Koolhof en Rojer in dubbelspel Ahoy, oud-winnaar Middelkoop niet
ROTTERDAM (ANP) - Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer doen over twee weken mee aan het dubbelspeltoernooi van het ABN AMRO Open, het grootste tennistoernooi van Nederland. Oud-winnaar Matwé Middelkoop ontbreekt in Ahoy Rotterdam.
Koolhof vormt sinds kort weer een duo met de Kroaat Nikola Mektic, terwijl Rojer een samenwerking aanging met de Brit Lloyd Glasspool. De 34-jarige Koolhof won het toernooi in eigen land nog nooit, Rojer (42) was in 2015 de beste. Matwé Middelkoop, samen met Robin Haase de winnaar van de editie van 2022, ontbreekt dit jaar. Hij geeft met zijn Braziliaanse partner Marcelo Melo de voorkeur aan een trip naar Zuid-Amerika en speelt in de week van het ABN AMRO Open in Buenos Aires.
De Fransman Nicolas Mahut mikt al op zijn vijfde titel. Hij vormt een koppel met landgenoot Edouard Roger-Vasselin. Ook de winnaars van vorig jaar, Ivan Dodig en Austin Krajicek, keren terug.
Wildcards
Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft nog twee wildcards beschikbaar voor het dubbelspel. Die gaan mogelijk naar Tallon Griekspoor, die gaat samenspelen met Bart Stevens, of Botic van de Zandschulp, die een gelegenheidsduo vormt met Haase. Beide koppels staan te laag om rechtstreeks te worden toegelaten. Er is ook een kwalificatietoernooi voor het dubbelspel.
Het toernooi begint op maandag 12 februari.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
23 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geleden