Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof en Skupski sluiten tennisjaar af als nummer 1 dubbel

Koolhof en Skupski sluiten tennisjaar af als nummer 1 dubbel

TURIJN (ANP) - De Nederlandse tennisser Wesley Koolhof en zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski sluiten het jaar af als nummer 1 van de wereld bij de dubbels, ongeacht de afloop van de ATP Finals in Turijn. Koolhof en Skupski kregen donderdag de bijbehorende trofee van ATP-voorzitter Andrea Gaudenzi.

"Vanaf het moment dat we in januari samen gingen spelen, was de klik er", zei Koolhof over zijn succesvolle samenwerking met Skupski. "We kunnen samen winnen en samen verliezen; dingen delen op en naast de baan. We hebben dezelfde interesses en dezelfde ideeën over hoe we moeten trainen en hoe je moet tennissen."

Koolhof (33) en Skupski (32) hebben in hun eerste seizoen als duo al zeven toernooien gewonnen. Ze hopen hun topjaar in stijl af te sluiten op de ATP Finals. Om de halve finales te bereiken, moeten ze vrijdag wel hun laatste groepswedstrijd tegen het Amerikaans/Kroatische duo Austin Krajicek/Ivan Dodig winnen.

"Eén van onze doelen voor dit jaar was de ATP Finals halen", zegt Skupski. "Dat is gelukt, maar daarnaast wonnen we ook zeven toernooien én we zijn hier als eerste geplaatst. Om het jaar af te sluiten als nummer 1, is een droom die uitkomt."

In het enkelspel sluit Carlos Alcaraz het jaar af als aanvoerder van de wereldranglijst. De 19-jarige Spanjaard doet vanwege een buikspierblessure niet mee aan de ATP Finals, maar hij werd woensdag wel gehuldigd op de baan in Turijn.

Meer uit Sport

Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

3 uur geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

4 uur geleden
Vingegaard boekt vierde etappezege in Giro d'Italia

CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.

8 uur geleden
Sabalenka bereikt probleemloos tweede ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.

12 uur geleden
New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

17 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

1 dag geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

1 dag geleden