Koolhof en Skupski sluiten tennisjaar af als nummer 1 dubbel
TURIJN (ANP) - De Nederlandse tennisser Wesley Koolhof en zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski sluiten het jaar af als nummer 1 van de wereld bij de dubbels, ongeacht de afloop van de ATP Finals in Turijn. Koolhof en Skupski kregen donderdag de bijbehorende trofee van ATP-voorzitter Andrea Gaudenzi.
"Vanaf het moment dat we in januari samen gingen spelen, was de klik er", zei Koolhof over zijn succesvolle samenwerking met Skupski. "We kunnen samen winnen en samen verliezen; dingen delen op en naast de baan. We hebben dezelfde interesses en dezelfde ideeën over hoe we moeten trainen en hoe je moet tennissen."
Koolhof (33) en Skupski (32) hebben in hun eerste seizoen als duo al zeven toernooien gewonnen. Ze hopen hun topjaar in stijl af te sluiten op de ATP Finals. Om de halve finales te bereiken, moeten ze vrijdag wel hun laatste groepswedstrijd tegen het Amerikaans/Kroatische duo Austin Krajicek/Ivan Dodig winnen.
"Eén van onze doelen voor dit jaar was de ATP Finals halen", zegt Skupski. "Dat is gelukt, maar daarnaast wonnen we ook zeven toernooien én we zijn hier als eerste geplaatst. Om het jaar af te sluiten als nummer 1, is een droom die uitkomt."
In het enkelspel sluit Carlos Alcaraz het jaar af als aanvoerder van de wereldranglijst. De 19-jarige Spanjaard doet vanwege een buikspierblessure niet mee aan de ATP Finals, maar hij werd woensdag wel gehuldigd op de baan in Turijn.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
10 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
11 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
11 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
15 uur geleden