Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof en Skupski sluiten tennisjaar af als nummer 1 dubbel

Koolhof en Skupski sluiten tennisjaar af als nummer 1 dubbel

TURIJN (ANP) - De Nederlandse tennisser Wesley Koolhof en zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski sluiten het jaar af als nummer 1 van de wereld bij de dubbels, ongeacht de afloop van de ATP Finals in Turijn. Koolhof en Skupski kregen donderdag de bijbehorende trofee van ATP-voorzitter Andrea Gaudenzi.

"Vanaf het moment dat we in januari samen gingen spelen, was de klik er", zei Koolhof over zijn succesvolle samenwerking met Skupski. "We kunnen samen winnen en samen verliezen; dingen delen op en naast de baan. We hebben dezelfde interesses en dezelfde ideeën over hoe we moeten trainen en hoe je moet tennissen."

Koolhof (33) en Skupski (32) hebben in hun eerste seizoen als duo al zeven toernooien gewonnen. Ze hopen hun topjaar in stijl af te sluiten op de ATP Finals. Om de halve finales te bereiken, moeten ze vrijdag wel hun laatste groepswedstrijd tegen het Amerikaans/Kroatische duo Austin Krajicek/Ivan Dodig winnen.

"Eén van onze doelen voor dit jaar was de ATP Finals halen", zegt Skupski. "Dat is gelukt, maar daarnaast wonnen we ook zeven toernooien én we zijn hier als eerste geplaatst. Om het jaar af te sluiten als nummer 1, is een droom die uitkomt."

In het enkelspel sluit Carlos Alcaraz het jaar af als aanvoerder van de wereldranglijst. De 19-jarige Spanjaard doet vanwege een buikspierblessure niet mee aan de ATP Finals, maar hij werd woensdag wel gehuldigd op de baan in Turijn.

Meer uit Sport

NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

1 uur geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

2 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

12 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

12 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

12 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

13 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

14 uur geleden