Koolhof en Mektic boeken eerste zege in dubbelspel ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft de eerste zege binnen op de ATP Finals. De 35-jarige Nederlander won samen met de Kroaat Nikola Mektic de tweede groepswedstrijd in het dubbelspel van Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos. Koolhof en Mektic wonnen na twee sets de matchtiebreak: 4-6 7-6 (6) 10-8.
De Nederlander en de Kroaat hadden de eerste wedstrijd verloren van de Australiërs Max Purcell en Jordan Thompson. Granollers en Zeballos waren begonnen met een nederlaag tegen de Fin Harri Heliovaara en de Brit Henry Patten.
Koolhof en Mektic, die als derde zijn geplaatst, spelen nog tegen Heliovaara en Patten. Die wonnen eerder op de dag van Purcell en Thompson: 7-6 (3) 7-5.
Aan de ATP Finals, het eindejaarstoernooi, mogen de beste acht koppels van het jaar meedoen. Koolhof en Mektic wonnen het toernooi in 2020. Toen werd het toernooi nog in Londen gehouden. Voor de 35-jarige Koolhof zijn de ATP Finals het laatste toernooi met Mektic. De week na de ATP Finals doet de Gelderlander nog mee aan de kwartfinale van de Davis Cup Finals tegen Spanje in Málaga, daarna stopt hij.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
5 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
7 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
7 uur geleden