Koolhof en Rojer treffen elkaar in halve finale dubbelspel
MELBOURNE (ANP) - Op het eerste ATP-toernooi in Melbourne staat er gegarandeerd een Nederlandse tennisser in de finale van het dubbelspel. Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer nemen het bij de laatste vier tegen elkaar op.
Koolhof (32) hoefde samen met de Brit Neal Skupski niet in actie te komen in de kwartfinales. Hij kreeg een walk-over van de Duitser Andreas Mies en de Monegask Romain Arneodo. Rojer (40) was met zijn nieuwe partner Marcelo Arévalo uit El Salvador met 6-1 6-3 te sterk voor Hans Hach Verdugo uit Mexico en de Italiaan Stefano Travaglia. Het duo Koolhof/Skupski is als eerste geplaatst, Rojer/Arévalo is de nummer 3 van de plaatsingslijst.
Koolhof en Rojer, respectievelijk de nummers 21 en 38 van de wereld in het dubbelspel, vormden vorig seizoen een koppel. Na tegenvallende resultaten besloten ze de samenwerking eind vorig jaar te beëindigen.
Het toernooi in Melbourne is een voorbereidingstoernooi voor de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar, gespeeld op hetzelfde park, begint op maandag 17 januari.
Meer uit Sport
ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geleden