is een ATP 500-titel", zei Koolhof, die al zeventien titels achter zijn naam heeft staan. Hij won ook al drie masterstoernooien. "Het zou een beetje gek zijn om te stoppen met een grandslamtitel en zonder titel op een ATP 500, zoals in Rotterdam. Deze lijkt me heel mooi om te winnen, zeker omdat dit mijn thuistoernooi is en ik hier mijn eerste ATP-wedstrijd heb gespeeld. Mede daardoor zal het toernooi me altijd bijblijven."
Tegenstanders
Koolhof en Mektic nemen het zaterdag in de halve eindstrijd op tegen titelhouders Ivan Dodig uit Kroatiƫ en de Amerikaan Austin Krajicek, die als eersten geplaatst zijn.
Robin Haase en Botic van de Zandschulp zitten samen ook nog in het dubbelspel in Ahoy.
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviƫr Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
22 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geleden