Koolhof en Mektic boeken eerste zege in dubbelspel ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft de eerste zege binnen op de ATP Finals. De 35-jarige Nederlander won samen met de Kroaat Nikola Mektic de tweede groepswedstrijd in het dubbelspel van Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos. Koolhof en Mektic wonnen na twee sets de matchtiebreak: 4-6 7-6 (6) 10-8.
De Nederlander en de Kroaat hadden de eerste wedstrijd verloren van de Australiërs Max Purcell en Jordan Thompson. Granollers en Zeballos waren begonnen met een nederlaag tegen de Fin Harri Heliovaara en de Brit Henry Patten.
Koolhof en Mektic, die als derde zijn geplaatst, spelen nog tegen Heliovaara en Patten. Die wonnen eerder op de dag van Purcell en Thompson: 7-6 (3) 7-5.
Aan de ATP Finals, het eindejaarstoernooi, mogen de beste acht koppels van het jaar meedoen. Koolhof en Mektic wonnen het toernooi in 2020. Toen werd het toernooi nog in Londen gehouden. Voor de 35-jarige Koolhof zijn de ATP Finals het laatste toernooi met Mektic. De week na de ATP Finals doet de Gelderlander nog mee aan de kwartfinale van de Davis Cup Finals tegen Spanje in Málaga, daarna stopt hij.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
3 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
14 uur geleden