Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koolhof en Rojer in dubbelspel Ahoy, oud-winnaar Middelkoop niet

Koolhof en Rojer in dubbelspel Ahoy, oud-winnaar Middelkoop niet

ROTTERDAM (ANP) - Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer doen over twee weken mee aan het dubbelspeltoernooi van het ABN AMRO Open, het grootste tennistoernooi van Nederland. Oud-winnaar Matwé Middelkoop ontbreekt in Ahoy Rotterdam.

Koolhof vormt sinds kort weer een duo met de Kroaat Nikola Mektic, terwijl Rojer een samenwerking aanging met de Brit Lloyd Glasspool. De 34-jarige Koolhof won het toernooi in eigen land nog nooit, Rojer (42) was in 2015 de beste. Matwé Middelkoop, samen met Robin Haase de winnaar van de editie van 2022, ontbreekt dit jaar. Hij geeft met zijn Braziliaanse partner Marcelo Melo de voorkeur aan een trip naar Zuid-Amerika en speelt in de week van het ABN AMRO Open in Buenos Aires.

De Fransman Nicolas Mahut mikt al op zijn vijfde titel. Hij vormt een koppel met landgenoot Edouard Roger-Vasselin. Ook de winnaars van vorig jaar, Ivan Dodig en Austin Krajicek, keren terug.

Wildcards

Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft nog twee wildcards beschikbaar voor het dubbelspel. Die gaan mogelijk naar Tallon Griekspoor, die gaat samenspelen met Bart Stevens, of Botic van de Zandschulp, die een gelegenheidsduo vormt met Haase. Beide koppels staan te laag om rechtstreeks te worden toegelaten. Er is ook een kwalificatietoernooi voor het dubbelspel.

Het toernooi begint op maandag 12 februari.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

11 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

11 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

13 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

15 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

16 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

18 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden