Koolhof en Rojer in dubbelspel Ahoy, oud-winnaar Middelkoop niet
ROTTERDAM (ANP) - Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer doen over twee weken mee aan het dubbelspeltoernooi van het ABN AMRO Open, het grootste tennistoernooi van Nederland. Oud-winnaar Matwé Middelkoop ontbreekt in Ahoy Rotterdam.
Koolhof vormt sinds kort weer een duo met de Kroaat Nikola Mektic, terwijl Rojer een samenwerking aanging met de Brit Lloyd Glasspool. De 34-jarige Koolhof won het toernooi in eigen land nog nooit, Rojer (42) was in 2015 de beste. Matwé Middelkoop, samen met Robin Haase de winnaar van de editie van 2022, ontbreekt dit jaar. Hij geeft met zijn Braziliaanse partner Marcelo Melo de voorkeur aan een trip naar Zuid-Amerika en speelt in de week van het ABN AMRO Open in Buenos Aires.
De Fransman Nicolas Mahut mikt al op zijn vijfde titel. Hij vormt een koppel met landgenoot Edouard Roger-Vasselin. Ook de winnaars van vorig jaar, Ivan Dodig en Austin Krajicek, keren terug.
Wildcards
Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft nog twee wildcards beschikbaar voor het dubbelspel. Die gaan mogelijk naar Tallon Griekspoor, die gaat samenspelen met Bart Stevens, of Botic van de Zandschulp, die een gelegenheidsduo vormt met Haase. Beide koppels staan te laag om rechtstreeks te worden toegelaten. Er is ook een kwalificatietoernooi voor het dubbelspel.
Het toernooi begint op maandag 12 februari.
Meer uit Sport
AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
2 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
23 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
1 dag geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 dag geleden